UEFA Euro 2020 Żródło: RHR-FOTO/Tim Rehbein via www.imago-images.de/Imago Sport and New

Monachium może stracić Euro 2020

12 Kwiecień 2021 Łukasz KowalskiŁukasz Kowalski

UEFA ma problemy z kolejnym miastem-organizatorem Euro 2020. Do Dublina i Bilbao dołączyło Monachium. Władze miasta nie dają gwarancji, że w czerwcu na Allianz Arenie będą mogli zasiąść kibice. Burmistrz miasta spotkał się z władzami niemieckiej federacji i czeka na decyzję europejskiej centrali.

  • UEFA wciąż nie wie, w jakiej formule zostaną rozegrane zbliżające się mistrzostwa Europy
  • Prawo do organizacji turnieju może stracić Monachium, które nie jest w stanie zagwarantować obecności kibiców na Allianz Arenie
  • Władze miasta przekazały swoje stanowisko niemieckiej federacji i czekają na decyzję UEFA

UEFA na dwa miesiące przed rozpoczęciem mistrzostw Europy nie jest pewna tego, w jakiej formule turniej zostanie rozegrany. W poniedziałek pojawiły się informacje, że kolejne miasto będzie miało problemy ze spełnieniem wymogów UEFA.

Priorytetem dla europejskiej centrali piłkarskiej jest obecność kibiców na stadionach. Już w ubiegłym tygodniu władze Dublina i Bilbao informowały, że mogą mieć problemy ze spełnieniem tego wymogu. Teraz do tych miast dołączyło Monachium.

UEFA ma problem z Monachium

Redakcja sportbuzzer.de informuje, że w poniedziałek burmistrz miasta Dieter Reiter spotkał się wiceprezydentem niemieckiej federacji (DFB) Rainerem Kochem. W trakcie spotkania przedstawił obecną sytuację Monachium.

Reiter przekazał, że ma nadzieję, że kibice będą mogli wziąć udział w spotkaniach mistrzostw Europy. Obecna sytuacja pandemiczna w mieście powoduje, że nie nie można wykluczyć, że to życzenie pozostanie niespełnione w czerwcu.

Pep Guardiola marzy o Robercie LewandowskimPep Guardiola marzy o Robercie LewandowskimCzytaj dalej

- Z dzisiejszego punktu widzenia nie można niestety wykluczyć, że ze względu na sytuację pandemiczną i odpowiednie wymogi bawarskiego rozporządzenia o środkach ochrony przed rozprzestrzenianiem pandemii, na czerwcowe terminy meczów nie będzie można wpuścić żadnych widzów - przekazał Reiter.

Ostateczne decyzje w kwestii miast organizatorów mają zostać podjęte przez UEFA w przyszły poniedziałek 19 kwietnia. Władze miasta i DFB przekazały, że są w stałym kontakcie z władzami europejskiej centrali.

Cztery miasta niepewne organizacji EURO 2020

W niedzielę Philipp Lahm, członek komitetu organizacyjnego wyznał, że ma nadzieję, że kibice będą mogli zająć 50% miejsc na Allianz Arenie. Jednak jak podkreślił, nadzieja nie jest gwarancją.

- Miasto dołoży wszelkich starań i będzie nieustannie badać różne opcje w nadchodzących tygodniach - stwierdził Reiter. - W tym celu jesteśmy w stałym kontakcie ze wszystkimi naszymi partnerami, zwłaszcza za pośrednictwem DFB - dodał.

W Monachium miały się odbyć wszystkie mecze grupowe reprezentacji Niemiec. Do tego na Allianz Arenie ma zostać rozegrane jedno spotkanie 1/4 finału. Jeżeli miasto nie zagwarantuje, że w tych meczach będą mogli uczestniczyć kibice, to najprawdopodobniej straci prawo do organizacji.

Sportbuzzer.de informuje, że osiem miast-organizatorów złożyło gwarancje UEFA uczestnictwa kibiców w spotkaniach. Niewiadomą zostaje sytuacja wspomnianych Dublina, Bilbao, Monachium, a także Rzymu.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł