Swiatsportu.pl > Siatkówka > Kompromitacja Polaków. Puszczono zły hymn przed półfinałem ME
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:48

Kompromitacja Polaków. Puszczono zły hymn przed półfinałem ME

Projekt bez tytułu - 2021-09-18T175547.172
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Reprezentacja Polski walczy z reprezentacją Słowenii w półfinale mistrzostw Europy. Tuż przed meczem organizatorzy zaliczyli potężną wpadkę. Przy odgrywaniu hymnów doszło do małego skandalu. Z głośników zamiast hymnu Słowenii puszczono hymn innego z półfinalistów.

Reprezentacja Polski chce się zrewanżować Słoweńcom za porażkę w półfinale Euro Volleya sprzed dwóch lat. Wtedy nasi sobotni rywale zatrzymali Biało-Czerwonych właśnie w półfinale i ostatecznie to oni w finale zmierzyli się z Serbami, a Polacy musieli zadowolić się brązowym medalem.

Reprezentacja Polski: kompromitacja przed półfinałem siatkarzy

W ostatnich latach napięcie między Polakami a Słoweńcami zdecydowanie wzrosło. Do tego wielkie emocje wzbudziła wypowiedź przedmeczowe trenera Vitala Heynena, który stwierdził, że nie wie, z kim jego podopieczni zagrają w półfinale.

Te słowa w kadrze naszych sobotnich rywali potraktowano jako zniewagę. Sami Słoweńcy odgrażali się belgijskiemu szkoleniowcowi Polaków i zapowiedzieli, że w półfinale "zjedzą" naszą reprezentację i gładko wygrają 3:0.

Emocje dodatkowo rozgrzała sytuacja tuż przed rozpoczęciem spotkania. Kiedy zawodnicy wyszli już na parkiet i oczekiwano na rozegranie hymnów, doszło do małego skandalu wywołanego przez organizatorów.

Słoweńcy oburzeni kompromitacją organizatorów

Jako pierwszy miał być rozegrany hymn Słowenii, ale zamiast tego z głośników puszczono hymn Serbii, innego półfinalisty mistrzostw Europy. Słoweńcy byli wyraźnie zdenerwowani całą sytuacją, a organizatorzy szybko zdali sobie sprawę z pomyłki i po chwili puszczono prawidłowy hymn.

Strona słoweńska miała być mocno poruszona całym incydentem. - Po pomyłce hymnowej dziennikarze słoweńscy krzyczą, że to prowokacja - przekazała będąca na miejscu Sara Kalisz z TVP Sport za pośrednictwem Twittera.

Tuż po zakończeniu meczu Polska - Słowenia w katowickim Spodku odbędzie się drugi półfinał siatkarskich mistrzostw Europy Serbia - Włochy. Mecz o trzecie miejsce i finał odbędzie się w niedzielę.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane