Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Leigh Griffiths kopnął racę w kierunku kibiców i został wyśmiany w sieci (WIDEO)
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:49

Leigh Griffiths kopnął racę w kierunku kibiców i został wyśmiany w sieci (WIDEO)

Piłkarz i kibice
Fitba Culture/Twitter.com

Do niecodziennego zdarzenia doszło w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Szkocji. Naprzeciw siebie stanęły zespoły Dundee FC i St. Johnstone. Spotkanie zakończyło się wygraną gości 0:2, ale najgłośniej mówi się o postawie Leigha Griffithsa. Rozczarowany zawodnik gospodarzy kopnął racę w kierunku kibiców rywala, co dało internautom powód do szyderstw na temat jego postawy.

  • Liegh Griffits kopnął racę w kierunku trybun po zakończeniu spotkania Pucharu Szkocji

  • Reprezentanta Szkocji zapewne czeka dyskwalifikacja za swoje zachowanie

  • Jego zachowanie zostało szyderczo skomentowane w sieci, głównie ze względu na słabą grę 31-latka

Kibice w Szkocji zapewne na długo zapamiętają ćwierćfinałowy mecz tegorocznej edycji krajowego Pucharu pomiędzy Dundee FC i St. Johnstone. Wszystko za sprawą incydentu z udziałem Liegh Griffiths, który rozczarowany odpadnięciem z rozgrywek i zapewne także swoją postawą, kopnął racę w kierunku kibiców, za co grozi mu kara dyscyplinarna.

Piłkarz kopnął racę w kierunku kibiców po przegranym meczu

Leigh Griffiths przeniósł się ostatniego dnia minionego okna transferowego z Celticu Glasgow do Dundee FC. Mający 31-lat reprezentant Szkocji został wypożyczony do obecnego zespołu na jeden sezon.

W nowym klubie, w którym atakujący notabene występował już w latach 2009-11, nie wiedzie mu się najlepiej. Dundee zajmuje ostatnie miejsce w tabeli szkockiej Premiership po sześciu kolejkach, a Griffiths jeszcze ani razu nie potrafił odnaleźć drogi do bramki.

Na dodatek jego zespół odpadł teraz z Pucharu Szkocji, przegrywając 0:2 z St. Johnstone. Dlatego ze Szkota mogła wylać się frustracja i prawdopodobnie to było przyczyną kopnięcia racy w kierunku kibiców gości po ostatnim gwizdku.

Zdarzenie rzecz jasna zostało dostrzeżone i odnotowane przez Szkocki Związek Piłki Nożnej. Piłkarz zapewne może się spodziewać surowej kary za swoje zachowanie, być może w postaci zawieszenia na kilka spotkań.

Dziennikarze i kibice szydzą Leigha Griffithsa

Występek 22-krotnego reprezentanta Szkocji został mocno wyśmiany przez internautów, którzy nie omieszkali szydzić sobie z tej sytuacji i słabego występu piłkarza.

- Raca była jedyną rzeczą, w którą celnie trafił po transferze - napisał jeden z użytkowników Twittera.

Z kolei jeden ze szkockich dziennikarzy podkreślił powagę tej sytuacji, bowiem komuś mogła stać się poważna krzywda.

- Będę zdziwiony, jeżeli Griffiths nie zostanie ukarany po tym incydencie. Kopnięcie racy w tłum było idiotycznym pomysłem tak jak wyrzucenie jej na murawę. Nikt nie rozumie, że taka raca może powodować problemy z oddychaniem? Może to wygląda świetnie, ale może doprowadzić u kogoś do poważnych obrażeń - napisał Andrew Dickson.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane