Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Jerzy Brzęczek planuje powrót na ławkę trenerską
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:37

Jerzy Brzęczek planuje powrót na ławkę trenerską

Projekt bez tytułu - 2021-05-23T183535.804
Beata Zawadzka/East News

Jerzy Brzęczek od stycznia pozostaje bez pracy po tym, jak został zwolniony z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski. 50-letni szkoleniowiec zapowiedział, że już niedługo może wrócić na ławkę trenerską. Brzęczek na razie nie podaje żadnych konkretów, ale przyznał, że ma oferty kilku klubów.

  • Jerzy Brzęczek już niedługo może wrócić na ławkę trenerską

  • 50-letni szkoleniowiec w styczniu rozstał się z reprezentacją Polski i od tamtego czasu pozostaje bez pracy

  • Były selekcjoner przyznał, że pojawiły się oferty z ciekawych kierunków

Jerzy Brzęczek 18 stycznia został zwolniony z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski. 50-latek od tamtego momentu pozostaje bez pracy, choć w międzyczasie pojawiły się doniesienia medialne o jego możliwym powrocie na ławkę trenerską.

Teraz sam szkoleniowiec przyznał, że po pół roku bez pracy jest blisko powrotu do zawodu. Na razie nie podał żadnych szczegółów, ale przyznał jedynie, że brakuje mu codziennej pracy trenerskiej.

Jerzy Brzęczek blisko powrotu na ławkę trenerską

- Powoli ciągnie mnie znów na ławkę trenerską, adrenaliny trochę brakuje, więc niewykluczone, że niedługo podejmę pracę - wyjawił Brzęczek podczas spotkania z dziennikarzami w Czeladzi.

- Na razie konkretów nie ma, ale jest dużo ciekawych kierunków, zobaczymy co czas przyniesie - podkreślił były selekcjoner reprezentacji Polski.

Dziennikarze zwrócili uwagę na fakt, że szkoleniowiec podczas spotkania z nimi wyglądał na wyjątkowo zrelaksowanego. - Zawsze byłem wyluzowany. To kwestia odbioru, interpretacji, nigdy nie miałem z tym problemu - odpowiedział uśmiechnięty 50-latek.

W ostatnich tygodniach szkoleniowiec był łączony z powrotem na ławkę trenerską Wisły Płock, ale zespół ostatecznie przejął Maciej Bartoszek. Z kolei na początku maja Mateusz Borek poinformował, że Brzęczek może objąć stanowisko dyrektora sportowego w Wiśle Kraków.

Brzęczek będzie pracował za granicą?

Niewykluczone, że wspomniane przez 50-latka "ciekawe kierunki" dotyczą klubów z zagranicy. W kwietniu dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Maciej Wąsowski poinformował, że Brzęczek odrzucił ofertę Wisły Płock, ponieważ liczy na pracę w zagranicznym klubie.

Wtedy dziennikarz informował, że Brzęczek ma wyrobioną markę w Austrii i nie można wykluczyć, że któryś z tamtejszych klubów będzie chciał go zatrudnić. Jako piłkarz 50-latek grał w czterech austriackich klubach: FC Wacker Innsbruck, SK Sturm Graz, LASK i FC Kärnten.

Przy okazji spotkania z dziennikarzami były selekcjoner skomentował wyczyn swojego byłego podopiecznego z reprezentacji Roberta Lewandowskiego, który strzelił 41 goli w jednym sezonie Bundesligi i pobił legendarny rekord Gerda Müllera.

- Na pewno jest na szczycie. [...] Pobił rekord, który wydawał się nie do pobicia. Patrząc na jego umiejętności i dyspozycję - tylko on mógł to zrobić. Kolejny rekord pobije albo Robert, albo poczekamy na to bardzo długo - stwierdził trener Brzęczek. Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane