Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Nieoficjalnie: Sławomir Peszko z poważną kontuzją i długą przerwą od gry
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:55

Nieoficjalnie: Sławomir Peszko z poważną kontuzją i długą przerwą od gry

Sławomir Peszko
Polsat Sport/screen

Sławomir Peszko nie dokończył dziś spotkania w ramach 1/16 finału Pucharu Polski z Garbarnią. Piłkarz Wieczystej Kraków po ostrym ataku rywala, opuścił plac gry w pierwszej połowie przy asyście lekarzy z wyraźnym grymasem bólu na twarzy. Pierwsza diagnoza wskazuje niestety na poważną kontuzję byłego reprezentanta Polski.

• Sławomir Peszko doznał kontuzji w meczu z Garbarnią

• Lider Wieczystej Kraków opuścił boisko w 32. minucie z poważnym bólem

• Nieoficjalnie wiadomości wskazują, że czeka go teraz kilkumiesięczna przerwa od gry

Wieczysta Kraków nie sprostała dziś wyzwaniu. Podopieczni Franciszka Smudy do domowego meczu z Garbarnią w ramach 1/16 finału Pucharu Polski podchodzili z pozycji "underdoga". Nie spodziewano się jednak, że różnica klas obu ekip będzie aż tak widoczna, jak pokazał wynik. Goście wygrali bowiem aż 5:0.

Pierwsza porażka Wieczystej Kraków od... ponad roku!

Wieczysta Kraków aktualnie występuję w małopolskiej okręgówce i jest na jak najlepszej drodze do awansu. Podopieczni Franciszka Smudy są w tym sezonie niepokonani i po 16. kolejkach ma na swoim koncie 15. zwycięstw i zaledwie jeden remis. Drugi zespół, Wiślanie Jaśkowice traci do ekipy Sławomira Peszki dziewięć "oczek".

Dzisiejsza przegrana była pierwszą od 468. dni porażką Wieczystej. Poprzednim razem, a konkretnie w lipcu zeszłego roku krakowianie musieli uznać wyższość Podhala Nowy Targ.

Odpadnięcie z rozgrywek Pucharu Polski wdaje się jednak nie być największym problemem byłego selekcjonera reprezentacji Polski. Z najświeższych informacji wynika, że Peszko czeka wielomiesięczna przerwa od gry.

Nieoficjalnie: Sławomir Peszko z naderwanym więzadłem po meczu w Pucharze Polski

Na twitterowym koncie "Sport w Małopolsce" można przeczytać, że wstępna diagnoza odnośnie stanu zdrowia Sławomira Peszko jest niestety bardzo negatywna.

- Wstępna diagnoza kontuzji kolana piłkarza Wieczystej Kraków, Sławomira Peszki - naderwane więzadło - czytamy na "Sport w Małopolsce".

Te informacje na razie nie zostały oficjalnie potwierdzone, ani zdementowane. Taka kontuzja oznaczałaby wielomiesięczną przerwę zawodnika od gry i treningów, ale na razie trzeba poczekać na oficjalny komunikat ze strony klubu, dla którego nieobecność Peszko może być to poważnym osłabieniem.