Swiatsportu.pl
Liga Mistrzów Superliga

Swiat Sportu

Kluby negocjują na temat utworzenia Superligi. To koniec Ligi Mistrzów?

18 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Piotr Bernaciak

Udostępnij:

To może być koniec Ligi Mistrzów, jaką wszyscy znamy. Jak przekonują światowe media, dziś 12 klubów ma ogłosić utworzenie europejskiej Superligi. To będzie odpowiedź na spotkania Ligi Mistrzów, które nie satysfakcjonują już europejskiej elity. Nadchodzi r

Liga Mistrzów w tym sezonie przynosi nam bardzo dużo emocji, a dwumecz Bayernu Monachium z Paris Saint-Germain był tego znakomitym przykładem. Niestety, wiele wskazuje na to, że już wkrótce nie będzie nam dane oglądać wyczynów najlepszych europejskich drużyn właśnie w tych rozgrywkach. Wszystko przez plany władz klubów z europejskiej czołówki, które chcą doprowadzić do rewolucji w rozgrywkach.

Wiele bowiem wskazuje na to, że niebawem ogłoszona zostanie Superliga. Media od kilku godzin przekonują o trwających dyskusjach pomiędzy włodarzami dwunastu klubów i o nagłym spotkaniu w siedzibie UEFA, podczas którego ma zostać ustalone, w jaki sposób odpowiedzieć na deklarację słynnych klubów. 

Wiele wskazuje na to, że kluby ostatecznie wypowiedzą współpracę z UEFA, a być może nawet kompletnie odejdą z europejskiej federacji. Dziennikarze informują o szczegółach sensacyjnego zwrotu akcji w sprawie rewolucji w Lidze Mistrzów.

Liga Mistrzów przechodzi wielkie zmiany

Na dziś dowiedzieliśmy się, że Manchester United, Liverpool, Arsenal, Manchester City, Chelsea, Tottenham, FC Barcelona, Real Madryt, Atletico Madryt, AC Milan, Inter Mediolan i Juventus mają ogłosić swoją grę w nowopowstałej Superlidze. Co zadziwiające, w tym gronie brakuje drużyn niemieckich i francuskich.

Pierwsze doniesienia wskazują na brak zdecydowania choćby Paris Saint-Germain, które pozostaje w dobrych relacjach z europejską federacją i chce kontynuować grę w Lidze Mistrzów. Wspomniane kluby chcą natomiast zrezygnować z możliwości występów w Champions League i założyć własne rozgrywki.

Co więcej, miałyby one występować w nich stale, a nie na zasadzie awansów. Do grona drużyn z elity nie dałoby się tym samym awansować poprzez rozgrywki ligowe, wstępne doniesienia mówią o tym, że nie zostaną zorganizowane żadne eliminacje do nowych rozgrywek. Nie oznacza to natomiast, że kolejne zespoły nie mogą skorzystać z zaproszenia. Trudno wyobrazić sobie Superligę bez m.in. Bayernu Monachium czy Borussii Dortmund.

Rezygnacja z gry w Lidze Mistrzów prawdopodobnie jest odpowiedzią na obecny podział pieniędzy z praw telewizyjnych, który kompletnie nie odpowiada klubom z czołówki. Ich włodarze twierdzą, że finanse nie są dzielone sprawiedliwie i chcą założyć własne rozgrywki, gdzie będą mogli sami decydować o finansach.

Powstanie Superliga

Póki co nie wiadomo, czy Superliga ostatecznie powstanie, czy jednak jest to wyłącznie forma postraszenia UEFA i powstania nowego argumentu w trosce o kolejne zarobki. Na ten moment wciąż oczekujemy na oświadczenie klubów.

W siedzibie UEFA w szwajcarskim Nyonie trwa pilne zebranie władz europejskiego futbolu. Debatują oni nad potencjalną odpowiedzią na zamiary słynnych klubów.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Kamil Glik mieszka bez żony i dzieci

  • Niewytłumaczalny błąd Łukasza Fabiańskiego (WIDEO)

  • Jerzy Brzęczek liczy na ofertę z zagranicy?

Podobne artykuły

Piłka nożna

Lekarz Duńczyków zdradził prawdę o reanimacji Eriksena. “Już go z nami nie było”

Czytaj więcej >
Raheem Sterling w barwach reprezentacji Anglii

Piłka nożna

Reprezentacja Anglii potwierdza, że jest jednym z faworytów Euro 2020 i pokonuje Chorwację

Czytaj więcej >
Mecz reprezentacji Węgier z Francją na Euro 2020

Piłka nożna

Węgry sensacyjnie zremisowały z Francją

Czytaj więcej >
Leo Messi w barwach FC Barcelony

Piłka nożna

Leo Messi coraz bliżej odejścia z FC Barcelony. Klub może być nie stać na utrzymanie piłkarza

Czytaj więcej >
Michał Pazdan

Piłka nożna

Oficjalnie: Michał Pazdan wraca do Jagiellonii Białystok

Czytaj więcej >
Kibice reprezentacji Węgier

Piłka nożna

UEFA ukarała Węgry za zachowanie ich kibiców w trakcie Euro 2020

Czytaj więcej >