Serie A kibice Żródło: screen twitter.com/@AntoVitiello

Niewiarygodny doping kibiców Milanu i Interu pod San Siro (WIDEO)

21 Luty 2021 Łukasz KowalskiŁukasz Kowalski

Serie A w niedzielę było świadkiem hitowego starcia Interu Mediolan z AC Milanem. Derbowe starcie tych dwóch drużyn już dawno nie miało takiej stawki. Oba zespołu przewodzą w tabeli Serie A i zwycięzca przybliży się do zdobycia tytułu mistrzowskiego. Na długo przed meczem kibice postanowili wesprzeć swoje zespoły. Od rana pod San Siro zbierają się kibice obu zespołów, które prowadzą regularny doping.

  • Serie A w niedzielę było świadkiem derbowego starcia Interu Mediolan z AC Milanem
  • Na długo przed meczem wyjątkowa atmosfera udzieliła się kibicom obu zespołów, którzy tłumnie pojawili się pod San Siro
  • Mecz z powodu pandemii koronawirusa odbył się przy pustych trybunach

Serie A od niedzielnego poranka jest świadkiem niesamowitych scen. Przed derbowym starciem Interu Mediolan z AC Milanem pod San Siro tłumnie zaczęli się pojawiać kibice obu zespołów i prowadzili regularny doping.

Nie ma co się dziwić emocjom, które udzieliły się fanom mediolańskich drużyn. Już dawno spotkanie między Interem i Milanem nie miało takiej stawki. Oba zespoły są na czele tabeli Serie A i zwycięstwo w niedzielnym spotkaniu miało znacznie przybliżyć wygraną drużynę do tytułu mistrzowskiego.

Serie A świadkiem niesamowitych scen przed derbami Mediolanu

W lepszej sytuacji był Inter. Drużyna Antonio Conte ma punkt przewagi nad lokalnym rywalem i w przypadku zwycięstwa odskoczyłby rywalom na cztery "oczka". Z kolei Milan miał okazję wrócić na fotel lidera, który zajmował niemal od początku sezonu i stracił go dopiero w ubiegłym tygodniu.

Spotkanie odbyło się przy zamkniętych trybunach, co jest spowodowane pandemią koronawirusa. Obostrzenia nie powstrzymały jednak fanów zespołów przed pojawieniem się pod San Siro i stworzeniem piłkarzom namiastki stadionowej atmosfery.

Tomasz Pilch wygrywa konkurs Pucharu Kontynentalnego. Maciej Kot na trzecim miejscuTomasz Pilch wygrywa konkurs Pucharu Kontynentalnego. Maciej Kot na trzecim miejscuCzytaj dalej

Na długo przed meczem zaczęły się śpiewy pod stadionem, pojawiły się także flagi i race. Oczywiście fani obu zespołów pojawili się pod stadionem wbrew obostrzeniom wprowadzonym w związku z pandemią.

We Włoszech wciąż obowiązuje wprowadzony w kwietniu stan wyjątkowy. W związku z nim obowiązuje m.in. zasada metrowego dystansu społecznego na świeżym powietrzu, a do tego obowiązkowe są maseczki.

Wielki tłum kibiców pod San Siro przed meczem Interu z AC Milanem

Na nagraniach udostępnianych przez fanów Interu i Milanu widać, że zebrany tłum nie stosuje się do wspomnianych zaleceń. Kibice nie zachowują obowiązkowej odległości między sobą, a do tego duża część z nich nie ma założonej maseczki.

To kolejna akcja kibiców Milanu przed niedzielnymi derbami. W sobotę grupa ok. 300. fanów pojawiła się na boisku treningowym klubu, aby zagrzewać piłkarzy do walki, przed meczem z wielki rywalem.

Wielka wrzawa pod stadionem zebrała się na kilka minut przed godziną 14. Fani obu zespołów entuzjastycznie przywitali autokary, którymi przyjechali piłkarze obu zespołów.

Drużyny z Mediolanu w tym sezonie mają okazję zdetronizować Juventus Turyn, który zdobywał mistrzostwo Włoch w każdym z ostatnich dziesięciu sezonów. Obecnie Stara Dama zajmuje piąte miejsce, ze stratą ośmiu punktów do Interu, ale także ma jeden mecz zaległy.

Mecz zakończył się zwycięstwem Interu 3:0. Nagranie dopingu fanów znaleźć można w tym miejscu.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu

Następny artykuł