Swiatsportu.pl > Sporty walki > Nikola Milanović nowym rywalem Mariusza Pudzianowskiego. Zastąpi "Bombardiera" w walce wieczoru
Piotr Bernaciak
Piotr Bernaciak 19.03.2022 07:33

Nikola Milanović nowym rywalem Mariusza Pudzianowskiego. Zastąpi "Bombardiera" w walce wieczoru

KSW Mariusz Pudzianowski Nikola Milanović
Świat Sportu

Mariusz Pudzianowski jest niekwestionowaną gwiazdą walki wieczoru na KSW 59. Pojedynkom byłego polskiego strongmana towarzyszy wiele emocji i zazwyczaj to właśnie one spotykają się z największą oglądalnością. Podobnie było w poprzednich walkach i tak samo miało być dzisiaj, gdy na rywala "Pudziana" zapowiadany był słynny "Bombardier", czyli Senegalczyk Ousmane Dia. Do walki z tym przeciwnikiem nie dojdzie.

Nieco ponad godzinę temu kibiców spotkał niemały wstrząs, pojawił się bowiem komunikat o zmianie rywala Pudzianowskiego w walce wieczoru. Dia pilnie trafił do szpitala w związku z zapaleniem wyrostka robaczkowego, przez które został wykluczony z udziału na KSW 59. Widzowie musieli liczyć się z możliwym odwołaniem pojedynku z udziałem Mariusza Pudzianowskiego, jednak włodarze federacji KSW zdecydowały się na inny scenariusz.

Przeciwnikiem Mariusza Pudzianowskiego w ostatniej dzisiejszej walce będzie bowiem Nikola Milanović. Kilkadziesiąt minut po ogłoszeniu komunikatu o wykluczeniu "Bombardiera" potwierdzono, że to właśnie Milanović zastąpi go w oktagonie. Pojedynek zapowiada się bardzo interesująco, choć mało kto daje szanse Milanoviciowi w starciu z byłym najsilniejszym człowiekiem świata.

Mariusz Pudzianowski stracił rywala tuż przed walką

"Bombardier" jeszcze wczoraj udzielał wywiadów, jednak dzisiaj trafił do szpitala i stało się jasne, że będzie musiał przejść drobny zabieg. Jego szanse na występ w walce wieczoru spadły więc do zera, o czym dowiedzieliśmy się z oficjalnego komunikatu KSW.

- Rywal Mariusza Pudzianowskiego, Ousmane „Bombardier” Dia na KSW 59 doznał ataku ostrego zapalenia wyrostka robaczkowego i musiał być hospitalizowany. Walka Mariusza Pudzianowskiego się odbędzie. Organizacja KSW jest w trakcie finalizowania nowego przeciwnika - czytamy w komunikacie Konfrontacji Sztuk Walki.

- Mistrz Polski w judo i sambo Nikola Milanović wkracza do akcji, by zmierzyć się w walce wieczoru z Mariuszem Pudzianowskim na dzisiejszej gali - dowiedzieliśmy się z kolejnego komunikatu, który pojawił się na Twitterze kilkadziesiąt minut po pierwszym ogłoszeniu.

Kim jest Milanović? Dla wielu to postać zupełnie anonimowa, jednak jego obecność w walce wieczoru pozwala stwierdzić, że od dłuższego czasu pozostawał on w reżimie treningowym i choć nie mógł spodziewać się walki, to będzie przygotowany do dzisiejszego starcia. 

Nikola Milanović rywalem Mariusza Pudzianowskiego

Nikola Milanović zaliczy dziś swój debiut w federacji KSW, jednak jego doświadczenie zdobywane przez wiele lat w sportach walki pozwala stwierdzić, że nie będzie kompletnie pozbawiony szans w starciu z Pudzianowskim. Kibice mimo wszystko mogą spodziewać się emocji, zwłaszcza wobec tajemniczości, która towarzyszy Serbowi.

Gala KSW 59 rozpoczęła się dziś o 20.00. Na walkę wieczoru poczekamy jednak jeszcze kilka godzin, a przed nią możemy spodziewać się między innymi starcia z udziałem Damiana Janikowskiego.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane