Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Łukasz Piszczek zdradził, że przez lata tylko jednego piłkarza poprosił o koszulkę
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:40

Łukasz Piszczek zdradził, że przez lata tylko jednego piłkarza poprosił o koszulkę

Łukasz Piszczek
Rex Features/East News

Łukasz Piszczek był ostatnio gościem w programie “Foot Truck” na YouTube. Uwielbiany przez kibiców były reprezentant Polski zaczyna nowy rozdział w karierze jako zawodnik LKS-u Goczałkowice-Zdrój, w którym zaczynał także karierę. Piszczek w rozmowie z prowadzącymi spojrzał jednak wstecz i zdradził, jaki jest jedyny piłkarz, którego poprosił o wymianę koszulek po meczu.

  • Łukasz Piszczek w maju rozstał się z Borussią Dortmund po 11 latach gry obfitującej w sukcesy

  • Polak w następnym sezonie będzie grał w barwach klubu, którego jest wychowankiem, trzecioligowego LKS Goczałkowice-Zdrój

  • Piłkarz gościł ostatnio w programie “Foot Truck”, w którym zdradził nieznany fakt na temat swojej kariery

  • Piszczek wyznał, jaki jest jedyny piłkarz, którego poprosił o koszulkę po meczu

Łukasz Piszczek zdradził kibicom nieznany fakt ze swojej wieloletniej kariery w Niemczech. Były reprezentant Polski zdradził, że tylko raz poprosił rywala o wymianę koszulki po meczu. Dla wielu może być zaskakujące, o czyją koszulkę poprosił 36-latek.

Łukasz Piszczek zagra w LKS Goczałkowice-Zdrój

Łukasz Piszczek w maju zakończył 11-letnią przygodę z Borussią Dortmund i wrócił do Polski. Obrońca stał się legendą niemieckiego klubu, w którego barwach rozegrał ponad 380 spotkań, zdobył dwa tytuły mistrza Niemiec i zagrał w wielkim finale Ligi Mistrzów. Na koniec sięgnął natomiast po trzeci Puchar Niemiec. 

Teraz były reprezentant Polski rozpoczyna nowy rozdział w swojej karierze. Piszczek w najbliższym sezonie będzie zawodnikiem LKS-u Goczałkowice-Zdrój, klubu, w którym stawiał pierwsze kroki jako piłkarz. Klub zorganizował mu piękne powitanie, o czym więcej przeczytacie w tym miejscu.

- Planuje występować w Goczałkowicach, a na jakiej pozycji, to jeszcze zobaczymy, co przyniesie okres przygotowawczy. Raczej jednak w obronie. Jeśli będziemy grać czwórką w defensywie, to pewnie na prawej stronie lub na środku - wyznał Piszczek w programie “Foot Truck” na YouTube.  

Przy okazji wizyty w programie Łukasz Piszczek spojrzał także wstecz na swoją karierę. Zdradził m.in. mało znany fakt na temat jego rywalizacji z najlepszymi piłkarzami świata. Polak wyznał, że tylko jednego piłkarza poprosił o wymianę koszulek po meczu. 

Kogo Łukasz Piszczek poprosił o wymianę koszulek? Jest tylko jeden taki piłkarz

Zawodnikiem, którego trykot zachować na pamiątkę zapragnął Piszczek, był Franck Ribery. Polak rywalizował ze słynnym Francuzem przez lata, gdy ten był zawodnikiem Bayernu Monachium.

- Jedynym piłkarzem, o którego koszulkę poprosiłem był Ribery. Widziałem, że to jego ostatni sezon w Bayernie Monachium, a stoczyliśmy ze sobą bardzo dużo pojedynków. Ceniłem go zawsze jako zawodnika. To dla mnie mega kozak. Nawet teraz mimo wieku widać, jak jest w stanie pokręcić rywali w lidze włoskiej - wyznał Piszczek.

Piszczek pochwalił się, że był w stanie “upokorzyć” nawet tak zaawansowanego technicznie gracza jak Ribery. Defensorowi udało się bowiem założyć “siatkę” Francuzowi. 

- Później mnie bardzo kręcił w tym meczu. Chyba za karę. Siatkę założyłem też w swojej karierze m.in. Lemarowi, Spinazzoli. Jak ma się do tego czutkę, to można sobie na to pozwolić. Świetnie robi to np. - opowiedział Łukasz Piszczek.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane