Swiatsportu.pl
Jan Tomaszewski

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jan Tomaszewski skomentował transfer Lukasa Podolskiego. Rzadko używa takich słów

7 Lipca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Lukas Podolski spełnił swoje obietnice złożone kilka lat temu i w końcu został zawodnikiem Górnika Zabrze. Bez wątpienia to jeden z największych transferów w historii PKO BP Ekstraklasy. Przejście niemieckiego napastnika polskiego pochodzenia do "Górników" skomentował Jan Tomaszewski, który wyraził radość i porównał "Poldiego" do Daniela Ljuboji.

  • Lukas Podolski został zawodnikiem Górnika Zabrza

  • Z tego transferu bardzo zadowolony jest Jan Tomaszewski

  • Legendarny bramkarz porównał napastnika do byłego snajpera Legii Warszawa - Daniela Ljuboji

Już wielu zwątpiło w to, że Lukas Podolski kiedyś zagra w Górniku Zabrze. Piłkarz wielokrotnie podkreślał, że jest to jego wielkim marzeniem, ale kiedy faktycznie były okazje, aby dołączyć do "Górników", napastnik wybierał inny kierunek.

Zapowiedzi po wielu latach jednak znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości. Wczoraj Podolski został ogłoszony nowym piłkarzem Górnika, o czym szerzej pisaliśmy dla Was tutaj. Ruch mistrza świata z 2014 roku skomentował Jan Tomaszewski "Ja się z tego bardzo cieszę" - powiedział były bramkarz reprezentacji Polski w rozmowie z "Super Expressem".

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski został wzięty za niemieckiego piłkarza. Duża wpadka

CZYTAJ DALEJ

Lukas Podolski ma być Danielem Ljuboją Górnika Zabrze

Jan Tomaszewski oprócz zadowolenia wyraził duże nadzieje w związku z przyjściem Lukasa Podolskiego do Górnika Zabrze. 73-latek wierzy, że były napastnik reprezentacji Niemiec pomoże młodym piłkarzom i będzie kimś takim, kim niegdyś w Legii Warszawa był Daniel Ljuboja.

- Wtedy byliśmy dumni z Legii.  Łukasz musi być jednak dyrygentem, a nie piłkarzem, na którym oparta będzie gra. On może wcielić się w rolę trenera na boisku. - powiedział Tomaszewski na łamach "Super Expressu".

Jan Tomaszewski zadowolony z transferu Górnika Zabrze

Bez wątpienia przyjście Lukasa Podolskiego do Górnika Zabrze jest jednym z największych, o ile nie największym transferem w historii PKO BP Ekstraklasy. Warto zaznaczyć, że "Poldi" jest pierwszym mistrzem świata, który zagra na polskich boiskach.

Jan Tomaszewski przyznał, że jest bardzo zadowolony przyjścia Podolskiego do Górnika i wierzy w to, iż uda mu się pozytywnie wpłynąć na wyniki zabrzańskiego zespołu.

- To chyba pierwszy taki transfer w historii PKO Ekstraklasy. Ja się z tego bardzo cieszę - dodał były bramkarz w rozmowie z "Super Expressem".

Szansę na debiut w nowym zespole Lukas Podolski będzie miał już 27 lipca. Wówczas w pierwszej kolejce nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy Górnik Zabrze zagra na wyjeździe o 20:00 z Pogonią Szczecin.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: