Swiatsportu.pl

LUDVIG THUNMAN/Imago Sport and News/East News

Nasze piłkarki ręczne poznały rywalki na MŚ 2021

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych poznała rywali na MŚ 2021, które odbędą się w Hiszpanii. “Biało-Czerwone”, które na turniej awansowały dzięki dzikiej karcie od IHF, czeka niezwykle trudne zadanie. Losowanie fazy grupowej nie było korzystne dla naszej drużyny.

  • Reprezentantki Polski w piłce ręcznej poznały swoich rywali podczas tegorocznych MŚ

  • Los nie był łaskawy dla podopiecznych Arne Senstada. Polki w grupie zagrają z bardzo silnymi drużynami

  • "Biało-Czerwone" o awans do kolejnej rundy mundialu powalczą z Rosją, Serbią i Kamerunem

Reprezentantki Polski w piłce ręcznej wiedzą już, z kim przyjdzie im mierzyć się podczas grudniowych mistrzostw świata w Hiszpanii. Podopieczne Arne Senstada czeka niezwykle trudne zadanie. W losowaniu Polki trafiły na Serbię, Rosję i Kamerun. 

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych poznała rywali na MŚ

Kilka dni temu nasze piłkarki ręczne otrzymały fantastyczną wiadomość. IHF zdecydowała o przyznaniu im dzikiej karty na udział w tegorocznych MŚ w Hiszpanii. Zaszczyt ten oprócz naszych zawodniczek otrzymały także Słowaczki (więcej TUTAJ ).

Brak awansu Polek na MŚ był wielkim zaskoczeniem. Nasze zawodniczki niespodziewanie przegrały w dwumeczu eliminacyjnym z Austriaczkami. Na szczęście IHF dał szansę drużynie prowadzonej przez Arne Senstada. 

Wiadomo było jednak, że Polkom nie będzie łatwo na turnieju w Hiszpanii. Jako drużyna, która otrzymała dziką kartę, Polska trafiła do czwartego, najsłabiej obsadzonego koszyka przy losowaniu fazy grupowej. “Biało-Czerwone” mogły więc trafić na najlepsze ekipy świata już na starcie imprezy.

Tak też się stało. W czwartkowy wieczór poznaliśmy wyniki losowania. Polki czeka trudne zadanie w walce o wyjście z grupy MŚ 2021.

Arcytrudne zadanie polskich zawodniczek

Rywalkami reprezentantek Polski będą zawodniczki z Rosji, Serbii i Kamerunu. Najtrudniejsze będą pojedynki z drużynami ze Starego Kontynentu. Serbia i Rosja będą zdecydowanymi faworytami w starciu z Polską.

Rosjanki to świeżo upieczone wicemistrzynie olimpijskie z Tokio. Serbki natomiast będą miały przewagę psychologiczną nad naszymi zawodniczkami, jeśli spojrzymy na historię ostatnich spotkań. W 2019 roku to właśnie ta drużyna wyeliminowała naszą drużynę w eliminacjach do mundialu. 

Jeśli chodzi o Kamerun, powinien być to najłatwiejszy pojedynek naszej reprezentacji. Zawodniczek z Afryki nie można jednak lekceważyć. Kamerunki to czołowa drużyna tego kontynentu i srebrny medalista ostatnich mistrzostw Afryki. 

Awans z grupy do kolejnej rundy wywalczą trzy najlepsze zespoły. Mistrzostwa odbędą się w dniach 2-19 grudnia w Hiszpanii. W turnieju wezmą udział 32 drużyny. 

Źródło: WP SportoweFakty

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Tagi:

Podobne artykuły

Piłka ręczna

Polska gospodarzem mistrzostw świata w piłce ręcznej
Czytaj więcej >

Piłka ręczna

Afera w rosyjskim sporcie. Młodzi zawodnicy ustawiali mecze
Czytaj więcej >

Piłka ręczna

Polskie szczypiornistki zagrają na MŚ 2021. Dostały dziką kartę
Czytaj więcej >

Piłka ręczna

KPR Ruch Chorzów zagra w lidze czesko-słowackiej. Klub zrezygnował z gry w Polsce
Czytaj więcej >

Piłka ręczna

Piłkarze ręczni poznali grupowych rywali mistrzostw Europy. Bardzo dobre losowanie dla Biało-Czerwonych
Czytaj więcej >

Piłka ręczna

Czy piłka ręczna jest dyscypliną olimpijską?
Czytaj więcej >
Mateusz Dziubiński

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]