Swiatsportu.pl

twitter.com/@PolskaSiatkowka

Polacy wskazali swojego faworyta na trenera. PZPS będzie prowadził rozmowy

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Polscy siatkarze niedługo poznają nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Niedawno z kadrą pożegnał się Vital Heynen, a w poniedziałek odbyły się wybory nowych władz PZPS-u, które wybiorą nowego szkoleniowca. Nowy prezes Związku Sebastian Świderski wyjawił, że reprezentanci Polski mają swojego faworyta.

Polscy siatkarze niedawno zdobyli brązowe medale mistrzostw Europy, których Polska była współorganizatorem. Zaraz po wygranym meczu z Serbią z kadrą pożegnał się trener Vital Heynen, który pracował z reprezentacją przez cztery lata.

Polscy siatkarze wskazali swojego faworyta na trenera

W poniedziałek odbyły się wybory nowych władz Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Prezesem został Sebastian Świderski i to on w najbliższych dniach będzie musiał wybrać nowego selekcjonera Biało-Czerwonych.

Zaraz po wyborach nowy szef polskiej siatkówki wyznał w rozmowie z "Przeglądem Sportowym", że chciałby, aby kadrę objął Nikola Grbić. Świderski z Serbem współpracował z ZAKS-ie Kędzierzyn-Koźle, która w tym roku zdobyła Ligę Mistrzów. Po tym triumfie Grbić przeniósł się do włoskiego Sir Safety Perugia.

Świderski w środowej rozmowie z Polsatem Sport wyjawił, że nie tylko on jest zwolennikiem zatrudnienia Grbicia. Nowy szef PZPS-u wyjawił, że Serba na stanowisku selekcjonera chętnie zobaczyliby sami zawodnicy. Mało tego, siatkarze mają pytać nawet o postępy w negocjacjach.

- Dostałem już pierwsze smsy z gratulacjami od chłopaków z reprezentacji. Pojawiły się pytania nie "co z trenerem?" albo "co z Nikolą?", "czy to będzie Nikola?". To też jest jasny sygnał od nich - powiedział Świderski.

Problemy przy sprowadzaniu Grbicia

Przy okazji nowy prezes Związku wyjawił, że już planuje rozmowy z samym szkoleniowcem, a także władzami włoskiego klubu. - Jakie będą decyzje? Jakie będą efekty? Proszę dać mi trochę czasu - zaapelował Świderski.

Sprowadzenie serbskiego szkoleniowca wcale nie będzie łatwe, a wszystko przez przepisy włoskiej ligi. Jeżeli Grbić zdecyduje się objąć reprezentację Polski, będzie musiał zapłacić 50 tysięcy euro grzywny. Taka kara dotyczy wszystkich trenerów, którzy chcą łączyć pracę w klubie z prowadzeniem reprezentacji.

Nowy szkoleniowiec, nieważne kto nim zostanie, już w pierwszym sezonie swojej pracy stanie przed bardzo trudnym zadaniem. Biało-Czerwni w przyszłym roku na mistrzostwach świata w Rosji będą starali się zdobyć trzeci złoty medal z rzędu.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Zbigniew Boniek i Tomasz Hajto starli się podczas dyskusji o Paulo Sousie (WIDEO)

  • Dariusz Szpakowski od kilku tygodni nie pojawia się na antenach. Wreszcie poznaliśmy prawdę o jego nieobecności

  • Robert Lewandowski wyznał, co naprawdę myśli o reprezentacji Polski. „Nie oczekujmy złotych gór”

Tagi:

Podobne artykuły

Siatkówka

Zmiana godziny Polska - Ukraina. Kibice nie będą mieli dylematu
Czytaj więcej >

Siatkówka

Zmarł Teofil Czerwiński, legendarny siatkarski szkoleniowiec
Czytaj więcej >

Siatkówka

Siatkarze klubu PlusLigi odwiedzili areszt
Czytaj więcej >

Siatkówka

Serbki za mocne dla Polek. Porażka naszych siatkarek w Lidze Narodów
Czytaj więcej >

Siatkówka

Piotr Nowakowski wyznał, że choruje na cieliakię
Czytaj więcej >

Siatkówka

Piotr Gruszka wraca na ławkę trenerską. Poprowadzi Exact Systems Norwida Częstochowa
Czytaj więcej >
Łukasz Kowalski

Redaktor serwisu SwiatSportu.pl. Zbierałem doświadczenie w Radiu Zachód, RMF FM, Polskim Radiu i Polsacie Sport. Pasjonat sportu, kinematografii i seriali

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]