Swiatsportu.pl
Grzegorz Krychowiak

Rex Features/East News

Lokomotiw Moskwa chce sprzedać Grzegorza Krychowiaka

28 Lipca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Grzegorz Krychowiak może odjeść z Lokomotiwu Moskwa. Jak podają rosyjskie media, klub zaoferował już Polaka innym zespołom. Sytuacja nie dotyczy jednak tylko naszego pomocnika. Jak się okazuje, "Loko" planuje większą wyprzedaż, a tamtejsi dziennikarze piszą, że "dzieje się coś niesamowitego".

  • Grzegorz Krychowiak może zmienić klub jeszcze tego lata

  • Rosyjskie media podają, że Lokomotiw Moskwa planuje wyprzedaż swoich zawodników

  • Niewykluczone, iż stołeczny klub popadł w jakieś problemy finansowego

Ostatnie miesiące są dosyć trudne dla Grzegorza Krychowiaka. Polak zawiódł na całej linii podczas Euro 2020, a po powrocie do Rosji już zdążył popełnić katastrofalny błąd w meczu o Superpuchar kraju, co możecie zobaczyć tutaj.

Jak się okazuje, to może nie być koniec problemów pomocnika reprezentacji Polski. Pomimo bardzo dobrego poprzedniego sezonu w jego wykonaniu na rosyjski boiskach, Lokomotiw Moskwa i tak rozważa jego sprzedaż, o czym informują tamtejsze media.

Projekt bez tytułu - 2021-07-28T035939.035

Jest pierwszy medal dla Polski! Srebro kobiecej czwórki podwójnej

CZYTAJ DALEJ

Grzegorz Krychowiak może opuścić Lokomotiw Moskwa

Z tego, co podają rosyjskie media, w Lokomotiwie Moskwa ma dojść do rewolucji kadrowej, która nie ominie Grzegorza Krychowiaka. Pomimo dobrej postawy pomocnika w moskiewskim klubie na przestrzeni ostatnich trzech lat, Polak może być niepewny swojej pozycji.

Portal championat.com powołując się na dziennikarza Nobela Arustamyana, podaje, że włodarze "Loko" mieli zaproponować kilku innym drużynom swoich zawodników. Dyrektor techniczny Tomas Zorn miał oferować sprzedaż takich piłkarzy jak Fiodor Smołow, Anton Miranczuk, Dmitrij Barinow, Pablo i Dmitrij Żywogladow i właśnie Grzegorz Krychowiak.

Rosjanie piszą, iż w klubie "dzieje się coś niesamowitego". Na razie nie wiadomo, czy taka sytuacja spowodowana jest problemami finansowymi Lokomotiwu, czy chodzi o zatrudnienie nowego doradcy, którym został Ralf Rangnick.

Ponoć kilka klubów jest zainteresowanych Polakiem

Z informacji rosyjskich mediów wynika, że kilka klubów wyraża zainteresowanie sprowadzeniem Grzegorza Krychowiaka, ale ponoć brakuje na razie konkretnych ofert.

Biorąc pod uwagę grze pomocnik reprezentacji Polski, w Rosji nie powinien on mieć problemów ze znalezieniem nowego zespołu w przypadku ewentualnego odejścia z "Loko", choć raczej nikt na siłę nie będzie go wypychał.

Krychowiak przeszedł Lokomotiwu Moskwa latem 2019 roku z PSG. Rosjanie zapłacili za niego 12 milionów euro. Wcześniej pomocnik przez rok przebywał w moskiewskim klubie na zasadzie wypożyczenia. Do tej pory Polak rozegrał w barwach klubu 109 spotkań, w których strzelił 23 goli i zanotował 15 asyst. Z "Loko" zdobył wicemistrzostwo Rosji, a także dwa krajowe Puchary oraz Superpuchar.

Portal Transfermarkt wycenia umiejętności Polaka na 15 milionów euro. Biorąc pod uwagę fakt, że jego umowa z Lokomotiwem wygasa w czerwcu przyszłego roku, to klub raczej byłby skłonny sprzedać go nawet za nieco niższą kwotę. Jest to bowiem ostatnia szansa, aby zarobić na odejściu Krychowiaka, no, chyba że jednak kontrakt zostanie z nim przedłużony.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: