Swiatsportu.pl
Polski Związek Piłki Nożnej wybory Kulesza Koźmiński

Piotr Molecki/East News

Oficjalnie: Koźmiński i Kulesza kandydatami na prezesa PZPN

20 Lipca 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Polski Związek Piłki Nożnej podał oficjalnych kandydatów w wyborach na prezesa. Wszystkie formalności udało się spełnić jedynie Markowi Koźmiński i Cezaremu Kuleszy. O prawo startu w wyborach do samego końca starał się także Józef Wojciechowski, ale nie zdobył wymaganej liczby rekomendacji.

  • Polski Związek Piłki Nożnej w wyborach na prezydenta będzie miał tylko dwóch kandydatów

  • Wymaganą liczbę rekomendacji zebrali jedynie Marek Koźmiński i Cezary Kulesza

  • Do gry chciał także dołączyć Józef Wojciechowski, ale nie udało mu się zebrać wymaganej liczby rekomendacji

Polski Związek Piłki Nożnej w sierpniu wybierze nowego prezesa. Wszyscy potencjalni kandydaci, aby zarejestrować swój start w wyborach, do poniedziałku mieli czas na to, żeby przekazać wymaganą liczbę rekomendacji.

Każdy, kto chciał ubiegać się o fotel prezesa PZPN-u, musiał przedstawić co najmniej 15 rekomendacji. Te mogły przekazać związku wojewódzkie, kluby Ekstraklasy oraz pierwszej ligi. W sumie można było ich uzyskać 52., a każdy podmiot mógł dać rekomendacje maksymalnie dwóm kandydatom.

Projekt bez tytułu (63)

Stoch, Żyła i Kubacki poza reprezentacją Polski

CZYTAJ DALEJ

Polski Związek Piłki Nożnej: dwóch kandydatów w wyborach na prezesa

Ostatecznie zebrać wymaganą liczbę rekomendacji udało się zebrać tylko dwóm kandydatom - Markowi Koźmińskiemu, byłemu reprezentantowi Polski i Cezaremu Kuleszy, właścicielowi Jagiellonii Białystok. Obaj już dawno zapowiedzieli chęć startu w wyborach.

Zdecydowanie najwięcej rekomendacji uzyskał Kulesza. W poniedziałek wieczorem na swoim koncie na Twitterze pochwalił się uzyskaniem 40. rekomendacji. Sebastian Staszewski z Interii informuje, że do Związku oficjalnie dotarło 39.

- Kulesza zgłosił aż 39 (dostał 40, ale jedna nie zdążyła "dolecieć"). Gigantyczne poparcie, trzeba to przyznać. Drugi kandydat to Marek Koźmiński - przekazał dziennikarz na Twitterze. Koźmiński publicznie nie poinformował, ile otrzymał rekomendacji, ale Sport.pl informuje, że były reprezentant Polski zebrał 25 rekomendacji.

Już we wtorek kilka minut po północy informację o zarejestrowanych kandydatach oficjalnie potwierdził PZPN za pomocą komunikatu na stronie internetowej.

- Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z określonym w statucie terminem, zgłoszone zostały następujące kandydatury w wyborach na stanowisko prezesa PZPN, które odbędą się 18 sierpnia br.: Marek Koźmiński, Cezary Kulesza. PZPN informuje, że obie kandydatury spełniają wymagane warunki formalne - napisano.

Kulesza faworytem wyborów

W ostatniej chwili do wyścigu chciał dołączyć Józef Wojciechowski, były właściciel Polonii Warszawa, który w 2016 roku przegrał w wyborach ze Zbigniewem Bońkiem 16:99. Tym razem zebrał 13 rekomendacji, a media informują, że prowadzący jego kampanię Zdzisław Kręcina, do samego końca miał starać się o zebranie dwóch brakujących.

Media wskazują, że obecnym faworytem wyborów ma być Kulesza. Właściciel Jagiellonii ma liczyć na poparcie przynajmniej 10 związków wojewódzkich. Z kolei Koźmiński ma poparcie czterech województw, a Wielkopolskie i Śląskie wciąż miało się wahać. Do tego zdaniem mediów ma liczyć na większe poparcie klubów Ekstraklasy.

Wybory nowego prezesa PZPN-u miały się odbyć pierwotnie już w ubiegłym roku, ale zostały przesunięte ze względu na pandemię koronawirusa. 18 sierpnia na Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczo-Wyborczym weźmie udział 118. delegatów, a do zwycięstwa potrzebnych jest zdobycie 60 głosów.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Stoch, Żyła i Kubacki poza reprezentacją Polski. Zaskakująca decyzja sztabu szkoleniowego

  • Potwierdziło się, reprezentant Polski wraca do Ekstraklasy. Jest oficjalny komunikat, hit lata

  • Polscy pływacy mogą dostać gigantyczne odszkodowanie. Szykują pozew wobec PZP, miliony złotych zadośćuczynienia