Swiatsportu.pl
Kamil Stoch i Piotr Żyła

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Piotr Żyła szczerze o Kamilu Stochu: on jest urodzony do tego sportu

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Już w najbliższy weekend wystartuje nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na starcie nie zabraknie rzecz jasna Polaków w tym Kamila Stoch i Piotra Żyły. Ten drugi w rozmowie z portalem WP SportoweFakty zdradził, co myśli o naszym trzykrotnym mistrzu olimpijskim. - To jeden z najlepszych zawodników na świecie w historii - przyznał Wiślanin.

  • Piotr Żyła zdradził, co myśli o Kamilu Stochu

  • Słowa Wiślanina o naszym trzykrotnym mistrzu olimpijskim są naprawdę wyjątkowe

  • Dodatkowo mistrz świata z Oberstdorfu powiedział o szansach swojego kolegi najbliższej zimy

Kamil Stoch i Piotr Żyła do jedni liderów naszej kadry w skokach narciarskich. Zeszłoroczna zima wzbogaciła tego pierwszego indywidualnie o kolejną wygraną w Turnieju Czterech Skoczni i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a drugiego o tytuł mistrza świata na normalnej skoczni.

Obaj zapracowali sobie na miano legend tej dyscypliny w naszym kraju, a Stoch nawet globalnie. Dostrzegł to również Żyła, który podczas swojej ostatniej rozmowy z serwisem WP SportoweFakty nie szczędził komplementów koledze i uspokoił kibiców, którzy martwią się o formę trzykrotnego mistrza olimpijskiego.

Piękne słowa Piotra Żyły na temat Kamila Stocha

Mistrz świata z Oberstdorfu w samych superlatywach wypowiedział się na temat Kamila Stocha, kiedy został zapytany o to, jak postrzega swojego kolegę z kadry.

- To jeden z najlepszych zawodników na świecie w historii skoków narciarskich. On jest urodzony do tego sportu i jakieś pojedyncze zawody tego nie zmienią - podkreślił Piotr Żyła.

Forma naszego mistrza tego lata była daleka od ideału. Stoch nie wywalczył nawet medalu na październikowych mistrzostwach Polski, ale należy pamiętać, że w czerwcu walczył z kontuzją (więcej tutaj). Kibice mogą się zatem martwić o jego formę, ale żyła twierdzi, że nie ma takiej potrzeby.

- Jeśli chodzi o Kamila, wydaje mi się, że jest tak mocnym zawodnikiem, że poradzi sobie w stu procentach - powiedział nasz skoczek.

Siedmiu Polaków na inaugurację Pucharu Świata w skokach narciarskich

Puchar Świata ruszy już w najbliższy piątek, a gospodarzem zmagań będzie Niżny Tagił. Na ten dzień zaplanowano kwalifikacje. Dzień później oraz w niedzielę zostaną rozegrane konkursy indywidualne na skoczni dużej kompleksu "Bocian" HS 134. Jeśli zmaganiom przeszkadzałby zbyt silny wiatr, Rosjanie przygotowali także obiekt HS 97, na którym będzie można ewentualnie rozegrać zawody.

Reprezentacja Polski w tych zawodach będzie mogła wystawić siedmiu zawodników. PZN podał, że Michal Doleżal powołał na inauguracyjne konkursy Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Andrzeja Stękałę, Klemensa Murańkę, Stefana Hulę i Jakuba Wolnego.

Do tej pory jeszcze żadne Polak nie triumfował w Niżnym Tagile. Na podium stawał tam jedynie Piotr Żyła, ale za to dwukrotnie. Wiślanin był tam drugi i trzeci w 2018 roku. Dlatego generalnie tamtejsza skocznie nie jest zbyt szczęśliwa dla Biało-Czerwonych.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Puchar Świata w Zakopanem

PZN zmienił decyzję ws. biletów na Puchar Świata w Wiśle i Zakopanem

Czytaj więcej >
Dawid Kubacki podczas Pucharu Świata

Eurosport ma dalej transmitować PŚ. Nie wiadomo, co z TVP

Czytaj więcej >
Piotr Żyła

Piotr Żyła zwyzywany przez niemieckiego dziennikarza po zdobyciu mistrzostwa świata

Czytaj więcej >
Mistrzostwa Polski Piotr Żyła

Mistrzostwa Polski: Piotr Żyła ze złotym medalem! Kapitalne skoki Polaków w Zakopanem

Czytaj więcej >