Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Kontrakt Paulo Sousy przedłużony po awansie do baraży
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:56

Kontrakt Paulo Sousy przedłużony po awansie do baraży

EN 01496759 0062
Beata Zawadzka/East News

Polska pokonała w piątek Andorę 4:1 i tym samym zapewniła sobie dział w barażach o awans do mistrzostw świata. Oznacza to, że Paulo Sousa pozostanie dłużej na stanowisku selekcjonera Biało-Czerwonych. Jego umowa obowiązywała bowiem tylko do końca eliminacji, ale została już automatycznie przedłużona.

Polska zagra w marcowych barażach o awans na mundial w Katarze. Selekcjonerem Polaków nadal będzie Paulo Sousa. Umowa Portugalczyka została właśnie automatycznie przedłużona.

Polska awansowała do baraży. Umowa Sousy przedłużona

Polska pokonała Andorę 4:1 w piątkowym meczu eliminacji mistrzostw świata. Biało-Czerwoni dzięki kolejnym trzem punktom zapewnili sobie drugie miejsce w grupie. Daje im ono prawo gry w barażach o awans na mundial (więcej TUTAJ).

Zakwalifikowanie się Polski do baraży oznacza, że Paulo Sousa zrealizował postanowiony przed nim cel minimum. Portugalczyk, gdy zaczynał pracę z polską kadrą, podpisał z PZPN umowę obowiązującą do końca eliminacji mistrzostw świata. Braże oznaczają jej przedłużenie. 

- Trener Sousa ma ważny kontrakt do końca eliminacji. Jeśli awansuje do baraży, to wiadomo - do ich rozstrzygnięcia. Awans na mundial automatycznie mu przedłuża umowę - powiedział kilka miesięcy temu WP SportoweFakty prezes PZPN Cezary Kulesza. 

Dalsza współpraca oznacza, że Paulo Sousa zarobi niemałe pieniądze. Roman Kołtoń ujawnił, że selekcjoner reprezentacji Polski miesięcznie inkasuje 70 tys. euro, czyli około 320 tys. złotych. Poprzednicy 51-latka, czyli Adam Nawałka i Jerzy Brzęczek mogli pomarzyć o takich pieniądzach. 

Sousa może zarobić w Polsce fortunę

Paulo Sousa pozostanie na stanowisku przynajmniej do zakończenia baraży. Te odbędą się pod koniec marca 2022 roku. Oznacza to, że do tego czasu Portugalczyk zarobi przynajmniej 4,5 miliona złotych!

Jeśli Polacy awansują na mistrzostwa świata, umowa Sousy z PZPN zostanie znowu przedłużona i będzie obowiązywać przynajmniej do końca grudnia 2022. W takim wypadku Sousa może zarobić nawet 1,7 mln euro, czyli około 8 milionów złotych.

Źródło: WP SportoweFakty

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane