Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Jerzy Brzęczek blisko powrotu do pracy w Ekstraklasie
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:32

Jerzy Brzęczek blisko powrotu do pracy w Ekstraklasie

Jerzy Brzęczek
Beata Zawadzka/East News

Jerzy Brzęczek wróci do pracy w Ekstraklasie? Zdaniem dziennikarzy “Przeglądu Sportowego” to bardzo prawdopodobne. 50-latek otrzymał już ofertę od jednego z klubów i jest skłonny ją przyjąć. Postawił jednak swoje warunki.

Jerzy Brzęczek może wrócić do pracy w Ekstraklasie

W styczniu kibice w Polsce przeżyli prawdziwy szok, gdy Zbigniew Boniek ogłosił, że Jerzy Brzęczek został zwolniony z posady selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Wielu domagało się odejścia Brzęczka, jednak nikt nie spodziewał się, że faktycznie zostanie on zwolniony w takim momencie, na zaledwie kilka miesięcy przed mistrzostwami Europy.

Miejsce Brzęczka w reprezentacji zajął Paulo Sousa i zdążył już poprowadzić Biało-Czerwonych w trzech meczach eliminacji mistrzostw świata. A co dalej z karierą Jerzego Brzęczka? Wiele wskazuje na to, że może on niedługo wrócić na ławkę trenerską.

“Przegląd Sportowy” podaje, że 50-latek już wkrótce może ponownie pracować w Wiśle Płock. “Nafciarze” zwolnili wczoraj Radosława Sobolewskiego, choć miał on pozostać na stanowisku do końca sezonu. Tak się jednak nie stanie, a dziennikarze kreślą nowy scenariusz.

Zdaniem “Przeglądu Sportowego” drużynę z Płocka przejmie Maciej Bartoszek, który od marca pozostaje bez pracy, po tym jak zwolniono go z Korony Kielce. Bartoszek ma prowadzić Wisłę do końca sezonu i zagwarantować jej utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Brzęczek ponownie w Wisle Płock?

Po sezonie drużynę miałby przejąć właśnie Jerzy Brzęczek. Z informacji dziennikarzy wynika, że doszło już do pierwszych rozmów 50-latka z przedstawicielami Wisły. Przyjęcie oferty uzależnia on jednak od dwóch czynników.

- Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, o ekstraklasowy byt powalczy z Wisłą Bartoszek, ostatnio pracujący w I-ligowej Koronie. Gdyby Nafciarzom udałoby się zostać w elicie na kolejny sezon, drużynę ma przejąć Brzęczek. Według naszych informacji obie strony są już po pierwszych rozmowach i były selekcjoner podejmie się wyzwania pod dwoma warunkami – Nafciarze muszą się utrzymać w ekstraklasie, a on ich obejmie, jeśli nie dostanie korzystniejszej oferty - piszą dziennikarze “Przeglądu Sportowego”. 

Jeśli Jerzy Brzęczek faktycznie zostanie trenerem Wisły Płock, będzie to dla niego powrót do tego klubu po trzech latach. To właśnie po wywalczeniu z “Nafciarzami” piątego miejsca w Ekstraklasie w sezonie 2017/2018 został mianowany selekcjonerem reprezentacji Polski. 

Wisła Płock obecnie zajmuje 13. miejsce w tabeli Ekstraklasy. Płocczanie mają tylko pięć punktów przewagi nad ostatnią w tabeli Stalą Mielec. Drużyna z Podkarpacia rozegrała jednak o jeden mecz mniej.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane