Jerzy Brzęczek Żródło: Beata Zawadzka/East News

Jerzy Brzęczek blisko powrotu do pracy w Ekstraklasie

13 Kwiecień 2021 Mateusz DziubińskiMateusz Dziubiński

Jerzy Brzęczek w styczniu przestał pełnić funkcję selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Od tego momentu pojawiło się wiele spekulacji, jaka przyszłość czeka 50-latka. Jak informuje “Przegląd Sportowy”, Brzęczek wkrótce może zaliczyć powrót do pracy w jednym z klubów Ekstraklasy. Podobno odbyły się już nawet pierwsze rozmowy pomiędzy byłym selekcjonerem a jego potencjalnym pracodawcą. 

Jerzy Brzęczek wróci do pracy w Ekstraklasie? Zdaniem dziennikarzy “Przeglądu Sportowego” to bardzo prawdopodobne. 50-latek otrzymał już ofertę od jednego z klubów i jest skłonny ją przyjąć. Postawił jednak swoje warunki.

Jerzy Brzęczek może wrócić do pracy w Ekstraklasie

W styczniu kibice w Polsce przeżyli prawdziwy szok, gdy Zbigniew Boniek ogłosił, że Jerzy Brzęczek został zwolniony z posady selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Wielu domagało się odejścia Brzęczka, jednak nikt nie spodziewał się, że faktycznie zostanie on zwolniony w takim momencie, na zaledwie kilka miesięcy przed mistrzostwami Europy.

Miejsce Brzęczka w reprezentacji zajął Paulo Sousa i zdążył już poprowadzić Biało-Czerwonych w trzech meczach eliminacji mistrzostw świata. A co dalej z karierą Jerzego Brzęczka? Wiele wskazuje na to, że może on niedługo wrócić na ławkę trenerską.

Znany klub zgłasza się po Kamila GrosickiegoZnany klub zgłasza się po Kamila GrosickiegoCzytaj dalej

“Przegląd Sportowy” podaje, że 50-latek już wkrótce może ponownie pracować w Wiśle Płock. “Nafciarze” zwolnili wczoraj Radosława Sobolewskiego, choć miał on pozostać na stanowisku do końca sezonu. Tak się jednak nie stanie, a dziennikarze kreślą nowy scenariusz.

Zdaniem “Przeglądu Sportowego” drużynę z Płocka przejmie Maciej Bartoszek, który od marca pozostaje bez pracy, po tym jak zwolniono go z Korony Kielce. Bartoszek ma prowadzić Wisłę do końca sezonu i zagwarantować jej utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Brzęczek ponownie w Wisle Płock?

Po sezonie drużynę miałby przejąć właśnie Jerzy Brzęczek. Z informacji dziennikarzy wynika, że doszło już do pierwszych rozmów 50-latka z przedstawicielami Wisły. Przyjęcie oferty uzależnia on jednak od dwóch czynników.

- Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, o ekstraklasowy byt powalczy z Wisłą Bartoszek, ostatnio pracujący w I-ligowej Koronie. Gdyby Nafciarzom udałoby się zostać w elicie na kolejny sezon, drużynę ma przejąć Brzęczek. Według naszych informacji obie strony są już po pierwszych rozmowach i były selekcjoner podejmie się wyzwania pod dwoma warunkami – Nafciarze muszą się utrzymać w ekstraklasie, a on ich obejmie, jeśli nie dostanie korzystniejszej oferty - piszą dziennikarze “Przeglądu Sportowego”.

Jeśli Jerzy Brzęczek faktycznie zostanie trenerem Wisły Płock, będzie to dla niego powrót do tego klubu po trzech latach. To właśnie po wywalczeniu z “Nafciarzami” piątego miejsca w Ekstraklasie w sezonie 2017/2018 został mianowany selekcjonerem reprezentacji Polski.

Wisła Płock obecnie zajmuje 13. miejsce w tabeli Ekstraklasy. Płocczanie mają tylko pięć punktów przewagi nad ostatnią w tabeli Stalą Mielec. Drużyna z Podkarpacia rozegrała jednak o jeden mecz mniej.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł