Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Sędzia wiedział, że angielscy kibice próbują oślepić Kaspera Schmeichela
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:41

Sędzia wiedział, że angielscy kibice próbują oślepić Kaspera Schmeichela

LAURENCE GRIFFITHSAFPEast News (2)
LAURENCE GRIFFITHS/AFP/East News

Kasper Schmeichel był jednym z bohaterów półfinałowego meczu Euro 2020 pomiędzy Anglią i Danią. Golkiper obronił strzał z rzutu karnego Harry’ego Kane’a w dogrywce, jednak był bezradny wobec dobitki napastnika. Tuż przed jedenastką Schmeichel był oślepiany przez angielskich kibiców laserem. Jak się okazuje, o wszystkim wiedział sędzia prowadzący spotkanie. 

  • Kasper Schmeichel wyznał, że zgłosił sędziemu, że angielscy kibice próbują go oślepić

  • Reakcja prowadzącego spotkanie Danny’ego Makkelie była jednak niewystarczająca

  • Holender przekazał wiadomość jedynie sędziemu technicznemu, w efekcie nikt nie zajął się szokującym zachowaniem kibiców

Kasper Schmeichel wyznał, że sędzia prowadzący spotkanie Anglia-Dania w półfinale Euro 2020 doskonale wiedział, że kibice próbują oślepić zawodnika laserem. Reakcja arbitra na informację od piłkarza okazała się niewystarczająca. 

Kasper Schmeichel był oslepiany przez angielskich kibiców

Wciąż nie milkną echa półfinałowego spotkania Euro 2020 pomiędzy Anglią a Danią. “Synowie Albionu” wygrali po dogrywce 2:1. O wyniku zadecydował rzut karny, który wykorzystał Harry Kane (więcej TUTAJ).

To właśnie “jedenastka” podyktowana przez sędziego Danny’ego Makkelie wzbudziła najwięcej kontrowersji. Zdaniem kibiców i ekspertów Raheem Sterling nie był faulowany w polu karnym. Przy okazji rzutu karnego nie popisali się także angielscy kibice.

Fani reprezentacji Anglii próbowali tuż przed wykonaniem rzutu karnego oślepić Kaspera Schmeichela. Stojący w bramce Duńczyków golkiper był oślepiany laserem! W sieci pojawiły się nagrania i zdjęcia, na których dokładnie widać strumień światła skierowany na oczy bramkarza (więcej TUTAJ).

Tego typu zachowanie jest surowo zakazane. Kibice nie mogą nawet wnosić na stadion tego rodzaju przedmiotów. W środę jednak nie dopilnowano tego na Wembley.

Co jeszcze bardziej szokujące, o wszystkim wiedział sędzia główny Danny Makkelie. “Daily Mirror” cytuje wypowiedź Kaspera Schmeichela, który przyznał, że już wcześniej w trakcie meczu poinformował arbitra o skandalicznym zachowaniu kibiców. Reakcja Holendra była jednak niewystarczająca.

Schmeichel skomentował skandaliczne zachowanie fanów Anglii

Makkelie po informacji uzyskanej od Schmeichela skonsultował się jedynie z sędzią technicznym. Na tym interwencja prowadzących spotkanie się skończyła. Piłkarz przyznał, że akurat przy rzucie karnym, laser nie przeszkodził mu jednak w interwencji. 

- Nie odczułem lasera przy rzucie karnym. Osoba, która to zrobiła, była bowiem za mną, po mojej prawej stronie - powiedział Schemiechel. - Doświadczyłem tego w trakcie drugiej połowy. Mówiłem o tym sędziemu. On poszedł porozmawiać z jednym z pozostałych oficjeli - dodał reprezentant Danii.

 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane