Swiatsportu.pl
FAME MMA 11 Norman Parke Borys Mańkowski

screen youtube.com/FAME NEWS

Nie będzie walki Parke - Mańkowski? Irlandczyk zamieścił zaskakujący wpis

6 Września 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Feme MMA na miesiąc przed kolejną galą ma nie lada problem. Norman Parke, który na początku października miał się zmierzyć z Borysem Mańkowskim w walce wieczoru, poinformował za pomocą mediów społecznościowych, że do walki nie do dojdzie. Irlandczyk jednocześnie wystosował zarzuty wobec KSW.

Fame MMA 11 planowo ma się odbyć 2 października. Jeszcze w sierpniu federacja poinformowała, że walką wieczoru ma być pojedynek "wypożyczonych" z KSW Normana Parke i Borysa Mańkowskiego.

Jean-Pierre Adams

Zmarł Jean-Pierre Adams. Były reprezentant Francji od 39 lat był w śpiączce

CZYTAJ DALEJ

FAME MMA 11 bez walki wieczoru

Na tym nie koniec. Żeby jeszcze bardziej podkręcić zainteresowanie walką, pojedynek planowany był na zmienionych zasadach. Zawodnicy mieli walczyć cage boxu, czyli 15 minut bez przerwy w rękawicach MMA.

W poniedziałek zawodnik z Irlandii Północnej zamieścił w mediach społecznościowych zagadkowy wpis, w którym oznajmił, że do walki nie dojdzie. 34-latek wyjaśnił, że to z powodu działań KSW.

- Przykro mi to mówić, lecz nie będę walczyć z Borysem. Dlaczego Fame MMA ma płacić KSW ogromne pieniądze, żeby dopuścić mnie do walki. I tak KSW jest winna mi dużo pieniędzy za ten brudny ruch, który wykonali wobec mnie 11 czerwca 2020 roku w walce. Poczekam, aż kontrakt z KSW się skończy i FAME MMA nie będzie musiało za mnie nic płacić - napisał Parke na Instagramie.

Norman z zarzutami dla KSW

Później 34-latek poprawił swój wpis, w którym doprecyzował, że chodzi o sytuację nie z czerwca, a z lipca ubiegłego roku. Dodał, że obecnie będzie rywalizował w federacji EFM, której współzałożycielem jest polski zawodnik MMA Michał Materla.

Parke tym samym odnosi się do walki z Mateuszem Gamrotem. Irlandczyk wtedy nie zmieścił się w limicie wagowym i został mu odebrany tymczasowy pas mistrzowski wagi lekkiej. Gamrot wygrał tamten pojedynek w trzej rundzie.

Dla Irlandczyka to miał być także powrót do FAME MMA po niemal półrocznej przerwie. W maju tego roku w walce wieczoru na zasadach bokserskich zmierzył się z Kasjuszem "Don Kasjo" Życińskim, którego pokonał jednogłośną decyzją sędziów.

Na razie nie wiadomo dokładnie co z walką Parke z Mańkowskim. Wpis Irlandczyka jak szybko się pojawił, tak samo szybko został usunięty. Ani KSW, ani FAME MMA nie odniosło się do wpisu 34-latka.

Wpis Normana Parke

Wpis Normana Parke

Co pamiętacie z wygranych przez „Złotka” mistrzostw Europy w siatkówce z 2005 roku?

Pytanie 1 z 5

Jedna z Polek została wybrana MVP turnieju. O którą siatkarkę chodzi?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: