Swiatsportu.pl
EN 01392446 0005

Beata Zawadzka/East News

Przepiękne słowa Wojciecha Szczęsnego o Łukaszu Fabiańskim

4 Września 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Wojciech Szczęsny wziął udział w konferencji prasowej przed niedzielnym meczem reprezentacji Polski z San Marino. Bramkarz został zapytany m.in. o swojego wieloletniego konkurenta do gry w bramce kadry, Łukasza Fabiańskiego, który niedawno ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery. Szczęsny pięknie wypowiedział się o koledze.

  • Wojciech Szczęsny wziął udział w konferencji prasowej przed meczem eliminacji mistrzostw świata z San Marino

  • Bramkarz został zapytany m.in. o Łukasza Fabiańskiego, z którym przez lata rywalizował o pozycję pierwszego bramkarza reprezentacji Polski

  • Golkiper Juventusu w pięknych słowach wypowiedział się na temat swojego kolegi

Wojciech Szczęsny zaskoczył kibiców swoją wypowiedzią na konferencji prasowej przed meczem z San Marino. Bramkarz wykonał piękny “ukłon” w stronę swojego wieloletniego kolegi i rywala do gry w bramce reprezentacji Łukasza Fabiańskiego. 

Wypadek reprezentacji Polski

Poważny wypadek samochodowy polskich kolarzy we Włoszech. Jeden z nich trafił do szpitala (FOTO)

CZYTAJ DALEJ

Piękne słowa Szczęsnego o Fabiańskim

Już jutro reprezentacja Polski rozegra kolejny mecz w ramach eliminacji mistrzostw świata. Po wygranej 4:1 nad Albanią przyszedł czas na spotkanie wyjazdowe. Biało-Czerwoni zmierzą się na z drużyną San Marino. 

W sobotę odbyła się przedmeczowa konferencja prasowa. Udział w niej wziął Wojciech Szczęsny. Bramkarz został zapytany m.in. o Łukasza Fabiańskiego, z którym przez wiele lat rywalizował o pozycję numer jeden w kadrze. 

Fabiański niedawno ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery (więcej TUTAJ). Szczęsny przyznał, że teraz rywalizacja na treningach wygląda nieco inaczej. On sam jednak bardzo ceni swojego wieloletniego kolegę z kadry i czasów wspólnej gry w Arsenalu. 

- Rywalizacji z Łukaszem Fabiańskim już nie będzie i przyznam, że jest inaczej na treningach. Są ludzie, którzy wolą Fabiańskiego. Są ludzie, którzy wolą Szczęsnego. I Każda ze stron ma rację - wyznał 31-latek. 

- Jeśli ktoś szuka wzoru do naśladowania, niech naśladuje Fabiańskiego, a nie Szczęsnego - dodał, tym samym czyniąc piękny ukłon w stronę swojego bardziej doświadczonego kolegi, który uważany jest za wzór profesjonalisty. 

Szczęsny zdradził, jak radzi sobie z krytyką

Wojciech Szczęsny odniósł się także do krytyki, jaka spadła na niego w ostatnim czasie. Golkiper zanotował słaby występ na Euro 2020, a w pierwszym meczu nowego sezonu Serie A popełnił dwa katastrofalne błędy (więcej TUTAJ). Bramkarz Juventusu ma jednak receptę na krytykę.

- Zawsze uważałem, że jedną z moich mocnych stron jest umiejętność odcięcia się zarówno od krytyki, jak i pochwał. Prawda jest gdzieś pomiędzy - stwierdził krótko bramkarz reprezentacji Polski.

Źródło: Twitter

Co pamiętacie z wygranych przez „Złotka” mistrzostw Europy w siatkówce z 2005 roku?

Pytanie 1 z 5

Jedna z Polek została wybrana MVP turnieju. O którą siatkarkę chodzi?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: