Swiatsportu.pl
Trener Wisły Kraków

Wisła Kraków SA/Instagram

Peter Hyballa nawet nie pożegnał się z piłkarzami Wisły Kraków

15 Maja 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Wisła Kraków ostatecznie zdecydowała się rozstać z Peterem Hyballą. Atmosfera w klubie podczas ostatnich miesięcy była więcej niż burzliwa i to musiało się tak skończyć. Na temat zachowania niemieckiego szkoleniowca w trakcie odejścia pojawiły się nowe informacje. Okazuje się, że były trener "Białej Gwiazdy" zupełnie nie zachował klasy i odszedł bez żadnego słowa.

  • Wisła Kraków zwolniła Petera Hyballę

  • Klub rozstał się ze szkoleniowcem za porozumieniem stron

  • Niemiec podczas swojego odejścia nie zachował jakiejkolwiek klasy

Wisła Kraków rozstała się z Peterem Hyballą. O tym, że atmosfera w klubie z małopolski była fatalna, wiedzieliśmy od dawna, ale mimo wszystko spodziewano się, iż szkoleniowiec utrzyma stołek przynajmniej do końca sezonu. Stało się inaczej.

Klub rozstał się z Niemcem za porozumieniem stron, ale niedawny trener „Białej Gwiazdy” bardzo źle zareagował na tę decyzję. W trakcie swojego odejścia zachował się poniżej wszelkiej krytyki, a zawodnicy o zakończeniu współpracy z 45-latkiem dowiedzieli się po tym, jak ten opuścił konferencję klubową na jednym z komunikatorów.

Burzliwa miesiące w Wiśle Kraków

To, że zatrudnienie Petera Hyballi w Wiśle Kraków wiązało się z ryzykiem, chyba wiedział każdy. Opcje były dwie, albo Niemiec weźmie w obroty piłkarzy i wyciśnie z nich maksa, co poskutkuje wynikami ponad stan, albo będzie dyktatorem, który rozpęta chaos i klub nie poczyni żadnego kroku naprzód. Niestety, okazało się, że sprawdził się ten drugi wariant.

Szkoleniowiec na „dzień dobry” odsunął niektórych zawodników od pierwszego składu, a z innymi powoli popadał w konflikt. Najdobitniej było to widać na przykładzie Jakuba Błaszczykowskiego, który w ograniczonym wymiarze trenował z zespołem, a w meczach grał „ogony”. Oficjalnie mówiło się, że Hyballa chce minimalizować ryzyko kontuzji kapitana i jednego ze właścicieli „Białej Gwiazdy”, ale czas pokazał, iż mogło chodzić o celowe marginalizowani jego roli.

Nikt tego głośno nie mówił, ale piłkarze coraz bardziej mieli dość Niemca. W jednym z wywiadów wspominał o tym Rafał Boguski, czyli jeden z najważniejszych graczy Wisły w XXI, który określił swoje relacje z Hyballą jako „chłodne”. To przeistoczyło się w absurdalną sytuację.

W trakcie jedno z treningów trener miał zwyzywać Boguskiego, w którego obronie stanęła legenda krakowskiej ekipy, czyli Kazimierz Kmiecik, który jest członkiem sztabu szkoleniowego. W dalszej kolejności 45-letni szkoleniowiec miał zażądać usunięcia Kmiecika z drużyny i najwyraźniej, to było już dla klubu z Reymonta za wiele. Włodarze Wisły postanowili rozwiązać kontrakt z Hyballą za porozumieniem stron, a sposób jego odejścia udowodnił, jakim naprawdę jest on człowiekiem.

Piłkarze Wisły dowiedzieli się o odejściu Hyballi, kiedy ten opuścił konferencję na komunikatorze

Rafał Miżejewski z Polsatu Sport dowiedział się, że Peter Hyballa nie pożegnał się z piłkarzami Wisły Kraków, a właściwie nie zamienił z nikim słowa, spakował manatki i po prostu wyjechał ze stolicy małopolski.

- Po decyzji zarządu Peter Hyballa nie rozmawiał z zawodnikami, z nikim się nie pożegnał. Piłkarze Wisły dowiedzieli się o zwolnieniu trenera, bo ten usunął się z klubowej grupy na komunikatorze. To chyba najlepiej obrazuje, jaka atmosfera była przy Reymonta - napisał dziennikarz Polsatu Sport na Twitterze.

W ostatnich dniach Hyballa miał generalnie zaprzestać współpracy i samodzielnie podejmować wszelkie decyzje związane z prowadzeniem zespołu. Jego ostateczny bilans z „Białą Gwiazdą” to 20 punktów w 18 meczach, na które złożyło się 5 zwycięstw, 5 remisów i 8 porażek. Warto jednak podkreślić, że tylko początki Wisły pod jego wodzą były udane, bowiem w ostatnich 7 spotkaniach piłkarze z Krakowa doznali aż 5 porażek i zanotowali 2 remisy. Pewne jest jedno, jego odejście pod Wawelem przyjęto z ulgą i nikt za Niemcem nie zamierza płakać. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Holandia Ukraina Euro 2020

Piłka nożna

Holandia w dramatycznych okolicznościach wygrywa z Ukrainą, a Austria pokonuje Macedonię Płn.

Czytaj więcej >
Wojciech Kowalczyk

Piłka nożna

Wojciech Kowalczyk nazwał na antenie Roberta Lewandowskiego c***ą (WIDEO)

Czytaj więcej >
Hiszpania Polska Euro 2020

Piłka nożna

Reprezentacja Hiszpanii - wszystko co należy wiedzieć przed meczem z Polską

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski

Piłka nożna

Robert Lewandowski zmiażdżony przez portal goal.com. Jego bilans "jest żałosny"

Czytaj więcej >
Reprezentacja Niemiec

Piłka nożna

Wielki mecz w Monachium. Niemcy wysoko wygrywają z Portugalią

Czytaj więcej >
Skład Polaków Polska Hiszpania

Piłka nożna

Znamy skład Polaków na mecz z Hiszpanią. Paulo Sousa znów zaskoczył

Czytaj więcej >