Swiatsportu.pl > Sporty walki > Nie milkną echa gali MMA VIP 3. Możdżonek ostro o Najmanie: "Patologia"
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:54

Nie milkną echa gali MMA VIP 3. Możdżonek ostro o Najmanie: "Patologia"

Projekt bez tytułu - 2021-11-01T184836.633
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

MMA VIP 3, piątkowa gala, której organizatorem był Marcin Najman, odbiła się szerokim echem. Wielkie kontrowersje wzbudziły szczególnie walki kobiet i mężczyzn, o czym pisały nawet zagraniczne media. Te pojedynki skomentował także znakomity były polski siatkarz Marcin Możdżonek, który otwarcie nazwał to "patologią".

MMA VIP 3 przeszła już do historii. Walką wieczoru oficjalnie było kolejne starcie Marcina Najmana, który od lat zapowiada zakończenie kariery sportowej. Tym razem "El Testosteron" zmierzył się z Ryszardem "Szczeną" Dąbrowskim, bohaterem programu "Chłopaki do wzięcia". Były pięściarz potrzebował zaledwie 17 sekund, żeby znokautować rywala.

MMA VIP 3: Nie milkną echa gali

Jednak najwięcej media nie pisały wcale o kolejnym pojedynku założyciela federacji MMA VIP, a o dwóch starciach, jakie znalazły się w karcie walk. U Najmana w oktagonie odbyły się dwa pojedynki, w których mężczyźni mierzyli się z kobietami.

W pierwszej, historycznej walce, Urszula Siekacz - armwreslerka oraz instruktorka fitness mierzyła się ze znanym z Tik Toka Piotrem "MuaBoy'em" Lisowskim. Mimo imponujących warunków fizycznych to Lisowski wyszedł z tego pojedynku zwycięsko.

W kolejnym takim pojedynku w oktagonie zmierzyli się Michał "Polski Ken" Przybyłowicz oraz Wiktoria "Domża" Domżalska. Znów w pojedynku kobiety z mężczyzną, to mężczyzna okazał się zwycięzcą, a o tych walkach zrobiło się głośno nie tylko w Polsce.

Mistrz świata ostro o gali Marcina Najmana

Galę organizowaną przez Najmana w mocnych słowach skomentowało m.in. brytyjskie "The Sun". - To jest przerażające - napisali dziennikarze z Anglii w tytule relacji z walk między kobietami i mężczyznami na gali MMA VIP 3.

Podobnych głosów nie brakowało także w Polsce. W czasie trwania gali w internecie pojawiło się mnóstwo komentarzy krytykujących takie zestawienie w walce. Wiele osób pisało, że do takich pojedynków nie powinno dochodzić.

W zdecydowanie mocniejszych słowach sprawę skomentował były siatkarz Marcin Możdżonek. Mistrz świata sprzed siedmiu lat na Twitterze w bardzo wymownym wpisie napisał co myśli o tego typu pojedynkach.

- Hej Marcin Najman, wiem że pinionszki i biznes, ale są granice, których nawet w takim cyrku, przekraczać nie wolno. Patologia - napisał Możdżonek, zamieszczając jednocześnie wideo z walką "Polskiego Kena" z Domżalską.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane