Swiatsportu.pl
Reprezentacja Polski

JANEK SKARZYNSKI/AFP/East News

Polacy przeszli testy na obecność COVID-19 przed pierwszym meczem na Euro 2020

13 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Reprezentacja Polski ruszyła dziś do Sankt Petersburga na swój pierwszy mecz Euro 2020. "Biało-Czerwoni" już jutro na Stadionie Kriestowskijm zmierzą się ze Słowacją. Zanim Polacy wylecieli do Rosji, musieli przejść testy na obecność koronawirusa. Na szczęście wszystkie wypadły zgodnie z oczekiwaniami, co przekazał team menedżer reprezentacji Jakub Kwiatkowski.

  • Piłkarze polskiej kadry przeszli testy na obecność COVID-19

  • Wszyscy zawodnicy i członkowie sztabu otrzymali negatywne wyniki

  • "Biało-Czerwoni" dziś po południu wylecieli do Sankt Petersburga

Euro 2020 trwa już od piątku, ale piłkarze reprezentacji Polski rozpoczną w nim swój udział dopiero jutro. Podopieczni Paulo Sousy w swoim inauguracyjnym meczu mistrzostw zmierzą się ze Słowacją.

Spotkanie zostanie rozegrane o 18:00, a obiektem zmagań będzie Stadion Kriestowskij w Sankt Petersburgu. "Biało-Czerwoni" już dziś wczesnym popołudniem wylecieli do dawnej stolicy Rosji, ale wcześniej musieli przejść testy na obecność COVID-19.

Reprezentacja Polski przeszła testy na obecność koronawirusa

Dziś o 13:45 reprezentacja Polski miała zaplanowany wylot do Sankt Petersburga. Na szczęście nic nie stanęło naszym piłkarzom na przeszkodzie, aby udać się w podróż do Rosji.

WOLFGANG RATTAYAFPEast News

Lekarz Duńczyków zdradził prawdę o reanimacji Eriksena. “Już go z nami nie było”

CZYTAJ DALEJ

– Wszystko po treningu w porządku, podobnie jak z wynikami testów na koronawirusa, które u wszystkich dały negatywny wynik – przekazał tuż przed wylotem do Rosji Jakub Kwiatkowski, team menedżer reprezentacji Polski oraz rzecznik prasowy PZPN.

Procedury covidowe przed meczami i generalnie w trakcie Euro 2020 będą bardzo wymagające. Piłkarzy, członków sztabu, dziennikarzy i osoby pracujące przy organizacji spotkań czeka szereg testów. Na szczęście "Biało-Czerwoni" zostali zaszczepieni, dlatego nie powinniśmy mieć powodów do większych obaw.

Polacy jutro zagrają ze Słowacją, ale nie mogli trenować na stadionie w Sankt Petersburgu

Reprezentacja stosunkowo późno wylatuje do Sankt Petersburga, bo zaledwie na nieco ponad 24 godziny przed pierwszym gwizdkiem spotkania. Jest jednak tego konkretny powód, a mianowicie brak możliwości odbycia treningu na Stadionie Kriestowskijm.

Dotyczy to rzecz jasna nie tylko "Biało-Czerwonych", ale wszystkim drużyn rozgrywających mecze na tym obiekcie. Wszystko przez to, że dawna stolica Rosji przejęła spotkania od Dublina i terminarz obiektu w Sankt Petersburgu zrobił się bardzo napięty.

Gospodarze tych spotkań chcą zadbać o to, aby murawa była w jak najlepszym stanie, dlatego starają się ją maksymalnie oszczędzać. Piłkarze zapoznają się z płytą boiska dopiero podczas rozgrzewki przed pierwszym gwizdkiem danego meczu. Paulo Sousa wolał zostać zatem ze swoimi zawodnikami nieco dłużej w Polsce, aby ostatni pełny trening przeprowadzić jeszcze na znanej im murawie, niż w na jednym z "przypadkowych" rosyjskich obiektów.

Reprezentacja Polski jutro o 18:00 zagra swój pierwszy mecz podczas Euro 2020, a ich przeciwnikiem będzie kadra Słowacji. Spotkanie będzie można obejrzeć na żywo na kanałach TVP1, TVP Sport oraz serwisie sport.tvp.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: aleksy.kielbasa@iberion.pl

Podobne artykuły

Robert Lewandowski Złota Piłka France Football

Piłka nożna

Nagły zwrot akcji. Lewandowski otrzyma Złotą Piłkę za 2020 rok? "France Football" zabrał głos

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski baraże eliminacji mistrzostw świata Gdańsk

Piłka nożna

Media: Gdańsk areną finału baraży? Decyzja na początku grudnia

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski PZPS trener

Piłka nożna

Media: PZPS podjął decyzję w sprawie trenera kadry kobiet. Znamy głównych kandydatów

Czytaj więcej >
Złota Piłka Robert Lewandowski media

Piłka nożna

Złota Piłka. Argentyńczycy szczerze do Lewandowskiego, Niemcy piszą o skandalu

Czytaj więcej >
Złota Piłka Robert Lewandowski Lionel Messi

Piłka nożna

Złota Piłka. Messi minimalnie wygrał z Lewandowskim. Poznaliśmy punktację plebiscytu

Czytaj więcej >
Złota Piłka Robert Lewandowski Leo Messi

Piłka nożna

Złota Piłka. Messi ze sceny zwrócił się do Lewandowskiego, "zasłużyłeś na zwycięstwo"

Czytaj więcej >