Swiatsportu.pl > Siatkówka > Polacy pokonali Kanadę 3:0 w Lidze Narodów
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:39

Polacy pokonali Kanadę 3:0 w Lidze Narodów

ANDRZEJ IWANCZUKREPORTER (5)
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polscy siatkarze po trzydniowym odpoczynku wrócili do rywalizacji w Lidze Narodów. Podopieczni Vitala Heynena zmierzyli się z jedną z najsłabszych drużyn turnieju rozgrywanego w Rimini, Kanadą. "Biało-Czerwoni" bez większych problemów uporali się z rywalami i zwyciężyli 3:0.

Polscy siatkarze odnieśli kolejne zwycięstwo w Lidze Narodów w Rimini. Tym razem nasi reprezentanci okazali się lepsi od Kanadyjczyków. Polacy wygrali 3:0 i zanotowali tym samym już ósmy triumf w rozgrywkach.

Polscy siatkarze wrócili do rywalizacji w Lidze Narodów

We wtorek do rywalizacji w Lidze Narodów wrócili siatkarze reprezentacji Polski. “Biało-Czerwoni” mają za sobą trzydniowy odpoczynek po porażce z Brazylią 0:3. Dziś o godzinie 18:00 nasi reprezentanci wyszli na boisko, by zmierzyć się z Kanadyjczykami.

Obie drużyny przed wtorkowym meczem dzieliła w tabeli Ligi Narodów istna przepaść. Polacy wygrali siedem spotkań i doznali tylko dwóch porażek. Bilans Kanadyjczyków był dokładnie odwrotny. Ekipa zza oceanu wygrała zaledwie dwa razy i aż siedem meczów zakończyła porażką.

Polacy w turnieju rozgrywanym w Rimini są za plecami tylko Brazylijczyków. Kanada natomiast plasowała się na dopiero 13. miejscu w klasyfikacji. Nie trudno było wskazać faworyta tego starcia.

“Biało-Czerwoni” szybko potwierdzili, że ich pozycja w tabeli nie jest przypadkowa. Pierwszy set padł łupem naszych zawodników. Polacy przegrywali już nawet czterema punktami, jednak odrobili straty i zwyciężyli 25:22!

Siatkarze znowu zwycięzcy. Łatwo ograli Kanadę

Druga partia była jeszcze bardziej wyrównana. Gra toczyła się punkt za punkt i żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie zdecydowanej przewagi. W końcówce ponownie lepiej zaprezentowali się Polacy. Wyszli na prowadzenie 24:22 i mieli dwie piłki setowe. Wykorzystali drugą z nich i zwyciężyli 25:23. 

Trzeci set, jak się okazało, był tylko formalnością dla naszych siatkarzy. Polacy od początku utrzymywali kilkupunktową przewagę i ich zwycięstwo nie było zagrożone ani przez moment. Ostatecznie triumfowali w trzeciej partii 25:19 i w całym spotkaniu 3:0.

Liga Narodów siatkarzy, Rimini: Polska-Kanada 3:0 (25:22, 25:23, 25:19)

Wyjściowe składy:

Kanada: Sanders, Van Berkel, Perrin, Vernon-Evans, Szwarc, Hoag, Marshall (libero)

Polska: Drzyzga, Nowakowski, Leon, Kurek, Kochanowski, Kubiak, Zatorski (libero)

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane