Swiatsportu.pl
Reprezentacja Polski Vital Heynen PZPS

screen youtube.com/Polsat Sport

Heynen zabrał głos w sprawie kadry kobiet. Przy okazji skrytykował PZPS

30 Października 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet od początku września pozostaje bez selekcjonera. Zainteresowanie objęciem kadry wyrażał Vita Heynen, który we wrześniu pożegnał się z polskimi siatkarzami. Belgijski szkoleniowiec przerwał milczenie i zapowiedział, że nie zamierza brać udziału w konkursie. Przy okazji skrytykował PZPS.

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet pod koniec sierpnia zakończyła udział na Mistrzostwach Europy. Tuż po turnieju, po sześciu latach przerwy, z kadrą pożegnał się szkoleniowiec Jacek Nawrocki, który objął Chemika Police.

Projekt bez tytułu - 2021-10-30T084626.369

Najman wskazał kolejnego rywala. Chce walczyć z Bońkiem!

CZYTAJ DALEJ

Reprezentacja Polski: Vital Heynen przerwał milczenie

Od tamtego czasu trwa giełda nazwisk potencjalnych następców 56-letniego trenera. Nowe władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej stworzyły specjalny zespół do spraw siatkówki kobiet pod przewodnictwem Aleksandry Jagiełło. Niedawno ogłoszono, że selekcjoner zostanie wybrany w drodze konkursu. Potencjalni kandydaci do 20 listopada mogą przesyłać do Związku swoje kandydatury.

Jednym z potencjalnych kandydatów do objęcia żeńskiej kadry był Vital Heynen, który we wrześniu pożegnał się z męską kadrą. Belgijski szkoleniowiec w październiku wyraził chęć prowadzenie żeńskiej kadry. 52-latek przerwał milczenie i zabrał głos w tej sprawie.

- Powiem tak – jeśli ktoś mnie spyta czy chciałbym pracować kiedyś z żeńską ekipą albo czy uważam polską drużynę za ciekawą, to w obydwu przypadkach odpowiedziałbym twierdząco - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". - Ale sam nie zamierzam wysyłać CV, bo myślę, że to nie jest dziś moją rolą - zapowiedział.

Heynen skrytykował PZPS

Jego zdaniem sposób wyboru selekcjonera obu reprezentacji, obrany przez PZPS nie jest najlepszym systemem, aby wyłonić najlepszych kandydatów. Jego zdaniem, niektórzy szkoleniowcy, którzy chcieliby wziąć udział w konkursie, mogą mieć z tego powodu problemy.

- Kiedy wielkie firmy szukają kogoś na ważne stanowisko, to nie dają ogłoszenia „kto chce zostać dyrektorem?”, tylko stwarzają profil na podstawie informacji o tym, jakie umiejętności będą kluczowe i na tej podstawie headhunterzy szukają kandydata. Tak powinno się też działać w Polsce - podkreślił Heynen.

- Przecież, gdyby trener reprezentacji Brazylii zgłosił się do konkursu, to straciłby pracę u Canarinhos, jeśli dowiedziano by się, że chce odejść. Co innego, jeśli to Polacy sami by się zgłosili po takiego kandydata i zaproponowali mu rozmowę. Polska ma taką pozycję w światowej siatkówce, że może sobie na to pozwolić - zaznaczył.

Heynen objął reprezentację Polski w 2017 roku, a już rok później poprowadził Biało-Czerwonych do złota mistrzostw świata. Pod jego wodzą kadra stanęła na podium siedmiu międzynarodowych imprez. Jednak kluczową imprezą dla jego kadencji były igrzyska olimpijskie w Tokio, a tam Polacy odpadli w ćwierćfinale.

Niedawno swój sezon rozpoczęła PlusLiga siatkarzy. Sprawdź, jak dużo o niej wiesz!

Pytanie 1 z 8

Kto w tym sezonie broni tytułu mistrza Polski?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Wiemy, ile „Pudzian” zarabia w KSW. Ujawniono też kwotę za walkę z „Bombardierem”, rekordowa kasa

  • Pierwszy pojedynek kobiety i mężczyzny w historii Polski za nami. Sędzia musiał przerwać "jatkę", zaskakujący wynik

  • Ogromna awantura przed MMA-VIP. Najman pobił się ze “Szczeną”, wszystko na oczach kamer (WIDEO)

Łukasz KowalskiAutor

Redaktor serwisu SwiatSportu.pl. Zbierałem doświadczenie w Radiu Zachód, RMF FM, Polskim Radiu i Polsacie Sport. Pasjonat sportu, kinematografii i seriali

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: lukasz.kowalski@iberion.pl

Podobne artykuły

Plus Liga GKS Katowice AZS Olsztyn

Siatkówka

Burza po meczu Plus Ligi. "Zostaliśmy upokorzeni"

Czytaj więcej >
GKS Katowice siatkówka Plus Liga

Siatkówka

Napadnięto zawodnika GKS-u Katowice. Sprawa zgłoszona na prokuraturę

Czytaj więcej >
Sebastian Świderski

Siatkówka

A jednak! Będzie konkurs na nowego selekcjonera reprezentacji Polski w siatkówce

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski Grzegorz Wagner

Siatkówka

Polską siatkówkę czeka rewolucja? Zaskakujący pomysł kandydata na selekcjonera

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski siatkarzy Michał Winiarski

Siatkówka

Winiarski obejmie kadrę siatkarzy? "Czuję się gotowy"

Czytaj więcej >
Andrea Anastasi

Siatkówka

Andrea Anastasi kandydatem do objęcia reprezentacji Polski

Czytaj więcej >