Swiatsportu.pl > Siatkówka > Katastrofa Polek w meczu Ligi Narodów z Japonią
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:38

Katastrofa Polek w meczu Ligi Narodów z Japonią

ANDRZEJ IWANCZUKREPORTERstys
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polskie siatkarki we wtorek rozegrały kolejne spotkanie w Lidze Narodów w Rimini. Tym razem podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzyły się z Japonią. Niestety nasze reprezentantki zanotowały kolejną wstydliwą porażkę. Mimo prowadzenia w setach już 2:0, Polki kolejny już raz wypuściły zwycięstwo z rąk i ostatecznie przegrały po tie-breaku 2:3.

• We wtorek polskie siatkarki zmierzyły się z Japonią w Lidze Narodów

• “Biało-Czerwone” dobrze zaczęły ten mecz i prowadziły już 2:2 w setach

• Gra naszych zawodniczek jednak załamała się i w efekcie przegrały one 2:3

Polskie siatkarki we wtorek zanotowały kolejną bolesną porażkę w Lidze Narodów. Podobnie jak w poniedziałkowym starciu z Holandią nasze zawodniczki mimo prowadzenia, nie potrafiły wygrać. Tym razem roztrwoniły dwusetowe prowadzenie w meczu z Japonią i uległy Azjatkom 2:3.

Polskie siatkarki przegrały z Japonią mimo wysokiego prowadzenia

We wtorek przyszedł czas na kolejne mecze Ligi Narodów kobiet w Rimini. Po wczorajszej porażce z Holenderkami (więcej TUTAJ) Polki stanęły do walki z Japonkami. Nasze zawodniczki ponownie musiały stoczyć pięciosetowy bój.

Trener Jacek Nawrocki zdecydował się dokonać kilku zmian w składzie. Szansę występu na skrzydłach dostały Magdalena Stysiak i Olivia Różański. Początek meczu podobnie jak w poniedziałkowym starciu, należał do naszych reprezentantek.

Polki bardzo dobrze atakowały ze skrzydła, zwłaszcza po prawej stronie, gdzie występowała Magdalena Stysiak. Atakująca zdobył a w całym meczu aż 35 punktów. Dobrze funkcjonował także nasz blok.

Polki zwyciężyły w pierwszym secie 25:22. Swoją przewagę udowodniły także w drugiej partii, która zakończyła się także rezultatem 25:22. W kolejnych setach powtórzył się niestety scenariusz z meczu z Holandią.

“Biało-Czerwone” oddały pole rywalkom i znów popełniały dużo prostych błędów. Pojawiły się problemy z przyjęciem zagrywki. W efekcie kolejne dwa sety padły łupem Japonek i mieliśmy remis 2:2.

Od 2:0 do 2:3. Kolejna porażka Polek w Lidze Narodów

O wyniku spotkania miał zadecydować tie-break. W nim obie drużyny szły punkt za punkt. W końcu naszym zawodniczkom udało się wyjść na prowadzenie 12;10. Gdy wydawało się, że Polki sięgną po zwycięstwo, Japonki kolejny raz odrobiły stratę i ostatecznie to one miały dwa meczbole.

Przy stanie 15:14 Magdalena Stysiak popełniła błąd przekroczenia linii trzeciego metra i sędzia przyznał punkt Japonkom. To one zostały zwyciężczyniami tego zaciętego pojedynku.