Swiatsportu.pl
LAURENCE GRIFFITHSAFPEast News (2)

LAURENCE GRIFFITHS/AFP/East News

Sędzia wiedział, że angielscy kibice próbują oślepić Kaspera Schmeichela

9 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Kasper Schmeichel był jednym z bohaterów półfinałowego meczu Euro 2020 pomiędzy Anglią i Danią. Golkiper obronił strzał z rzutu karnego Harry’ego Kane’a w dogrywce, jednak był bezradny wobec dobitki napastnika. Tuż przed jedenastką Schmeichel był oślepiany przez angielskich kibiców laserem. Jak się okazuje, o wszystkim wiedział sędzia prowadzący spotkanie. 

  • Kasper Schmeichel wyznał, że zgłosił sędziemu, że angielscy kibice próbują go oślepić

  • Reakcja prowadzącego spotkanie Danny’ego Makkelie była jednak niewystarczająca

  • Holender przekazał wiadomość jedynie sędziemu technicznemu, w efekcie nikt nie zajął się szokującym zachowaniem kibiców

Kasper Schmeichel wyznał, że sędzia prowadzący spotkanie Anglia-Dania w półfinale Euro 2020 doskonale wiedział, że kibice próbują oślepić zawodnika laserem. Reakcja arbitra na informację od piłkarza okazała się niewystarczająca. 

Mateusz Borek

Mateusz Borek skomentował decyzję TVP o odsunięciu Dariusza Szpakowskiego

CZYTAJ DALEJ

Kasper Schmeichel był oslepiany przez angielskich kibiców

Wciąż nie milkną echa półfinałowego spotkania Euro 2020 pomiędzy Anglią a Danią. “Synowie Albionu” wygrali po dogrywce 2:1. O wyniku zadecydował rzut karny, który wykorzystał Harry Kane (więcej TUTAJ).

To właśnie “jedenastka” podyktowana przez sędziego Danny’ego Makkelie wzbudziła najwięcej kontrowersji. Zdaniem kibiców i ekspertów Raheem Sterling nie był faulowany w polu karnym. Przy okazji rzutu karnego nie popisali się także angielscy kibice.
Fani reprezentacji Anglii próbowali tuż przed wykonaniem rzutu karnego oślepić Kaspera Schmeichela. Stojący w bramce Duńczyków golkiper był oślepiany laserem! W sieci pojawiły się nagrania i zdjęcia, na których dokładnie widać strumień światła skierowany na oczy bramkarza (więcej TUTAJ).

Tego typu zachowanie jest surowo zakazane. Kibice nie mogą nawet wnosić na stadion tego rodzaju przedmiotów. W środę jednak nie dopilnowano tego na Wembley.

Co jeszcze bardziej szokujące, o wszystkim wiedział sędzia główny Danny Makkelie. “Daily Mirror” cytuje wypowiedź Kaspera Schmeichela, który przyznał, że już wcześniej w trakcie meczu poinformował arbitra o skandalicznym zachowaniu kibiców. Reakcja Holendra była jednak niewystarczająca.

Schmeichel skomentował skandaliczne zachowanie fanów Anglii

Makkelie po informacji uzyskanej od Schmeichela skonsultował się jedynie z sędzią technicznym. Na tym interwencja prowadzących spotkanie się skończyła. Piłkarz przyznał, że akurat przy rzucie karnym, laser nie przeszkodził mu jednak w interwencji. 

- Nie odczułem lasera przy rzucie karnym. Osoba, która to zrobiła, była bowiem za mną, po mojej prawej stronie - powiedział Schemiechel. - Doświadczyłem tego w trakcie drugiej połowy. Mówiłem o tym sędziemu. On poszedł porozmawiać z jednym z pozostałych oficjeli - dodał reprezentant Danii.

 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: