Swiatsportu.pl
UEFA Euro 2020

FABRICE COFFRINI/AFP/East News

Rosja może przejąć mecze Polaków na Euro 2020

18 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

UEFA w poniedziałek ma ogłosić sensacyjną wiadomość. Dublin ma oficjalnie zostać wykreślony z listy miast organizatorów Euro 2020, tym samym reprezentacja Polski pozna nowego gospodarza meczów ze Słowacją i Szwecją. Zdaniem brytyjskich mediów stolicę Irla

  • UEFA w poniedziałek ma przedstawić ostateczną listę miast-organizatorów Euro 2020

  • Wszystko wskazuje na to, że prawa do organizacji stracą Dublin i Bilbao, czyli pierwotni gospodarze m.in. spotkań Polaków

  • Brytyjskie media informują, że bardzo blisko przejęcia meczów, które miały się odbyć w stolicy Irlandii, jest Sankt Petersburg

UEFA w poniedziałek ma przedstawić ostateczną listę miast-gospodarzy zbliżających się mistrzostw Europy. Pandemia koronawirusa spowodowała, że pod znakiem zapytania stanęła forma, w jakiej ma się odbyć Euro 2020.

Na dwa miesiące przed rozpoczęciem turnieju znaki zapytania pojawiły się nad kandydaturami Dublina i Bilbao. Oba miasta nie są w stanie zagwarantować, że w czerwcu na stadionach będą mogli pojawić się kibice, a to jest głównym warunkiem UEFA.

UEFA w poniedziałek zastąpi Dublin i Bilbao

Bacznie całej sytuacji przyglądają się Polacy. Oba miasta miały być gospodarzami meczów grupowych Biało-Czerwonych. Nasza kadra w Bilbao miała zagrać z Hiszpanią, a w Dublinie ze Słowacją i Szwecją. Dodatkowo niedaleko stolicy Irlandii Polacy mieli mieć swoją bazę.

W poniedziałek swoje zebranie będzie miał Komitet Wykonawczy UEFA, który ma potwierdzić, że Dublin i Bilbao stracą prawo do organizacji turnieju. W przypadku zastępstwa baskijskiego miasta nie będzie większego problemu.

Media spekulują, że miejsce Bilbao ma zająć Sewilla. UEFA już teraz korzysta z łagodniejszych obostrzeń w stolicy Andaluzji. Na stadionie La Cartuja odbyły się m.in. oba mecze ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów między Chelsea Londyn i FC Porto.

Jednak wciąż nie wiadomo, które miasto przejmie organizację od Dublina. Jednym z kandydatów był stadion Tottenhamu w Londynie. Faworytem miał być też domowy stadion Manchesteru City - Etihad Stadium.

Polacy będą grać w Rosji?

Zdaniem "Daily Mail", Dublina na pewno nie zastąpi żadne z miast Wielkiej Brytanii. Już teraz dwa brytyjskie miasta, czyli Londyn i Glasgow, są organizatorami turnieju. Na Wembley i Hampden Park ma się odbyć w sumie 11 spotkań.

To powoduje, że UEFA będzie chciała Dublin zastąpić miastem spoza Wielkiej Brytanii. Dziennik informuje, że najbliżej przejęcia spotkań z Aviva Stadium jest Sankt Petersburg. Rosyjskie miasto już jest jednym z miast-organizatorów Euro 2020.

Stadion Kriestowskij ma być gospodarzem meczów Belgii z Rosją, Finlandii z Rosją, Finlandii z Belgi, oraz jednego z ćwierćfinałów. Władze Rosji zagwarantowały, że na każdym z tych meczów kibice będą mogli zapełnić 50% pojemności trybun.

Euro 2020 rozpocznie spotkanie Włochów z Turkami 11 czerwca na stadionie w Rzymie. Finał zostanie rozegrany w 11 lipca na stadionie Wembley w Londynie. Tytułu broni reprezentacja Portugalii.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Kamil Glik mieszka bez żony i dzieci

  • Niewytłumaczalny błąd Łukasza Fabiańskiego (WIDEO)

  • Jerzy Brzęczek liczy na ofertę z zagranicy?

Łukasz KowalskiAutor

Redaktor serwisu SwiatSportu.pl. Zbierałem doświadczenie w Radiu Zachód, RMF FM, Polskim Radiu i Polsacie Sport. Pasjonat sportu, kinematografii i seriali

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: lukasz.kowalski@iberion.pl

Podobne artykuły

Robert Lewandowski Złota Piłka France Football

Piłka nożna

Nagły zwrot akcji. Lewandowski otrzyma Złotą Piłkę za 2020 rok? "France Football" zabrał głos

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski baraże eliminacji mistrzostw świata Gdańsk

Piłka nożna

Media: Gdańsk areną finału baraży? Decyzja na początku grudnia

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski PZPS trener

Piłka nożna

Media: PZPS podjął decyzję w sprawie trenera kadry kobiet. Znamy głównych kandydatów

Czytaj więcej >
Złota Piłka Robert Lewandowski media

Piłka nożna

Złota Piłka. Argentyńczycy szczerze do Lewandowskiego, Niemcy piszą o skandalu

Czytaj więcej >
Złota Piłka Robert Lewandowski Lionel Messi

Piłka nożna

Złota Piłka. Messi minimalnie wygrał z Lewandowskim. Poznaliśmy punktację plebiscytu

Czytaj więcej >
Złota Piłka Robert Lewandowski Leo Messi

Piłka nożna

Złota Piłka. Messi ze sceny zwrócił się do Lewandowskiego, "zasłużyłeś na zwycięstwo"

Czytaj więcej >