Swiatsportu.pl > Siatkówka > Oficjalnie: Vital Heynen zwolniony z Perugii
Piotr Bernaciak
Piotr Bernaciak 19.03.2022 07:32

Oficjalnie: Vital Heynen zwolniony z Perugii

Vital Heynen
YouTube - Polsat Sport

Vital Heynen uchodzi do dziś za jednego z najlepszych trenerów w światowej siatkówce. Nie da się ukryć, że przez wiele lat swojej pracy udowodnił on, że jest znakomitym fachowcem, który potrafi zjednać sobie szatnię i poprowadzić siatkarzy do sukcesów. Mimo to, nie zawsze udaje mu się triumfować we wszystkich rozgrywkach, w których jego zespoły biorą udział. Przekonały się o tym władze Perugii.

Dziś belgijski trener został zwolniony z tego klubu, choć moment ogłoszenia takiej decyzji może co najmniej budzić poważne wątpliwości. Szkoleniowiec zdołał bowiem awansować do ligowego finału, choć wiele osób uważało, że wcale nie musi mu się to udać. Władze podjęły jednak jednoznaczny wybór.

Dla kibiców reprezentacji Polski ta wiadomość może być niemałym szokiem, bo przez ostatnie lata nie było zbyt wielu powodów do narzekania na prowadzenie drużyny przez Heynena. Belg jednak zdaniem włodarzy Perugii nie przynosił drużynie dodatkowego impulsu i wsparcia, w związku z czym stracił pracę.

Vital Heynen zwolniony z Perugii

W siatkówce częściej niż w innych sportach zdarza się, że topowi trenerzy dzielą pracę z kadrą i z klubami. Tak właśnie pracował Vital Heynen, który dorobił się wielkiego rozgłosu jako trener mistrzów świata, przez co zapracował na ofertę z włoskiej siatkarskiej Serie A. Prowadził czołową europejską drużynę.

W Lidze Mistrzów Sir Safety Perugia odpadła z Itasem Trentino, z którym przegrała 0:3. Rewanż i zwycięstwo 3:2 nie dały awansu, co jest bardzo poważnym kamieniem do ogródka Vitala Heynena. Włodarze włoskiego klubu uznali to za dużą kompromitację. W związku z tym zadecydowano o zwolnieniu z Belgiem.

Ostatecznie jeszcze przed rozstaniem z drużyną udało mu się awansować do finału ligi, jednak nie zanosi się na złoty medal dla zawodników Perugii. Po pierwszym meczu rywalizacji zespół przegrał z Lube Civitanovą 1:3. Władze uznały, że szanse na mistrzostwo klubu nie są duże.

Co to oznacza dla kibiców reprezentacji Polski? Póki co Vital Heynen może skupić się jedynie na reprezentacji Polski, choć wydaje się, że stan ten nie potrwa długo. Belg wciąż jest jednym z czołowych trenerów na rynku i z pewnością dostanie kilka ciekawych propozycji pracy.

Vital Heynen pozostaje szkoleniowcem reprezentacji Polski

Póki co trenerem Perugii pozostanie Carmine Fontana, jednak nie wiadomo, czy jest to szkoleniowiec tymczasowy, czy pełnoprawny trener na kolejny sezon włoskiej drużyny. Kolejne decyzje zostaną najprawdopodobniej podjęte dopiero po sezonie.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane