Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Legia Warszawa przekazała kibicom doskonałą wiadomość. Nowy kontrakt dla Luquinhasa
Piotr Bernaciak
Piotr Bernaciak 19.03.2022 07:33

Legia Warszawa przekazała kibicom doskonałą wiadomość. Nowy kontrakt dla Luquinhasa

Legia Warszawa Luquinhas
Jan Bielecki/East News

Legia Warszawa w poprzednim sezonie Ekstraklasy wygrała mistrzostwo z ogromną łatwością, do czego doszło dzięki kilku udanym transferom przed sezonem. Jednym z nich było przyjście Luquinhasa, Brazylijczyka, który na boiskach polskiej ligi radził sobie bardzo dobrze. Szybko przystosował się on do gry na naszych boiskach i udowodnił, że warto stawiać na niego w każdym spotkaniu drużyny z Warszawy.

Tym bardziej kibice czekali na nowe informacje na temat kontraktu Brazylijczyka, który początkowo nie został podpisany na długi termin. Włodarze Legii nie mogli być w pełni przekonani, że warto podpisać z nim długoterminową umowę na samym początku pobytu Luquinhasa przy Łazienkowskiej, jednak po sezonie stało się jasne, że to właśnie on jest motorem napędowym większości akcji Legii w ofensywie i stanowi o jej sile.

Fani od pewnego czasu domagali się, by Luquinhas podpisał dłuższy kontrakt z Legią Warszawa, dzięki czemu Czesław Michniewicz mógłby być spokojny o przyszłość swojej gwiazdy i mógłby budować swój zespół wokół niego. Dziś jednak doszło do prawdziwego przełomu w negocjacjach, a zawodnik zgodził się na przedłużenie swojej gry w Warszawie.

Legia Warszawa przedłużyła kontrakt z Luquinhasem

Już dziś na twitterowym koncie Legii Warszawa pojawiło się potwierdzenie doniesień, które docierały do kibiców. Okazało się, że Luquinhas rzeczywiście przedłużył kontrakt z Legią Warszawa i pozostanie z drużyną na znacznie dłużej. Nowa umowa wskazuje na fakt, że Brazylijczyk będzie ważną postacią drużyny mistrzów Polski, a jeśli po dobrym sezonie zdecyduje się odejść, to klub zarobi na nim zapewne duże pieniądze.

Legia Warszawa za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej przekazała kibicom wiadomość o nowej umowie dla Luquinhasa. Brazylijczyk przedłużył kontrakt do 2024 roku, jednak Legia Warszawa zagwarantowała sobie możliwość jednostronnego przedłużenia umowy o kolejny rok. 

To znakomita informacja dla wszystkich kibiców drużyny z Łazienkowskiej. Czesław Michniewicz na nowo odkrył Luquinhasa i pokazał, że ma do niego pełne zaufanie, a piłkarz odwdzięczył się znakomitą dyspozycją. Zwłaszcza początek rundy wiosennej był bardzo dobry w wykonaniu skrzydłowego. W 24 meczach we wszystkich rozgrywkach piłkarz strzelił 4 gole i zaliczył 8 asyst.

Wobec doskonałej gry Bartosza Kapustki i właśnie Luquinhasa, przy których świetną skutecznością popisuje się Tomas Pekhart, kibice Legii mogą być spokojni o kolejne sukcesy klubu. Jeżeli ofensywa podtrzyma swoją znakomitą formę, to prawdopodobnie doczekają się oni kolejnego mistrzostwa Polski dla ich klubu.

Legia Warszawa zmierza po kolejny tytuł mistrzowski

Znacznie większe problemy drużyna Legii ma z formą defensywną. Tymczasową odpowiedzią na kłopoty ma być wypożyczenie Artema Szabanowa, jednak po sezonie trzeba będzie zastanowić się nad przygotowaniem następcy dla Artura Jędrzejczyka, który nie popisuje się dobrą formą.

Legia obecnie przewodzi w tabeli Ekstraklasy z siedmiopunktową przewagą nad Pogonią Szczecin. Warszawianie muszą wciąż rozegrać kilka trudnych spotkań, między innymi starcie właśnie z Pogonią na własnym boisku, ale przed mistrzami Polski także mecze z Piastem Gliwice i Lechem Poznań na wyjeździe. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane