Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Nowe limity na stadionach. Świetne wiadomości dla polskich kibiców
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:37

Nowe limity na stadionach. Świetne wiadomości dla polskich kibiców

Kibice
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kibice zawsze wyczekują meczów reprezentacji Polski, a stadion, na którym grają nasi piłkarze, niemal za każdym razem jest wypełniony do ostatniego miejsca. Tym większa szkoda, że w okresie pandemii "Biało-Czerwonym" tylko trzy razy dane było zagrać przy udziale publiczności. Ta sytuacja ulegnie zmianie już na początku czerwca i to jeszcze w lepszym wariancie, niż zakładano.

  • Kibice reprezentacji Polski w czerwcu wrócą na trybuny

  • Okazuje się, że na widowni będzie mogło pojawić się więcej fanów, niż zakładano

  • Wiadomość o takiej możliwości przekazał Krzysztof Stanowski

Zanim reprezentacja Polski rozpocznie swój udział w Euro 2020, jej piłkarzy czekają jeszcze dwa spotkania na własnej ziemi. Podopieczni Paulo Sousy zagrają z Rosją i Islandią, a znakomitą wiadomość stanowi powrót kibiców kadry na trybuny.

W dobie koronawirusa "Biało-Czerwonym" w tym roku nie było jeszcze dane wystąpić przed publicznością, dlatego obecność fanów na stadionie dla nich również będzie wielkim wydarzeniem. Początkowo planowano zapełnienie obiektów we Wrocławiu i Poznaniu w 25%, ale według Krzysztofa Stanowskiego kibiców pojawi się znacznie więcej.

Reprezentacja Polski zagra przed Euro 2020 z Rosją i Islandią

Już dziś polscy piłkarze powołanie przez Paulo Sousę na Euro 2020 rozpoczęli zgrupowanie w Opalenicy. Szczęśliwa 26-wybrańców odbyła o 17:00 pierwszy trening pod okiem portugalskiego selekcjonera.

Formą przygotowań do turnieju będą także mecze towarzyskie. Pierwszym z nich będzie starcie z Rosją zaplanowane na 1 czerwca na stadionie Śląska we Wrocławiu. W drugim, czyli ostatnim przed mistrzostwami Europy spotkaniu Polacy podejmą w Poznaniu na obiekcie Lecha Islandię.

Na obu tych meczach na trybunach po raz pierwszy w tym roku przy okazji gry reprezentacji Polski będą mogli pojawić się kibice. Sympatycy piłki nożnej powrócili w Polsce na stadiony już podczas ostatniej kolejki PKO BP Ekstraklasy. Teraz będzie dotyczyło to również spotkań kadry, a Krzysztof Stanowski przekazał jeszcze lepsze wiadomości w tym temacie, niż mówiły o nim pierwotne założenia.

Dwa razy więcej kibiców na czerwcowych meczach kadry

Według wstępnych planów w trakcie spotkań reprezentacji Polski z Rosją i Islandią, na trybunach miało pojawić się 25% kibiców. Krzysztof Stanowski poinformował, że doszło w tej kwestii jednak do zmiany i na stadiony we Wrocławiu i Poznaniu będzie mogło zostać zajętych nawet 50% krzesełek.

- 50 procent pojemności stadionów na meczach z Rosją i Islandią. Nieźle! Powoli w stronę normalności - napisał dziennikarz.

Na razie te doniesienia nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale można spodziewać się, że faktycznie tak będzie, zwłaszcza mając na uwadze decyzje odnośnie kibiców w trakcie mistrzostw Europy.

Podczas Euro 2020 na każdym ze spotkań na trybunach będą zasiadać fani, a w przypadku Sankt Petersburga, gdzie "Biało-Czerwoni" rozegrają dwa spotkania, obiekt będzie mógł wypełnić się właśnie w 50%. Za to w Sewilli podczas meczu Polaków z Hiszpanami zajętych zostanie od 25% do 33% krzesełek.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane