Swiatsportu.pl > Skoki narciarskie > Piotr Żyła szczerze o Kamilu Stochu: on jest urodzony do tego sportu
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 16.06.2022 02:02

Piotr Żyła szczerze o Kamilu Stochu: on jest urodzony do tego sportu

Kamil Stoch i Piotr Żyła
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Już w najbliższy weekend wystartuje nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na starcie nie zabraknie rzecz jasna Polaków w tym Kamila Stoch i Piotra Żyły. Ten drugi w rozmowie z portalem WP SportoweFakty zdradził, co myśli o naszym trzykrotnym mistrzu olimpijskim. - To jeden z najlepszych zawodników na świecie w historii - przyznał Wiślanin.

  • Piotr Żyła zdradził, co myśli o Kamilu Stochu

  • Słowa Wiślanina o naszym trzykrotnym mistrzu olimpijskim są naprawdę wyjątkowe

  • Dodatkowo mistrz świata z Oberstdorfu powiedział o szansach swojego kolegi najbliższej zimy

Kamil Stoch i Piotr Żyła do jedni liderów naszej kadry w skokach narciarskich. Zeszłoroczna zima wzbogaciła tego pierwszego indywidualnie o kolejną wygraną w Turnieju Czterech Skoczni i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a drugiego o tytuł mistrza świata na normalnej skoczni.

Obaj zapracowali sobie na miano legend tej dyscypliny w naszym kraju, a Stoch nawet globalnie. Dostrzegł to również Żyła, który podczas swojej ostatniej rozmowy z serwisem WP SportoweFakty nie szczędził komplementów koledze i uspokoił kibiców, którzy martwią się o formę trzykrotnego mistrza olimpijskiego.

Piękne słowa Piotra Żyły na temat Kamila Stocha

Mistrz świata z Oberstdorfu w samych superlatywach wypowiedział się na temat Kamila Stocha, kiedy został zapytany o to, jak postrzega swojego kolegę z kadry.

- To jeden z najlepszych zawodników na świecie w historii skoków narciarskich. On jest urodzony do tego sportu i jakieś pojedyncze zawody tego nie zmienią - podkreślił Piotr Żyła.

Forma naszego mistrza tego lata była daleka od ideału. Stoch nie wywalczył nawet medalu na październikowych mistrzostwach Polski, ale należy pamiętać, że w czerwcu walczył z kontuzją (więcej tutaj). Kibice mogą się zatem martwić o jego formę, ale żyła twierdzi, że nie ma takiej potrzeby.

- Jeśli chodzi o Kamila, wydaje mi się, że jest tak mocnym zawodnikiem, że poradzi sobie w stu procentach - powiedział nasz skoczek.

Siedmiu Polaków na inaugurację Pucharu Świata w skokach narciarskich

Puchar Świata ruszy już w najbliższy piątek, a gospodarzem zmagań będzie Niżny Tagił. Na ten dzień zaplanowano kwalifikacje. Dzień później oraz w niedzielę zostaną rozegrane konkursy indywidualne na skoczni dużej kompleksu "Bocian" HS 134. Jeśli zmaganiom przeszkadzałby zbyt silny wiatr, Rosjanie przygotowali także obiekt HS 97, na którym będzie można ewentualnie rozegrać zawody.

Reprezentacja Polski w tych zawodach będzie mogła wystawić siedmiu zawodników. PZN podał, że Michal Doleżal powołał na inauguracyjne konkursy Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Andrzeja Stękałę, Klemensa Murańkę, Stefana Hulę i Jakuba Wolnego.

Do tej pory jeszcze żadne Polak nie triumfował w Niżnym Tagile. Na podium stawał tam jedynie Piotr Żyła, ale za to dwukrotnie. Wiślanin był tam drugi i trzeci w 2018 roku. Dlatego generalnie tamtejsza skocznie nie jest zbyt szczęśliwa dla Biało-Czerwonych.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane