Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Kadra Sousy będzie miała bazę w Polsce
Piotr Bernaciak
Piotr Bernaciak 19.03.2022 07:31

Kadra Sousy będzie miała bazę w Polsce

Euro 2020 Sopot
ANDRZEJ IWANCZUK/Reporter

Euro 2020 rozpoczyna się już 11 czerwca i wiele wskazuje na to, że nasza drużyna rozegra swoje mecze w Sewilli i Sankt-Petersburgu. Nie jest to jednak w stu procentach pewne, bowiem okazuje się, że kilka meczów prawdopodobnie przejmie Londyn. UEFA wciąż nie ogłosiła jednak zmian.

Fani jednak dowiedzieli się już, gdzie przebywać będzie reprezentacja Polski. Wcześniej podawano, że siedzibą naszej drużyny narodowej będzie Portmarnock Hotel & Golf Links pod Dublinem, jednak teraz wszystko wskazuje na to, że czekają nas zmiany w tej kwestii.

UEFA zadecydowała o wykluczeniu kilku miast z organizacji turnieju, a umiejscowienie naszego zespołu zależało właśnie od tego, gdzie będą odbywały się mecze. Odwołanie spotkań w Dublinie znacznie skomplikowało sprawę. Władze PZPN nie pozostały wobec tego obojętne. 

Euro 2020 już za kilkadziesiąt dni

Początkowo podawano, że to właśnie Dublin będzie znakomitym miejscem na organizację zgrupowania naszej drużyny przez cały czas gry w turnieju, jednak poprzez zapowiadaną reorganizację mistrzostw nasza drużyna będzie przebywać w zupełnie innym miejscu.

Jak się okazuje, drużyna Paulo Sousy trenować będzie w Sopocie. Pozwoli to na zachowanie nieco bliższego dystansu od Sankt-Petersburga. Stanowczo ograniczy to jednocześnie konieczność odbywania długich lotów między państwami.

Baza w Trójmieście jest znakomicie przygotowana do tego typu zgrupowań. Piłkarze będą przygotowywać się na turnieju na obiektach gdańskiej Lechii. Na płycie głównej stadionu rozłożona będzie murawa przygotowana kilka tygodni wcześniej podczas finału Ligi Europy.

Kibice mogą być więc spokojni - nasza drużyna narodowa z pewnością będzie znakomicie przygotowana fizycznie niezależnie od tego, które miasto ostatecznie będzie gościło ją podczas spotkań. PZPN w związku z nadchodzącymi zmianami zrezygnował z hotelu pod Dublinem.

Reprezentacja Polski przygotuje się w Trójmieście

Wiele wskazywało na to, że drużyna Paulo Sousy ostatecznie spędzi zgrupowanie w Opalenicy, jednak władze Polskiego Związku Piłki Nożnej zdecydowały się na Trójmiasto. Z pewnością może to mieć związek z ostatnim zgrupowaniem Biało-czerwonych w Gdańsku, gdy kadra mierzyła się tam z Finlandią i Włochami.

Euro 2020 rozpocznie się już za mniej niż dwa miesiące. Zgrupowanie w Sopocie rozpocznie się jednak najpewniej dużo wcześniej.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane