Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Media: Gdańsk areną finału baraży? Decyzja na początku grudnia
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:57

Media: Gdańsk areną finału baraży? Decyzja na początku grudnia

Reprezentacja Polski baraże eliminacji mistrzostw świata Gdańsk
JANEK SKARZYNSKI/AFP/East News

Reprezentacja Polski w marcu przyszłego roku zagra w barażach eliminacji mistrzostw świata. Pierwsze spotkanie Biało-Czerwoni zagrają z Rosją na wyjeździe. W przypadku zwycięstwa Polacy na własnym stadionie zagrają spotkanie finałowe. Wszystko wskazuje na to, że spotkanie nie odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zamiast tego Biało-Czerwoni mają zagrać w Gdańsku.

Reprezentacja Polski wciąż ma szanse wywalczyć awans na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Katarze. Biało-Czerwoni wywalczyli miejsce w marcowych barażach, a w pierwszym meczu zmierzą się na wyjeździe z reprezentacją Rosji.

Raprezentacja Polski finał baraży zagra w Gdańsku?

Spotkanie podopiecznych Paulo Sousy ze "Sborną" odbędzie się 24 marca. Piątkowe losowanie wskazało także, że w przypadku zwycięstwa finał baraży rozegrany zostanie w Rosji, albo w Polsce. Rywalem finałowym będzie lepszy z pary Szwecja - Czechy.

Do tej pory, od kilku lat niemal wszystkie domowe mecze o punkty Polacy rozgrywali na Stadionie Narodowym w Warszawie. Odstępstwem od tej reguły był marcowy mecz z Andorą, który został rozegrany na stadionie Legii. Wszystko dlatego, że w tamtym czasie Narodowy służył jako szpital tymczasowy dla osób zakażonych koronawirusem.

Podobna sytuacja może wyglądać w marcu przyszłego roku. Stadion Narodowy został przekształcony w jednostkę dla osób cierpiących na Covid, a kolejne wzrosty zachorowań powodują, że do marca sytuacja może się nie zmienić. Zresztą mówił o tym sam prezes PZPN-u Cezary Kulesza zaraz po losowaniu par barażowych.

- Nie wiem, czy PGE Narodowy będzie dostępny. Zobaczymy, jak będzie wyglądała sytuacja w kraju, jak będzie rozwijał się koronawirus. Jesteśmy jednak przygotowani również na inne opcje, takie jak stadiony w Gdańsku, Wrocławiu czy Chorzowie - mówił wtedy.

Dwaj główni kandydaci do przejęcia finału baraży

Choć do spotkania z Rosją pozostały jeszcze cztery miesiące, to PZPN do 9 grudnia musi zgłosić do UEFA arenę finału baraży. Interia donosi, że największe szanse na organizację spotkania ma arena w Gdańsku, na której swoje domowe mecze ligowe rozgrywa Lechia, a to oznacza, że stadion będzie przygotowany do rozegrania spotkania.

Innym kandydatem do przejęcia barażowego finału jest Stadion Śląski w Chorzowie. Na obu stadionach Biało-Czerwoni nie mają korzystnego bilansu. Na Polsat Arenie w Gdańsku rozegrali do tej pory osiem spotkań, z których wygrali zaledwie dwa i ponieśli aż cztery porażki. Na wyremontowanym Stadionie Śląskim zaliczyli pięć występów, a trzy z nich zakończyły się porażkami Biało-Czerownych.

Jednocześnie Interia poinformowała, że nawet jeżeli Polacy przegrają z Rosjanami, to 29 marca rozegrają w Polsce mecz międzypaństwowy. PZPN w tej sprawie miał już kontaktować się z federacjami z Ukrainy i ze Szkocji, które także walczą w barażach o awans na katarski mundial.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane