Swiatsportu.pl > Sporty walki > Polsat nie pokaże więcej KSW. Rewolucja w MMA
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:57

Polsat nie pokaże więcej KSW. Rewolucja w MMA

Polsat KSW Viaplay
screen youtube.com/KSW

Polsat i KSW po 17 latach kończą swoją współpracę. Jak donoszą media, Cyfrowy Polsat nie będzie już dłużej pokazywał gal największej federacji MMA w Polsce. Od najbliższej gali KSW będzie można oglądać jedynie w internecie na jednej z platform streamingowych.

Polsat i KSW współpracowali ze sobą niemal od samego początku federacji. Stacja w lipcu 2004 roku, przy okazji drugiej gali została partnerem telewizyjnym organizacji. Od tamtego momentu Polsat i KSW byli ze sobą nierozerwalnie związani.

Polsat nie pokaże więcej gal KSW

Przy okazji gali KSW 11, gdzie zadebiutował Mariusz Pudzianowski, obecnie jedna z największych gwiazd KSW, walki były transmitowane na otwartych kanałach Polsatu. Do tego od 2009 roku gale można było oglądać za pośrednictwem platformy ipla.tv.

Przed jubileuszową galą KSW 20 obie strony zdecydowały się na sprzedaż dostępu do gal w systemie pay-per-view (PPV). Głównym dystrybutorem systemu był właśnie Cyfrowy Polsat.

Przez lata współpracy z Polsatem federacja KSW znacznie się rozrosła. Za sobą ma już 64 gale, a kolejna 65. planowana jest na grudzień tego roku. Już wiadomo, że będzie ona pierwszą od 17 lat, której nie pokaże Polsat.

KSW przechodzi od internetu

Dziennikarz serwisu WP SportoweFakty Mateusz Hencel poinformował na Twitterze, że federacja ma zakończyć współpracę z Polsatem. Jak przekazał, nowym domem KSW ma być platforma streamingowa Viaplay.

Viaplay zadebiutowała w Polsce w sierpniu tego roku. W swojej ofercie ma m.in. Bundesligę, czy Ligę Europy i Ligę Konferencji Europy. Do tego wiadomo, że od przyszłego sezonu będzie transmitować angielską Premier League.

Oficjalne potwierdzenie tych doniesień ma nastąpić podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. Szczegóły mają przedstawić włodarze federacji Maciej Kawulski i Martin Lewandowski. Wtedy też KSW ma przedstawić pełną kartę walk grudniowej gali.

- Szykuje się niemała rewolucja w polskim MMA. Dochodzą do mnie informacje z różnych rzetelnych źródeł, że organizacja KSW kończy współpracę z Polsatem i przenosi się na platformę Viaplay. Grubo - przekazał Hecnel.

Gala KSW 65 zaplanowana jest na 18 grudnia w Gliwicach. Na razie wiadomo, że wtedy do oktagonu wróci Mamed Khalidov, który w walce z Roberto Soldiciem będzie bronił pasa mistrzowskiego w wadze średniej.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

 

Tagi: KSW MMA
Powiązane