Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Henning Berg wróci do Legii Warszawa? Za jego czasów klub grał regularnie w Europie
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:55

Henning Berg wróci do Legii Warszawa? Za jego czasów klub grał regularnie w Europie

Henning Berg jako trener Legii Warszawa
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Czy zimą dojdzie do sensacyjnego powrotu trenera do Legii Warszawa? Niewykluczone. Portal WP SportoweFakty donosi o możliwości ponownego objęcia "Legionistów" przez Henninga Berga. Norweg prowadził już warszawski zespół w latach 2013-15 i ten czas z pewnością jest dobrze wspominany przez kibiców z Łazienkowskiej.

  • Zdaniem WP SportowychFaktów Henning Berg może znów poprowadzić Legię Warszawa

  • Norweg aktualnie jest szkoleniowcem Omonii Nikozja

  • Mistrzowie Polski mieliby wykorzystać niezbyt dobre wyniki cypryjskiego zespołu i sprowadzić trenera, który niegdyś regularnie wprowadzał ich do Ligi Europy

Legia Warszawa boryka się z głębokim kryzysem. Klub poszukuje trenera, który w przerwie zimowej zastąpiłby Marka Gołębiewskiego i "uratował" ten sezon dla mistrzów Polski. Spekulacji na temat jego następcy jest wiele, a jednym z kandydatów miałby być były selekcjoner reprezentacji grającej w Euro 2020 (więcej tutaj), czy też Grek Georgios Donis. Tym razem mówi się o zatrudnieniu przez Dariusza Mioduskiego Henninga Berga.

Henning Berg może ponownie poprowadzić Legię Warszawa

Portal WP SportoweFakty podaje, że Henning Berg może powrócić do Legii Warszawa, aby ponownie objąć pierwszy zespół. Do takiej ewentualności miałoby dojść zimą.

- Zimą może dojść w Legii do kolejnego trenerskiego trzęsienia ziemi. Marek Gołębiewski, który zastąpił Czesława Michniewicza, musi poprawić wyniki, aby przetrwać na stanowisku. A co jeśli to się nie uda? Jeden z tropów prowadzi na południe Europy - przekazał serwis. Zdaniem dziennikarzy portalu "Legioniści" mieliby wykorzystać niepewną pozycję Norwega w Omonii Nikozja. Cypryjski klub zajmuje dopiero ósme miejsce w tegorocznych rozgrywkach ligowych po rozegraniu ośmiu kolejek z zaledwie 10 punktami na koncie i traci do lidera, Apollonu aż jedenaście punktów.

Udana pierwsza kadencja Norwega w Warszawie i nieprzyjemne rozstanie

Henning Berg prowadził Legię Warszawa w latach 2013-15 i zdobył z nią najpierw mistrzostwo Polski, a rok później Puchar Polski. Ponadto klub regularnie występował wtedy w rozgrywkach Ligi Europy.

W 2015 roku "Legioniści" odpadli w 1/16 finału rozgrywek z Ajaxem Amsterdam, a w kolejnej edycji zajęli ostatnie miejsce w grupie. Norweg nie dotrwał nawet do końca zmagań grupowych, ponieważ został zwolniony 4 października, a jego następcą został Stanisław Czerczesow.

Były piłkarz Manchesteru United był wówczas zaskoczony tym, że zarząd klubu postanowił zakończyć z nim współpracę, o czym mówił kilka lat później na łamach "Przeglądu Sportowego". Czerczesow dobre wyniki osiągał dopiero wiosną i zdaniem Berga, on również byłby w stanie uzyskiwać podobne rezultaty w tym samym czasie, gdyby pozwolono mu dalej pracować.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane