Swiatsportu.pl

ALEKSANDRA SZMIGIEL/AFP/East News

Piękny koniec historii medalu Andrejczyk. Polka zachowa olimpijski krążek

17 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Maria Andrejczyk zakończyła już licytację swojego srebrnego medalu olimpijskiego wywalczonego na początku sierpnia w Tokio. Zebraną kwotę przeznaczono już na leczenie chorego Miłosza. Na tym jednak nie koniec pięknej historii. Dobroczyńcy zdecydowali, że krążek będzie mógł zostać u oszczepniczki.

  • Maria Andrejczyk błyskawicznie zebrała środki i zakończyła licytację swojego medalu olimpijskiego

  • Krążek naszej oszczepniczki został sprzedany za 200 tysięcy złotych, a te środki zostały już przeznaczone na leczenie małego Miłosza

  • Dobroczyńcy zdecydowali, że oszczepniczka będzie mogła zachować swój krążek

Maria Andrejczyk była jednym z najjaśniejszych punktów reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Nasza oszczepniczka wynikiem 64,61 m zajęła drugie miejsce i wywalczyła srebrny medal olimpijski.

Maria Andrejczyk zachowa medal olimpijski

Zaraz po konkursie 25-latka zapowiedziała, że swój krążek odda na licytację, a środki zostaną przeznaczone na leczenie chorego dziecka. W minioną środę zawodniczka za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała o rozpoczęciu aukcji i wskazała, że pieniądze pomogą w leczeniu małego Miłosza, który ma poważną wadę serca.

Licytacja nie trwała długo. Już po dwóch dniach media poinformowały, że medal został zlicytowany za 200 tysięcy złotych. W poniedziałek zawodniczka poinformowała, że zwycięzcą licytacji została firma "Żabka".

Jednocześnie zawodniczka poinformowała, że w międzyczasie kibice zebrali kolejne 300 tysięcy złotych i mały Miłosz jest już coraz bliżej wyjazdy na leczenie do Stanów Zjednoczonych. Do końca zbiórki zostało jeszcze niewiele ponad 150 tysięcy złotych.

Piękny koniec historii z medalem Andrejczyk

Na tym jednak nie koniec pięknej historii Andrejczyk. Zwycięzca licytacji poinformował, że krążek będzie mógł zostać u zawodniczki. Wcześniej marszałek województwa podlaskiego zapowiedział, że zostanie wykonana dla niej replika medalu olimpijskiego, ale wydaje się, że to nie będzie już potrzebne.

- Byliśmy bardzo poruszeni niezwykle pięknym i szlachetnym gestem naszej Olimpijki, dlatego postanowiliśmy wesprzeć zbiórkę na rzecz Miłoszka. Zdecydowaliśmy, że srebrny medal z Tokio zostanie u Pani Marii! Podziwiamy i cieszymy się, że mogliśmy dołożyć swoje serduszko! - przekazała firma w mediach społecznościowych.

To nie pierwszy raz, kiedy Andrejczyk zdecydowała się na podobny gest. Latem tego oddała na licytację swój medal wywalczony podczas Pucharu Świata w Splicie. Wtedy wsparła leczenie małego Antosia, który także miał problemy z sercem.

Wielki gest Andrejczyk odbił się szerokim echem także za granicą. Zachwycone polską oszczepniczką są szczególnie media w Portugalii i Wielkiej Brytanii, które nadały jej przydomek "Wielkie Serce".

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Vital Heynen odsłonił karty przed mistrzostwami Europy. Znamy powołania na zgrupowanie w Spale

  • Piłkarze zabawiali się na stadionie z siedmioma kobietami, przyłapały ich kamery. Sprawę bada policja

  • Kibole Legii Warszawa napadli na bezbronną rodzinę. Pobili nawet 13-latka, natychmiastowa akcja policji

Tagi:

Podobne artykuły

Inne sporty

Nie żyje Marek Danielak, twórca wrocławskich maratonów
Czytaj więcej >

Inne sporty

Nie żyje Desiet Kidane. Tragiczna śmierć utalentowanej kolarki
Czytaj więcej >

Inne sporty

Poważny wypadek samochodowy polskich kolarzy we Włoszech. Jeden z nich trafił do szpitala (FOTO)
Czytaj więcej >

Inne sporty

Świat Sportu zmienia się w goniec.pl - Sport
Czytaj więcej >

Inne sporty

Tragiczna śmierć legendy spadochroniarstwa - Carla Daugherty'ego
Czytaj więcej >

Inne sporty

Nie żyje Stefan Kapłaniak, polski medalista olimpijski
Czytaj więcej >
Łukasz Kowalski

Redaktor serwisu SwiatSportu.pl. Zbierałem doświadczenie w Radiu Zachód, RMF FM, Polskim Radiu i Polsacie Sport. Pasjonat sportu, kinematografii i seriali

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]