Swiatsportu.pl
Reprezentacja Polski siatkarzy Michał Kubiak

facebook.com/PolskaSiatkowkaOfficial

Michał Kubiak: Chcemy być w tych igrzyskach najlepsi

23 Lipca 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Reprezentacja Polski siatkarzy przygotowuje się do startu na igrzyskach olimpijskich. Biało-Czerwonipojechali do Tokio jako jedni z kandydatów wymienianych do zdobycia złotego medalu. Kapitan kadry Michał Kubiak odważnie zapowiedział, że w tym roku liczy się tylko złoto.

  • Reprezentacja Polski siatkarzy faworytem do złotego medalu olimpijskiego

  • Kapitan Biało-Czerownych Michał Kubiak stanowczo stwierdził, że dla niego liczy się tylko tytuł mistrzowski

  • Zdaniem naszego kapitana najważniejszym meczem turnieju będzie ćwierćfinał

Reprezentacja Polski siatkarzy w sobotę rozpoczną swój marsz po medal olimpijski. Biało-Czerwoni jako mistrzowie świata przystępują do turnieju jako jeden z największych faworytów do złotego medalu.

Biało-Czerwoni swoją dobrą postawą w ostatnich latach sprawili, że oczekiwania w Polsce są ogromne. Kibice i sami siatkarze marzą o powtórzeniu wyczynu kadry Huberta Wagnera, która w 1976 sięgnęła po złoto.

Projekt bez tytułu (86)

Bartosz Kapustka uszkodził więzadła krzyżowe. Długa przerwa Polaka

CZYTAJ DALEJ

Reprezentacja Polski siatkarzy: Michał Kubiak zapowiada walkę o złoto

Polacy nie mieli szczęścia na ostatnich igrzyskach. Od Aten nasi siatkarze nie potrafią przejść ćwierćfinału. Szczególnie bolesne były porażki w Londynie i Rio de Janeiro. Na te pierwsze Biało-Czerwoni jechali po zwycięstwie w Lidze Światowej, a Brazylii jako urzędujący mistrzowie świata.

W tym roku wszyscy w polskiej kadrze skupiają się właśnie na ćwierćfinale. Podkreślał to niedawno selekcjoner Vital Heynen. Teraz to samo zaznaczył kapitan kadry Michał Kubiak, który ma w pamięci porażki w Londynie i Rio.

- Na razie rozmowa o finale, czy nawet półfinale, nie ma sensu. Na razie naszym finałem jest ćwierćfinał. Musimy zrobić wszystko, żeby go wygrać. To spotkanie będzie próbą naszych charakterów. Pokażemy wtedy, w jakim jesteśmy miejscu jako drużyna i jakimi jesteśmy sportowcami - powiedział Kubiak w rozmowie z WP SportoweFakty.

Kubiak: jadę po to, żeby go wygrać

Jednocześnie zaznaczył, że kadra zrobi wszystko, żeby przywieźć medal z Tokio, najlepiej złoty. Podkreślił, że srebro na tym turnieju go nie interesuje. Na igrzyska przyjechał zostać mistrzem olimpijskim.

- Na każdy turniej jadę po to, żeby go wygrać. Oczywiście, z każdego medalu będziemy się cieszyć, ale chcemy być w tych igrzyskach najlepsi. I z taką mentalnością musimy wychodzić na boisko - podkreślił kapitan polskich siatkarzy.

Biało-Czerwoni start na igrzyskach rozpoczną od sobotniego meczu z Iranem. Do tego w grupie A zmierzą się z Wenezuelą, Włochami, Kanadą i Japonią. Z kolei w grupie B będą grali przedstawiciele Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, Francuzi, Brazylijczycy, Argentyńczycy, Amerykanie i Tunezyjczycy.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Vital Heynen pożegna się z reprezentacją Polski? Niepokojące słowa trenera, "Koniec cyklu, to pewne"

  • Bayern Monachium wprowadza nowy system płacowy. Robert Lewandowski uprzywilejowany, dostaje najwięcej

  • Reprezentant Polski trafił do szpitala. Ogromny pech piłkarza tuż po hitowym transferze