Swiatsportu.pl > Piłka ręczna > Nasze piłkarki ręczne poznały rywalki na MŚ 2021
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:44

Nasze piłkarki ręczne poznały rywalki na MŚ 2021

EN 01351416 0346
LUDVIG THUNMAN/Imago Sport and News/East News

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych poznała rywali na MŚ 2021, które odbędą się w Hiszpanii. “Biało-Czerwone”, które na turniej awansowały dzięki dzikiej karcie od IHF, czeka niezwykle trudne zadanie. Losowanie fazy grupowej nie było korzystne dla naszej drużyny.

  • Reprezentantki Polski w piłce ręcznej poznały swoich rywali podczas tegorocznych MŚ

  • Los nie był łaskawy dla podopiecznych Arne Senstada. Polki w grupie zagrają z bardzo silnymi drużynami

  • "Biało-Czerwone" o awans do kolejnej rundy mundialu powalczą z Rosją, Serbią i Kamerunem

Reprezentantki Polski w piłce ręcznej wiedzą już, z kim przyjdzie im mierzyć się podczas grudniowych mistrzostw świata w Hiszpanii. Podopieczne Arne Senstada czeka niezwykle trudne zadanie. W losowaniu Polki trafiły na Serbię, Rosję i Kamerun. 

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych poznała rywali na MŚ

Kilka dni temu nasze piłkarki ręczne otrzymały fantastyczną wiadomość. IHF zdecydowała o przyznaniu im dzikiej karty na udział w tegorocznych MŚ w Hiszpanii. Zaszczyt ten oprócz naszych zawodniczek otrzymały także Słowaczki (więcej TUTAJ).

Brak awansu Polek na MŚ był wielkim zaskoczeniem. Nasze zawodniczki niespodziewanie przegrały w dwumeczu eliminacyjnym z Austriaczkami. Na szczęście IHF dał szansę drużynie prowadzonej przez Arne Senstada. 

Wiadomo było jednak, że Polkom nie będzie łatwo na turnieju w Hiszpanii. Jako drużyna, która otrzymała dziką kartę, Polska trafiła do czwartego, najsłabiej obsadzonego koszyka przy losowaniu fazy grupowej. “Biało-Czerwone” mogły więc trafić na najlepsze ekipy świata już na starcie imprezy.

Tak też się stało. W czwartkowy wieczór poznaliśmy wyniki losowania. Polki czeka trudne zadanie w walce o wyjście z grupy MŚ 2021.

Arcytrudne zadanie polskich zawodniczek

Rywalkami reprezentantek Polski będą zawodniczki z Rosji, Serbii i Kamerunu. Najtrudniejsze będą pojedynki z drużynami ze Starego Kontynentu. Serbia i Rosja będą zdecydowanymi faworytami w starciu z Polską.

Rosjanki to świeżo upieczone wicemistrzynie olimpijskie z Tokio. Serbki natomiast będą miały przewagę psychologiczną nad naszymi zawodniczkami, jeśli spojrzymy na historię ostatnich spotkań. W 2019 roku to właśnie ta drużyna wyeliminowała naszą drużynę w eliminacjach do mundialu. 

Jeśli chodzi o Kamerun, powinien być to najłatwiejszy pojedynek naszej reprezentacji. Zawodniczek z Afryki nie można jednak lekceważyć. Kamerunki to czołowa drużyna tego kontynentu i srebrny medalista ostatnich mistrzostw Afryki. 

Awans z grupy do kolejnej rundy wywalczą trzy najlepsze zespoły. Mistrzostwa odbędą się w dniach 2-19 grudnia w Hiszpanii. W turnieju wezmą udział 32 drużyny. 

Źródło: WP SportoweFakty

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane