Swiatsportu.pl > Piłka nożna > PKO BP Ekstraklasa: Rafał Wolski sklasyfikowany obok Neymara i Mbappe
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:57

PKO BP Ekstraklasa: Rafał Wolski sklasyfikowany obok Neymara i Mbappe

Rafał Wolski w barwach Wisły Płock
PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News

Rafał Wolski niespodziewanie znalazł się w zacnym gronie w jednym z rankingów. Nieczęsto zdarza się, że któryś z przedstawicieli PKO BP Ekstraklasy może pochwalić się towarzystwem takich piłkarzy jak Neymar, czy Kylian Mbappe. To dosyć zaskakująco udało się właśnie pomocnikowi Wisły Płock.

  • Rafał Wolski znalazł się w rankingu najskuteczniej dryblujących piłkarzy

  • Zawodnik Wisły Płock w tym zestawieniu wyprzedził samego Neymara

  • Oprócz pomocnika "Nafciarzy" sklasyfikowano jeszcze dwóch przedstawicieli PKO BP Ekstraklasy

PKO BP Ekstraklasa rzadko może równać się z europejskimi potęgami. To nie jest już tak oczywiste w przypadku pojedynczych piłkarzy, którzy potrafią nas miło zaskoczyć. Szczególnie udało się to Rafałowi Wolskiemu, któremu wyliczono, że drybluje skuteczniej nawet od Neymara.

Z naszych ligowców w zestawieniu ujęto również Kacpra Kozłowskiego i Leandro. Zwłaszcza pozycja reprezentanta Polski budzi również niemały podziw ze względu na towarzystwo.

PKO BP Ekstraklasa: Rafał Wolski wyżej w rankingu dryblerów od Neymara

Zestawienie przygotowało Międzynarodowe Centrum Studiów Sportowych (CIES). Ranking prezentuje najlepszych dryblerów spośród 33 światowych lig, na podstawie danych dostarczanych przez InStat. Pod uwagę wzięto piłkarzy, którzy wykonali co najmniej 40 prób dryblingu w tym sezonie. Statystycy określili wskaźnik dryblingu, który przedstawia średnią liczbą udanych dryblingów na 100 minut gry. Bardzo wysoko sklasyfikowany został Rafał Wolski. Pomocnik Wisły Płock uplasował się na bardzo wysokiej 24. pozycji z 6,35 dryblingu na 100 minut gry. Tuż za jego plecami sensacyjnie znalazł się Neymar. Brazylijczyk jest znany z widowiskowego dryblingu, ale w obecnym sezonie jego wskaźnik wynosi 6,28 dryblingu przez 100 minut gry. Pierwsze miejsce w rankingu zajął Adama Traore z Wolverhampton. Hiszpan wykonuje średnio 11,24 dryblingu na 100 minut gry. Druga pozycja przypadła Argentyńczykowi Nahuelowi Luján z Universidad de Chile, który uzyskał wynik 9,68/100 minut. Trzecią lokatę zajął za to nigeryjski skrzydłowy CSKA Moskwa, Chidera Ejuke z rezultatem 9,3/100 minut. Poza Wolskim w zestawieniu znalazło się jeszcze miejsce dla dwóch innych graczy z PKO BP Ekstraklasy.

Kacper Kozłowski drybluje niewiele gorzej od Kyliana Mbappe

To nie koniec dobrych wyników piłkarzy PKO BP Ekstraklasy w tym rankingu. Drugim najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z naszych rozgrywek został reprezentant Polski, Kacper Kozłowski.

Pomocnik Pogoni Szczecin w tym sezonie wykonuje 5,30 dryblingu na 100 minut gry. To wynik zbliżony do wyprzedzającego go o zaledwie jedną pozycję Kyliana Mbappe. Francuz drybluje skutecznie niewiele częściej, bo wyliczono mu 5,33 dryblingu na 100 minut, czyli różnica między graczem "Portowców" i PSG jest praktycznie żadna.

Ostatnim z przedstawicieli naszej Ekstraklasy w zestawieniu jest już Brazylijczyk Leandro. Skrzydłowy Radomiaka Radom mający również polskie obywatelstwu zajmuje 76. miejsce z wynikiem 5,23/100.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane