Swiatsportu.pl
Reprezentacja Polski Michał Kubiak siatkówka

JURE MAKOVEC/AFP/East News

Michał Kubiak zapowiada walkę o medal na igrzyskach w Paryżu

15 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Reprezentacja Polski siatkarzy zawiodła na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Biało-Czerwoni odpadli już w ćwierćfinale, choć mieli aspiracje na medal nawet złoty. Kapitan kadry Michał Kubiak nie składa jeszcze broni i zapowiada walkę o podium podczas następnych igrzysk, które za trzy lata odbędą za trzy lata.

  • Reprezentacja Polski siatkarzy nie składa broni po porażce na igrzyskach olimpijskich

  • Wieli głód medalu pokazał jeden z liderów kadry Michał Kubiak, który zapowiedział walkę o podium na igrzyskach w Paryżu

  • To oznacza, że Kubiak nie myśli jeszcze nad zakończeniem kariery

Reprezentacja Polski siatkarzy na igrzyska olimpijskie w Tokio jako jeden z największych faworytów nie tylko do miejsca na podium, ale także do złota. Jednak, zamiast walczyć o podium Biało-Czerwoni już piąty raz z rzędu odpadli w ćwierćfinale po porażce z późniejszymi mistrzami olimpijskimi Francuzami.

Projekt bez tytułu - 2021-08-15T170900.970

Lech Poznań blisko rekordowego transferu. Nowy skrzydłowy w drodze na testy

CZYTAJ DALEJ

Reprezentacja Polski: Michał Kubiak zabrał głos

Zaraz po spotkaniu niemal wszyscy zawodnicy zalali się łzami i w rozmowie z mediami podkreślali, jak bardzo są rozczarowani tą porażką. Jednocześnie w mediach pojawiły się spekulacje dotyczące przyszłości i kształtu obecnej kadry.

We wrześniu wygasa kontrakt kadry z trenerem Vitalem Heynenem, a do tego pojawiły się głosy, że sama drużyna wymaga odmłodzenia. Niewiadomą była m.in. przyszłość kapitana reprezentacji Michała Kubiaka, który w tym roku skończył 33 lata, a w Tokio zmagał się z kontuzją.

Sam kapitan po porażce z Francuzami niechętnie zabierał głos w mediach i poza krótkim "przepraszam" wypowiedzianym na lotnisku w Warszawie nie udział wywiadów ani nie publikował nic w mediach społecznościowych.

Kubiak zapowiada walkę o medal w Paryżu

Kapitan naszych siatkarzy dopiero w niedzielę zdecydował się publicznie zabrać głos. 33-latek pojawił się w rodzinnym Wałczu na powitaniu olimpijczyków i zwrócił się do zebranych kibiców.

- Miejmy nadzieję, że jak zdrowie pozwoli, to w Paryżu w końcu medal będzie. Dziękuję, że wierzycie, ja też wierzę - powiedział Kubiak. Tym samym siatkarz zakomunikował, że przynajmniej przez trzy najbliższe lata nie zamierza kończyć kariery i będzie chciał zagrać na igrzyskach w 2024 roku.

Teraz Kubiak razem z reprezentacją Polski będzie musiał szybko wyrzucić z głowy porażkę na igrzyskach w Tokio. Już za kilka dni Polacy zbiorą się na zgrupowaniu przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy, które rozpoczną się 1 września.

Biało-Czerwoni obronę brązowego medalu rozpoczną 2 września meczem z Portugalią. Do tego Polacy w grupie A zmierzą się z Serbią, Grecją, Belgią i Ukrainą. Wszystkie spotkania siatkarze trenera Heynena rozegrają w Krakowie, a w przypadku do półfinału i finału w Katowicach.

 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Nie żyje Gerd Muller. Legendarny napastnik od lat był poważnie chory

  • Kamil Jóźwiak był obrażany przez Anglików na tle rasistowskim

  • Tragiczna śmierć 13-letniej zawodniczki. Kiedy lunatykowała, rodzice położyli ją spać, rano przeżyli dramat