Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Kłopoty Anglików przed finałem Euro 2020. Gwiazdor kontuzjowany
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 17.06.2022 02:02

Kłopoty Anglików przed finałem Euro 2020. Gwiazdor kontuzjowany

MATT DUNHAMAFPEast News
MATT DUNHAM/AFP/East News

Reprezentacja Anglii zagra dzisiaj o godzinie 21:00 w finale Euro 2020, który odbędzie się na stadionie Wembley w Londynie. Jej przeciwnikiem będzie reprezentacja Włoch. Na kilka godzin przed meczem wiemy już, że Anglicy przystąpią do rywalizacji osłabieni. Kontuzja wyeliminuje z gry zawodnika Manchesteru City Phila Fodena.

  • Na kilkanaście godzin przed finałem Euro 2020 pojawiły się złe informacje dla angielskich kibiców

  • Selekcjoner Garethe Southgate przekazał, że urazu nabawił się jeden z najbardziej utalentowany piłkarzy reprezentacji

  • Mowa o Philu Fodenie. 21-letni pomocnik Manchesteru City narzeka na uraz stopy i nie trenuje z resztą kolegów

Reprezentacja Anglii ma kłopot przed dzisiejszym finałem Euro 2020. Selekcjoner Gareth Southgate potwierdził, że kontuzji nabawił się Phil Foden. Utalentowany pomocnik nie zagra w starciu z Włochami.

Reprezentacja Anglii osłabiona w finałowym meczu z Włochami

Już dzisiaj odbędzie się spotkanie, na które czeka cały piłkarski świat. Na słynnym stadionie Wembley w Londynie odbędzie się wielki finał Euro 2020. Zmierzą się w nim reprezentacje Anglii oraz Włoch.

Anglicy awans do finału zapewnili sobie po pełnym kontrowersji meczu z Danią (więcej TUTAJ). “Synowie Albionu” wygrali po dogrywce 2:1. Włosi natomiast potrzebowali serii rzutów karnych, by wyeliminować Hiszpanię (więcej TUTAJ).

Na kilkanaście godzin przed meczem pojawiły się niepokojące informacje dla wszystkich kibiców reprezentacji Anglii. Trener Gareth Soutghate potwierdził na konferencji prasowej, że jeden z jego zawodników zmaga się z kontuzją. Uraz najprawdopodobniej wyeliminuje go z udziału w finale. 

Mowa o Philu Fodenie. Pomocnik występujący na co dzień w Manchesterze City narzeka na uraz stopy. Dlatego też nie brał udziału w sobotnim treningu otwartym dla mediów. Foden z boku boiska obserwował ćwiczenia kolegów. 

- Ostatnie kilka godzin spędziliśmy w podróży, więc zespół medyczny szczegółowe informacje przekaże nam później. Ma on jednak wątpliwości co do występu Phila Fodena w finale. Nie jest to nic poważnego i jeśli wykluczy Phila z gry, to tylko na kolejny mecz - powiedział mediom Southgate.

Phil Foden kontuzjowany. Utalentowany pomocnik opuści finał Euro 2020

Phil Foden podczas Euro 2020 zameldował się na boisku trzykrotnie. 21-latek był podstawowym piłkarzem Anglików w grupowych starciach z Chorwacją oraz Szkocją. Później pojawił się na boisku w 95. minucie meczu półfinałowego z Danią. 

Jeśli uraz faktycznie wyeliminuje Fodena z gry, Gareth Southgate może skorzystać z m.in. Jadona Sancho, Marcusa Rashforda czy Jacka Grealisha. Selekcjoner angielskiej reprezentacji ma bardzo szeroki wybór, jeśli chodzi o drugą linię. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane