Swiatsportu.pl > Siatkówka > Jutro mecz Polek z Turcją w ćwierćfinale ME. Gdzie i o której go oglądać?
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:46

Jutro mecz Polek z Turcją w ćwierćfinale ME. Gdzie i o której go oglądać?

Reprezentacja Polski w siatkówce
Polska Siatkówka/Facebook.com

Reprezentacja Polski w siatkówce już jutro zagra w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Rywalem podopiecznych Jacka Nawrockiego będzie Turcja. CEV ustaliła już, o której zostanie rozegranie to spotkanie. Mecz odbędzie się o godz. 19:30. Gdzie oglądać walkę Biało-Czerwonych o półfinał?

  • Polki zmierzą się jutro z Turcją w ćwierćfinale mistrzostw Europy

  • Spotkanie Biało-Czerwonych rozpocznie się o godz. 19:30

  • Niestety, ale naszym siatkarkom nie daje się większych starć z wicemistrzyniami Starego Kontynentu

Reprezentacja Polski w siatkówce jak na razie bardzo dobrze radzi sobie na mistrzostwach Europy. Nasze zawodniczki na sześć spotkań wygrały pięć. Uległy tylko Bułgarkom, które przed własną publicznością wygrały 3:1.

Na razie Polki zrobiły wynik, na których było je stać, patrząc na ich możliwości. Gra zespołu nie jest porywająca i wiele rzeczy przydałoby się poprawić. To sprawia, iż mimo świetnych rezultatów podopieczne Jacka Nawrockiego mają niewielkie szanse z Turcją, ale w sporcie nigdy nie należy kogoś skreślać.

Turcja - kim są najbliższe rywalki reprezentacji Polski w siatkówce

Reprezentacja Turcji jest jednym z największych zespołów w siatkówce w XXI wieku. Zawodniczki znad Bosforu w ostatnich 20 latach zdobyły cztery medale mistrzostw Europy. W 2003 roku Turczynki sięgnęły po wicemistrzostwo Starego Kontynentu, podobnie jak przed dwoma laty.

Ponadto tureckie siatkarki mają na koncie dwa brązowe medale tego turnieju z 2011 oraz 2017 roku. Zatem najbliższy rywal reprezentacji Polski ostatnie dwie edycje ME kończyły z medalami, co dokładnie podkreśla, jak wielkie wyzwanie czeka zawodniczki Jacka Nawrockiego.

Do dużych sukcesów zespołu prowadzonego przez Giovanniego Guidettiego należą także drugie i trzecie miejsce w Lidze Narodów. To właśnie włoski szkoleniowiec był architektem tych wyników.

Gdzie i o której oglądać jutrzejszy mecz siatkarek na mistrzostwach Europy?

CEV, czyli organizator mistrzostw Europy ustalił już, o której zostanie rozegranie spotkanie reprezentacji Polski z Turcją. Biało-Czerwone zmierzą się z wicemistrzyniami Starego Kontynentu jutro 31 sierpnia o godz. 19:30.

Mecz będzie można obejrzeć tradycyjnie na kanałach Super Polsatu, Polsatu Sport oraz w serwisie Ipla.tv.

Niewykluczone, że jeśli nasze siatkarki przegrają, to dla Jacka Nawrockiego będzie to ostatnie spotkanie w roli selekcjonera. Więcej na ten temat pisaliśmy dla Was tutaj.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane