Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Paulo Sousa podjął już decyzję ws. gry bramkarzy reprezentacji Polski
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:35

Paulo Sousa podjął już decyzję ws. gry bramkarzy reprezentacji Polski

Paulo Sousa
NICOLAS TUCAT/AFP/East News
  • Paulo Sousa pierwszy mecz w roli selekcjonera reprezentacji Polski poprowadzi już w marcu

  • Biało-Czerwoni zmierzą się z Węgrami, Andorą i Anglią w ramach eliminacji mistrzostwa świata

  • Zdaniem portalu Sport.pl przed pierwszym zgrupowaniem Paulo Sousa podjął niezwykle ważną decyzję

  • Portugalczyk wie już podobno, kto będzie pierwszym bramkarzem kadry, Wojciech Szczęsny czy Łukasz Fabiański

Paulo Sousa pierwszy mecz w roli selekcjonera reprezentacji Polski poprowadzi dopiero w styczniu, jednak już od kilku tygodni pracuje nad tym, by dobrze poznać zawodników i mieć z nimi jak najlepsze relacje. Zdaniem portalu Sport.pl Sousa odwiedził m.in. Wojciecha Szczęsnego, a także porozmawiał z Łukaszem Fabiańskim. Portugalczyk przekazał golkiperom informację, który z nich będzie numerem jeden w jego drużynie.

Paulo Sousa nie traci czasu przed marcowym zgrupowaniem reprezentacji

W styczniu niczym grom z jasnego nieba spadła informacja, że Jerzy Brzęczek został zwolniony z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Prezes PZPN Zbigniew Boniek podjął taką decyzję w trosce o dobro drużyny, która przygotowuje się do udziału w mistrzostwach Europy, a także eliminacjach mundialu w katarze.

W ocenie szefa polskiej piłki dalsza praca Jerzego Brzęczka na stanowisku opiekuna naszej drużyny narodowej nie gwarantowała zadowalających efektów w najważniejszych spotkaniach. Zbigniew Boniek szybko znalazł jego zdaniem odpowiedniego człowieka do zastąpienia Brzęczka.

Został nim Paulo Sousa, były trener m.in. Girondins Bordeaux i FC Basel, a w przeszłości wybitny piłkarz Juventusu i Borussii Dortmund. Portugalczyk ma wnieść nową jakość w pracę sztabu trenerskiego reprezentacji Polski.

Debiut Portugalczyka w roli selekcjonera nastąpi pod koniec marca. Wówczas Biało-Czerwonych czekają spotkania eliminacyjne do mistrzostw świata 2022. Polacy w odstępie kilku dni zagrają z Węgrami, Andorą i Anglią. Paulo Sousa nie próżnuje i już robi wszystko, by dobrze poznać zawodników, z którymi będzie pracował.

Sousa zdecydował, kto będzie pierwszym bramkarzem kadry?

Czasu na wspólne treningi z polskimi piłkarzami Paulo Sousa będzie miał niewiele. Mecz z Węgrami odbędzie się 25 marca, a pierwszy trening pod wodzą nowego szkoleniowca czeka naszych piłkarzy 22 marca. 

Jak podaje Sport.pl Sousa skupił się na razie na budowaniu dobrych relacji z kadrowiczami. W ostatnich tygodniach przeprowadził podobno sporo rozmów z zawodnikami. Jak wiadomo, odwiedził w Monachium Roberta Lewandowskiego, kapitana naszej drużyny narodowej. Z zawodnikami, do których nie mógł dotrzeć osobiście, rozmawiał za pomocą internetu.

Tak było m.in. z Polakami grającymi w Anglii, do której trudno jest się dostać z uwagi na pandemiczne obostrzenia i konieczność odbycia 10-dniowej kwarantanny. Są jednak miejsca, gdzie Portugalczykowi udało się  dotrzeć. Zdaniem Sport.pl selekcjoner reprezentacji Polski odwiedził Wojciecha Szczęsnego we Włoszech.

Sport.pl podaje, że Paulo Sousa miał rozmawiać z golkiperem Juventusu o pozycji pierwszego bramkarza kadry. Jerzy Brzęczek pozwalał Szczęsnemu i Łukaszowi Fabiańskiemu grać na zmianę. Dziennikarze sugerują, że to właśnie golkiperowi „Starej Damy” przypadnie rola bramkarza numer jeden u nowego selekcjonera.

O tej decyzji Łukasz Fabiański został zapewne poinformowany przez internet, gdyż jak już wcześniej wspominaliśmy, Paulo Sousa nie mógł udać się osobiście do Anglii. Czy faktycznie to Wojciech Szczęsny wygrał rywalizację bramkarzy w ocenie Paulo Sousy, przekonamy się już za kilka tygodni. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu

Powiązane