Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:46

Piotr Zieliński szczerze o swojej kontuzji

EN 01480275 1090
JANEK SKARZYNSKI/AFP/East News

Piotr Zieliński nie znalazł się w składzie reprezentacji Polski na czwartkowy mecz z Albanią. Pomocnik nadal nie jest w stu procentach zdrowy po kontuzji uda, której nabawił się w pierwszym meczu nowego sezonu Serie A przeciwko Venezii. Przed spotkaniem Biało-Czerwonych Zieliński udzielił dziennikarzom informacji, jak wygląda obecnie stan jego zdrowia.

• Piotr Zieliński pauzuje w meczu reprezentacji Polski z Albanią z powodu kontuzji uda

• Pomocnik ucierpiał w meczu ligowym SSC Napoli z Venezią w pierwszej kolejce Serie A

• Zieliński przed meczem z Albanią udzielił dziennikarzom informacji na temat swojego aktualnego stanu zdrowia

Piotr Zieliński przed meczem Polski z Albanią udzielił wywiadu dla TVP Sport. Pomocnik zdradził, jak wygląda obecnie stan jego zdrowia. Wciąż bowiem odczuwa on skutki urazu uda, którego nabawił się w meczu ligowym Napoli.

Piotr Zieliński zdradził informacje na temat swojego stanu zdrowia

W czwartkowy wieczór reprezentacja Polski mierzy się z Albanią w meczu eliminacji mistrzostw świata 2022. Biało-Czerwoni do tego spotkania przystąpili mocno osłabieni, gdyż na urazy narzeka kilku liderów naszej kadry. Są to m.in. Arkadiusz Milik i Krzysztof Piątek.

Selekcjoner Paulo Sousa w tym spotkaniu nie może skorzystać także z Piotra Zielińskiego. Pomocnik SSC Napoli wciąż odczuwa skutki urazu uda, którego nabawił się w trakcie meczu ligowego z Venezią w pierwszej kolejce Serie A (więcej TUTAJ).

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego w dzisiejszym meczu Zieliński znalazł chwilę, by udzielić wywiadu dla stacji TVP Sport. W rozmowie z dziennikarzami poruszył temat swojego urazu i przekazał kibicom najnowsze informacje na temat swojego stanu zdrowia.

Zieliński przekazał optymistyczne wieści. Być może zawodnik będzie gotowy na najważniejsze z wrześniowych spotkań, czyli pojedynek z Anglią.

- Z dnia na dzień jest coraz lepiej. Wciąż jest jednak pewien dyskomfort. Nasz sztab medyczny wykonuje dobrą pracę. Robimy, by na mecz z Anglią była stuprocentowa gotowość - powiedział 27-latek. - Ciężko trenuję, dużo czasu poświęcamy, by ta "czwórka", ten mięsień, był gotowy. Oby tak było - dodał Zieliński.

Zieliński ocenił reprezentację Albanii

Pomocnik reprezentacji Polski został także zapytany o dzisiejszego przeciwnika naszej kadry. Zieliński doskonale zna kilku zawodników Albanii z boisk Serie A.

- Jest to dobra reprezentacja. Musimy rozegrać bardzo dobry mecz Wygrana to nasz obowiązek, bo potrzebujemy tych punktów - stwierdził. - Znam niektórych graczy z ligi włoskiej. Wiem, że są groźni. Mamy jednak na tyle dobrą kadrę, że to my dzisiaj wygramy - podsumował.

Po pierwszej połowie meczu Polska-Albania jest 2:1 dla Polaków. Bramkę dla Biało-Czerwonych zdobył już w 12 minucie Robert Lewandowski. Tuż przed przerwą podwyższył Adam Buksa.