Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Kolejne zakażenia w reprezentacji Polski
Piotr Bernaciak
Piotr Bernaciak 19.03.2022 07:33

Kolejne zakażenia w reprezentacji Polski

Kibice
Świat Sportu

Reprezentacja Polski już za dwa dni zmierzy się w Londynie z Anglią. Niestety, już teraz wiemy, że Polacy nie stawią się w Londynie w pełnym składzie. Jak podał dziennikarz Przeglądu Sportowego Łukasz Olkowicz w naszej kadrze wykryto trzy nowe przypadki zarażenia wirusem COVID-19. Trzy kolejne osoby zostaną wykluczone ze zgrupowania, co jest kolejnym ciosem dla Paulo Sousy po utracie Roberta Lewandowskiego.

Jak twierdzi dziennikarz, chodzi prawdopodobnie o trzy osoby, wśród których znajdować się mają dwaj członkowie sztabu oraz jeden z piłkarzy. Nie podano personaliów, choć można spodziewać się, że za parę godzin przestaną one być tajemnicą. W przeszłości rzecznik PZPN wydawał oficjalny komunikat w sprawie tego, którego z piłkarzy zabraknie podczas najbliższego spotkania.

Niestety, nie jest to pierwsze osłabienie naszej kadry. Najpierw zabrakło Mateusza Klicha, u którego wykryto zakażenie, później z wirusem zmagał się Łukasz Skorupski. Po wczorajszym meczu Polacy muszą mierzyć się z brakiem Roberta Lewandowskiego, a dziś wiemy już, że w kadrze zabraknie jeszcze jednego zawodnika.

Reprezentacja Polski osłabiona na Wembley

Trudno spodziewać się, by Paulo Sousa na dwa dni przed ostatnim meczem na zgrupowaniu powołał awaryjnie któregokolwiek z piłkarzy. Trudno oczekiwać, by ktokolwiek był gotowy dołączyć do zgrupowania i zapoznania się z wytycznymi portugalskiego szkoleniowca na dwa dni przed ostatnim i być może najważniejszym meczem kadry w pierwszym półroczu 2021 roku.

Póki co trudno mówić o tym, jak wielkie osłabienie czeka kadrę, jednak faktem jest, że Paulo Sousa musi mierzyć się z jeszcze jednym osłabieniem przed kluczowym meczem. Drużyna wciąż walczy o prawo gry na mistrzostwach świata i ewentualny pozytywny wynik w starciu z Anglią byłby kamieniem milowym tych eliminacji. Wobec nieobecności Lewandowskiego i utraty kolejnego piłkarza może być jednak o to ciężko.

W najbliższych godzinach powinny ukazać się informacje na temat tego, którzy członkowie sztabu i który zawodnik będzie musiał poddać się izolacji. Do tej pory mogliśmy liczyć na komunikaty Jakuba Kwiatkowskiego, rzecznika Polskiego Związku Piłki Nożnej, tak samo zapewne będzie i tym razem. Głos zapewne zabierze również Zbigniew Boniek.

Wątpliwe jest, by Paulo Sousa zdecydował się na powołanie jeszcze jednego piłkarza przed meczem z Anglią. Nawet pomimo faktu, że nasza drużyna potrzebuje uzupełnień na ławce rezerwowych, to żaden piłkarz nie będzie w stanie pomóc drużynie, gdy przyjedzie na zgrupowanie "z marszu". Niestety, trzeba więc liczyć się z poważnym osłabieniem naszej drużyny narodowej przed arcyważnym meczem w Londynie.

Koronawirus w reprezentacji Polski

Paulo Sousa będzie musiał radzić sobie w znacznie osłabionym zestawieniu personalnym i nasze szanse na dobry wynik na Wembley są coraz mniejsze. Starcie z Anglikami jest zdecydowanie kluczowym momentem tych eliminacji i to od niego zależeć będzie, czy możemy myśleć o czymś więcej niż o drugim miejscu w grupie.

Spotkanie w Londynie już w najbliższą środę o 20.45. Mecz pokaże Telewizja Polska.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane