Swiatsportu.pl > TOKYO 2020 > Poruszający apel polskiej wicemistrzyni olimpijskiej do kibiców. "Bądźcie z nami"
Redakcja Sportu
Redakcja Sportu 19.03.2022 07:42

Poruszający apel polskiej wicemistrzyni olimpijskiej do kibiców. "Bądźcie z nami"

Projekt bez tytułu - 2021-07-28T165939.945
CHARLY TRIBALLEAU/AFP/East News

Reprezentujące Polskę wioślarki z czwórki podwójnej na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio przyznały w rozmowie z “WP Sportowe Fakty”, że nie pamiętają końcówki ich najważniejszego biegu, z którego wywiozły srebrny medal. Katarzyna Zillmann zaapelowała do Polskich kibiców, by Ci wspierali polskich sportowców.

  • Polskie wioślarki z czwórki podwójnej wywalczyły srebrny medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio

  • Reprezentantki naszego kraju nie pamiętają końcówki swojego biegu

  • Katarzyna Zillmann zaapelowała do polskich kibiców, by nie przestawali wspierać polskich sportowców

Sukces polskich wioślarek sprawił, że w dalszym ciągu istnieje szansa na poprawienie przez Polskę swojej pozycji w klasyfikacji medalowej igrzysk olimpijskich w Tokio. Dziewczyny pokazały prawdziwą klasę.

Polskie wioślarki po sukcesie w Tokio

Medal polskich wioślarek był pierwszym, jaki udało się wywalczyć naszym sportowcom podczas igrzysk w Tokio. Reprezentujące nasz kraj Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann spisały się doskonale, co ostatecznie przełożyło się na wywalczenie srebrnego medalu.

Chociaż początek wyścigu nie zapowiadał sukcesu, to już w połowie pierwszego kilometra znalazły się na czwartej pozycji. Drugie tysiąc metrów należało właśnie do nich. Lepsze okazały się jedynie reprezentantki Chin, które były faworytem całego wyścigu. Karolina Zillmann w wywiadzie dla “WP Sportowe Fakty” przyznała, jak wspomina jego końcówkę.

- Przed oczami miałam ciemną ścianę. Słyszałam tylko Agnieszkę: "brąz, brąz, brąz!". A tu na koniec srebro! - czytamy.

W wyścigu po srebrny medal nasze dziewczyny wyprzedziły Australijki, a następnie Niemki. Maria Sajdak i Marta Wieliczko przyznały, że dały z siebie wszystko, by zdobyć medal. Pierwsze tysiąc metrów popłynęły na 100%, a na druge na jeszcze więcej.

Katarzyna Zillmann z apelem do Polaków

26-letnia wioślarka zrobiła prawdziwy show przed kamerami, ciesząc się z sukcesu naszej reprezentacji. Po jakimś czasie, kiedy emocje opadły, Zillmann zaapelowała do Polskich kibiców, by Ci wspierali naszych reprezentantów w każdej dziedzinie, gdyż dają z siebie wszystko.

- Czujemy wielką jedność w naszym zespole, ale także w całej reprezentacji w wiosce olimpijskiej. Złamałyśmy tę złą passę Polaków, ale proszę was, nie hejtujcie sportowców, którzy nie zdobyli medalu. Pamiętajcie, że my walczymy dla was. Naprawdę, tu każdy chce zdobyć medal, przecież przygotowujemy się do tej imprezy aż pięć lat. Dlatego bądźcie z nami - powiedziała dla TVP wicemistrzyni olimpijska.

Ten sukces jest nadzieją na to, że Polacy jeszcze niejednokrotnie nas zaskoczą swoją dyspozycją w Tokio.

Karol Osiński

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane