Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Remis w starciu gigantów Euro 2020. Portugalia-Francja 2:2
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:40

Remis w starciu gigantów Euro 2020. Portugalia-Francja 2:2

FRANCK FIFEAFPEast News (2)
FRANCK FIFE/AFP/East News

Portugalia-Francja, na koniec rywalizacji w grupie F mieliśmy rewanż za finał ostatnich mistrzostw Europy. W Budapeszcie naszpikowane gwiazdami drużyny dostarczyły kibicom piłkarskie widowisko z najwyższej półki. Obie walczyły także o awans do 1/8 finału. Spotkanie zakończyło się ostatecznie podziałem punktów.

• W środę zakończyła się rywalizacja w fazie grupowej mistrzostw Europy

• Na zakończenie obejrzeliśmy rewanż za finał ostatniego Euro, czyli starcie Portugalii z Francją

• Mecz obfitował w emocje i zakończył się remisem 2:2. Oznacza to, że obie drużyny awansowały do kolejnej rundy

Portugalia-Francja, na ten pojedynek zwrócone były oczy kibiców z całego świata. Gwiazdorzy obu drużyn nie zawiedli i zafundowali nam fantastyczne widowisko. Na boisku padł remis 2:2 i obie drużyny wywalczyły awans do kolejnej rundy.

Portugalia-Francja. Wielki hit i wielkie emocje

Reprezentacja Polski odpadała z Euro 2020 po porażce ze Szwecją 2:3 (więcej TUTAJ). W środę ważyły się jednak nie tylko losy Polaków. Do końca trwała rywalizacja w grupie F, czyli "grupie śmierci". O awans do kolejnej rundy musiały drżeć Portugalia i Niemcy.

Aktualni mistrzowie Europy w przypadku porażki z Francją i przegranej Niemców z Węgrami, pożegnaliby się z turniejem. Mecz jednak szybko ułożył się po myśli drużyny prowadzonej do boju przez Cristiano Ronaldo. Już w pierwszej połowie Portugalczycy wyszli na prowadzenie.

W 27. minucie meczu Hugo Lloris przy interwencji znokautował Portugalczyka Danilo. Sędzia Antonio Mateu Lahoz nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny. "Jedenastkę" na bramkę zamienił niezawodny Cristiano Ronaldo.

Francuzi nie zamierzali jednak składać broni. Udało im się wyrównać jeszcze przed przerwą. Tym razem po drugiej stronie boiska faulowany był wychodzący na czystą pozycję Kylian Mbappe. Choć Pepe przekonywał arbitra, że nie sfaulował Francuza, nic nie wskórał. Rzut karny dla "Trójkolorowych" wykorzystał Karim Benzema. Do przerwy 1:1.

Remis w starciu gigantów

Druga połowa rozpoczęła się od niesamowitego uderzenia Francuzów. Paul Pogba idealnie podał do Karima Benzemy, który znalazł sobie miejsce i strzałem w długi róg po ziemi zaskoczył portugalskiego golkipera. W pierwszej chwili odgwizdano pozycję spaloną, jednak analiza VAR jasno pokazała, że Benzema prawidłowo zdobył gola.

W 59. minucie cieszyć mogli się jednak Portugalczycy. Jules Kounde zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym, a sędzia Lahoz zmuszony był podyktować trzeci rzut karny w tym spotkaniu! Do piłki ponownie podszedł Cristiano Ronaldo i po raz kolejny wygrał rywalizację 1v1 z Hugo Llorisem.

W kolejnych minutach lepsze okazje do strzelenia gola mieli aktualni mistrzowie świata. Paul Pogba i Antoine Griezmann oddawali silne strzały z dystansu. Za każdym razem jednak na posterunku był Rui Patricio. Golkiper zanotował fantastyczne parady i uratował swój zespół.

Końcówka spotkania toczyła się już w znacznie wolniejszym tempie. Obie drużyny szanowały wynik, który dawał im spokojny awans do kolejnej rundy. Mecz zakończył się remisem 2:2, co oznacza, że Francuzi wygrali grupę F. Portugalczycy zajęli natomiast trzecie miejsce i również zagrają dalej.