Swiatsportu.pl
Zmarł świeczka.

Webandi/pixabay.com

Nie żyje Artur Ligęska. Znaleziono go martwego w amsterdamskim mieszkaniu

28 Maja 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Zmarł Artur Ligęska, znany trener personalny. Jego ciało zostało odnalezione w amsterdamskim mieszkaniu. Kilka lat temu Mężczyzna przeszedł przez prawdziwe piekło w emirackim więzieniu, gdzie został skazany za dożywocie. Informację o jego śmierci potwierdził portalowi Onet były menedżer Ligęski.

  • Nie żyje Artur Ligęska

  • Był znanym trenerem personalnym

  • W 2018 roku trafił do emirackiego więzienia, gdzie skazano go na dożywocie

  • Ciało 40-latka odnaleziono w jego mieszkaniu w Amsterdamie

Zmarł Artur Ligęska. Polak był znanym trenerem personalnym, a zrobiło się o nim szczególnie głośno w 2018 roku, kiedy trafił niesłusznie do więzienia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Został wówczas posądzony o posiadanie narkotyków.

Ostatecznie mężczyznę pochodzącego z okolic Dębicy udało się wyciągnąć. W 2019 roku napisał on książkę o swoich traumatycznych przeżyciach pobycie w emirackim więzieniu. Niestety, jak na łamach potwierdził były menedżer Ligęski, ciało 40-latka zostało odnalezione w jego mieszkaniu w Amsterdamie.

"Chora miłość szejka"

W maju 2018 roku Artur Ligęski został aresztowany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich pod zarzutem posiadania narkotyków, a wyjechał tam, bowiem popadł w długi i chciał zarobić. Owe oskarżenia oczywiście były niesłuszne, a rodzina i bliscy do końca wierzyli w jego niewinność. Przyjaciele trenera personalnego zorganizowali zbiórkę na prywatnego obrońcę, któremu udało się wyciągnąć Polaka z więzienia, ale nie było łatwo.

Projekt bez tytułu - 2021-05-27T180725.791

Jan Urban trenerem Górnika Zabrze

CZYTAJ DALEJ

Obrona opierała się m.in. na wynikach testów, które wykluczyły obecność narkotyków w organizmie Ligęski. Inne dowody również przemawiały za niewinnością trenera, ale 28 stycznia 2019 roku usłyszał on wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.  

W walkę o jego uwolnienie zaangażowali się również politycy: europoseł Elżbieta Łukacijewska oraz ówczesny minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Ostatecznie Ligęska został wypuszczony dopiero dzięki interwencji następcy tronu Abu Zabi Mohammeda ibn Zajeda an-Nahajana 9 maja 2019 r.

Zmarł Artur Ligęska

Po wyjściu z więzienia, gdzie w sumie spędził rok oraz powrocie do kraju Artur Ligęska wydał książkę "Inna miłość szejka", w której opisał swoje przeżycia z więzienia w Abu Zabi: tortury, molestowanie, upokarzanie oraz nieludzkie warunki panujące w celi. Mężczyzna opowiadał, że był trzymany w izolatce bez łóżka, materaca, prysznica i całkowicie odizolowany od świata.  Okazało się, że mężczyzna trafił za kratki przez "chorą miłość szejka".

- Nie było żadnej relacji seksualnej między nami, rozmawialiśmy, to był bardzo inteligentny człowiek, ja od razu wyłożyłem karty na stół, mówię: ja przyjechałem tu zarobić na długi, powiedział, że może mi momentalnie spłacić długi, chciał mnie od siebie uzależnić - mówił trener w programie "Skandaliści" w Polsat News.

Niestety, jak potwierdził portal Onet Artur Liegęska nie żyje. Mężczyzna zmarł w mieszkaniu w Amsterdamie. informację na łamach serwisu potwierdził były menedżer trenera personalnego.

Na razie nie podano, jakie były przyczyny śmierci 40-latka. Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Wielkie emocje w finale Ligi Europy. Rzuty karne zdecydowały o zwycięzcy, historyczny triumf Villarrealu

  • Skandaliczne sceny w Gdańsku. Polscy kibole zaatakowali fanów Manchesteru United, Anglicy musieli uciekać (WIDEO)

  • Z Serie A do polskiej ligi. To się dzieje naprawdę, wielki transfer siedmiokrotnych mistrzów Polski

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: aleksy.kielbasa@iberion.pl

Podobne artykuły

Polska Niemcy Rugby

Inne sporty

Wielkie zwycięstwo Polaków nad Niemcami. Kapitalna druga połowa dała zwycięstwo

Czytaj więcej >
Nie żyje Desiet Kidane kolarstwo

Inne sporty

Nie żyje Desiet Kidane. Tragiczna śmierć utalentowanej kolarki

Czytaj więcej >
Dawid Migas

Inne sporty

Dawid Migas-wielokrotny mistrz Polski w kolarstwie, który mieszka w piwnicy

Czytaj więcej >
Mistrzostwa Europy pływanie Radosław Kawęcki

Inne sporty

Radosław Kawęcki mistrzem Europy!

Czytaj więcej >

Inne sporty

Nie żyje wybitny polski olimpijczyk Edward Fender

Czytaj więcej >
Paweł Juraszek na mistrzostwach Europy

Inne sporty

Paweł Juraszek brązowym medalistą mistrzostw Europy w pływaniu

Czytaj więcej >