Swiatsportu.pl
EN 01351416 0346

LUDVIG THUNMAN/Imago Sport and News/East News

Nasze piłkarki ręczne poznały rywalki na MŚ 2021

13 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych poznała rywali na MŚ 2021, które odbędą się w Hiszpanii. “Biało-Czerwone”, które na turniej awansowały dzięki dzikiej karcie od IHF, czeka niezwykle trudne zadanie. Losowanie fazy grupowej nie było korzystne dla naszej drużyny.

  • Reprezentantki Polski w piłce ręcznej poznały swoich rywali podczas tegorocznych MŚ

  • Los nie był łaskawy dla podopiecznych Arne Senstada. Polki w grupie zagrają z bardzo silnymi drużynami

  • "Biało-Czerwone" o awans do kolejnej rundy mundialu powalczą z Rosją, Serbią i Kamerunem

Reprezentantki Polski w piłce ręcznej wiedzą już, z kim przyjdzie im mierzyć się podczas grudniowych mistrzostw świata w Hiszpanii. Podopieczne Arne Senstada czeka niezwykle trudne zadanie. W losowaniu Polki trafiły na Serbię, Rosję i Kamerun. 

EN 01413126 0034

Kandydat do zastąpienia Vitala Heynena przerywa milczenie. Stanowcza deklaracja

CZYTAJ DALEJ

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych poznała rywali na MŚ

Kilka dni temu nasze piłkarki ręczne otrzymały fantastyczną wiadomość. IHF zdecydowała o przyznaniu im dzikiej karty na udział w tegorocznych MŚ w Hiszpanii. Zaszczyt ten oprócz naszych zawodniczek otrzymały także Słowaczki (więcej TUTAJ).

Brak awansu Polek na MŚ był wielkim zaskoczeniem. Nasze zawodniczki niespodziewanie przegrały w dwumeczu eliminacyjnym z Austriaczkami. Na szczęście IHF dał szansę drużynie prowadzonej przez Arne Senstada. 

Wiadomo było jednak, że Polkom nie będzie łatwo na turnieju w Hiszpanii. Jako drużyna, która otrzymała dziką kartę, Polska trafiła do czwartego, najsłabiej obsadzonego koszyka przy losowaniu fazy grupowej. “Biało-Czerwone” mogły więc trafić na najlepsze ekipy świata już na starcie imprezy.

Tak też się stało. W czwartkowy wieczór poznaliśmy wyniki losowania. Polki czeka trudne zadanie w walce o wyjście z grupy MŚ 2021.

Arcytrudne zadanie polskich zawodniczek

Rywalkami reprezentantek Polski będą zawodniczki z Rosji, Serbii i Kamerunu. Najtrudniejsze będą pojedynki z drużynami ze Starego Kontynentu. Serbia i Rosja będą zdecydowanymi faworytami w starciu z Polską.

Rosjanki to świeżo upieczone wicemistrzynie olimpijskie z Tokio. Serbki natomiast będą miały przewagę psychologiczną nad naszymi zawodniczkami, jeśli spojrzymy na historię ostatnich spotkań. W 2019 roku to właśnie ta drużyna wyeliminowała naszą drużynę w eliminacjach do mundialu. 

Jeśli chodzi o Kamerun, powinien być to najłatwiejszy pojedynek naszej reprezentacji. Zawodniczek z Afryki nie można jednak lekceważyć. Kamerunki to czołowa drużyna tego kontynentu i srebrny medalista ostatnich mistrzostw Afryki. 

Awans z grupy do kolejnej rundy wywalczą trzy najlepsze zespoły. Mistrzostwa odbędą się w dniach 2-19 grudnia w Hiszpanii. W turnieju wezmą udział 32 drużyny. 

Źródło: WP SportoweFakty


Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: