Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:52

Reprezentacja Polski U19 wysoko pokonała Maltę

Reprezentacja Polski
Łączy nas piłka TV/YouTube-screen

Reprezentacja Polski U19 pokonała dziś Maltę 4:0. Nasz młodzieżowy zespół rozegrał to spotkanie w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. Po poważnej wpadce, którą Biało-Czerwoni zaliczyli z Finlandią, teraz udał im się zniwelować stratę do rywali ze Skandynawii.

• Reprezentacja Polski U19 wygrała z Maltą 4:0

• To pierwsze zwycięstwo naszych młodzieżowców po przejęciu zespołu przez Mariusza Rumaka

• Biało-Czerwoni zmniejszyli stratę do drugiej Finlandii, która zajmuje jedno z dwóch miejsc premiowanych awansem na ME

Zanim na boisko PGE Narodowego wyjdzie zespół Paulo Sousy, najpierw w do boju ruszyła reprezentacja Polski U19. Nasi młodzieżowcy chcieli zmazać plamę po wstydliwej porażce z Finlandią (więcej przeczytacie tutaj) i udało im się to zrobić dosyć pewnie.

Zespół Mariusza Rumaka wygrał 4:0 i znacząco poprawił swoją sytuację w grupie. To dopiero pierwsze zwycięstwo pod wodzą szkoleniowca, który rozpoczął pracę z drużyną na początku marca. Wcześniej zawodnicy przegrali z Norwegią, Danią oraz wspomnianą Finlandią

Dwie bramki do przerwy

Polscy młodzieżowcy od samego początku ruszyli na rywali i mieli inicjatywę po swojej stronie. Na pierwsze trafienie piłkarze reprezentacji Polski musieli jednak poczekać do 20. minuty.

Mariusz Fornalczyk przeprowadził świetną indywidualną akcję, minął kilku rywali i celnie podał piłkę do dobrze ustawionego Adriana Bukowskiego. 18-letni piłkarz Śląska Wrocław pewnie pokonał bramkarza Maltańczyków strzałem po ziemi. Drugie trafienie podopieczni Mariusza Rumaka zaliczyli 16 minut później, po rzucie rożnym. Piłkę w narożniku boiska ustawił Krystian Palacz, który dośrodkował w kierunku Daniela Hoyo-Kowalskiego. Obrońca świetnie uwolnił się od krycia i strzałem głową podwyższył prowadzenie.

Reprezentacja Polski pewnie pokonała Maltę

Po przerwie nasz zespół nie ustawał w natarciu i był głodny kolejnych bramek. Zawodnicy reprezentacji Malty rzadko wychodzili z własnej połowy, ale Biało-Czerwoni tym razem dużo dłużej musieli poczekać na gola.

Po raz trzeci udało im się odnaleźć drogę do bramki dopiero w 81. minucie. Piotr Starzyński został sfaulowany w polu karnym Maltańczyków i sędzia prowadzący to spotkanie podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł Adam Buksa, który zamienił ją na bramkę. W doliczonym czasie gry wynik na 4:0 ustalił Tomasz Neugebauer. Po tym zwycięstwie reprezentacja Polski plasuje się na trzecim miejscu w tabeli z dorobkiem trzech punktów. Dokładnie trzy "oczka" nasz zespół traci również do drugiej Finlandii, która dziś przegrała 1:2 z prowadzącą Ukrainą, która wygrała dwa spotkania. Biało-Czerwoni z naszymi wschodnimi sąsiadami zmierzą się już 12 października.

Polska U-19 - Malta U-19 4:0 (2:0)

Bramki: 20' Adrian Bukowski, 37' Daniel Hoyo-Kowalski, 81' Aleksander Buksa (rzut karny), 90+3' Tomasz Neugebauer

Reprezentacja Polski U-19: Ojrzyński — Mosór, Hoyo-Kowalski, Bieroński (46' Lipp) — Borowski (65' Błachewicz), Urbański (46' Legowski), Neugebauer, Bukowski, Palacz — Fornalczyk (56' Starzyński), Buksa (85' Włodarczyk)

Reprezentacja Malty U-19: Spiteri — Agius, Cutajar, Micallef, Leonardi — Gambin, Zammit, Vassallo (59' Micallef), Sultana (67' Crossey)— Cross (67' Borg), Attard (59' Spiteri)