Swiatsportu.pl
Polscy skoczkowie

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polscy skoczkowie dostali wyniki testów. Mogą dziś wystąpić bez przeszkód

5 Marca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Polscy skoczkowie przeszli dziś testy przed konkursem indywidualnym na skoczni Schattenbergschanze, w którym powalczą o medale mistrzostw świata. Awans do zawodów uzyskali Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Kamil Stoch oraz Piotr Żyła. Każdy z reprezentantów

  • Polscy skoczkowie poznali wyniki testów antygenowych przed dzisiejszym konkursem

  • Wszyscy z naszych zawodników otrzymali negatywne wyniki

  • W zawodach wezmą udział Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Kamil Stoch i Piotr Żyła

Reprezentanci Polski powalczą dziś w konkursie indywidualny na skoczni Schattenbergschanze (HS 137) o medale Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym. Michal Doleżal na te zawody powołał Dawida Kubackiego, Andrzeja Stękałę, Kamila Stocha oraz Piotra Żyłę i każdy z nich przebrnął przez kwalifikacje.

Dziś polscy skoczkowie przeszli testy antygenowe, które są konieczne, aby zostać dopuszczonym do konkursu. Na szczęście obyło się bez żadnych niespodzianek i wszyscy zawodnicy otrzymali negatywne wyniki.

Nasi skoczkowie z negatywnymi wynikami testów

"Cała reprezentacja Polski w skokach narciarskich z wynikami negatywnymi po dzisiejszych (05.03) testach antygenowych COVID-19" - przekazał wspierany przez Adama Małysza, serwis skaczemy.pl.

Nasi reprezentanci na szczęście nie mieli takiego problemu, jak Halvor Egner Granerud. Zwycięzca tegorocznego Pucharu Świata zakaził się koronawirusem, przez co nie pojawi się ani w dzisiejszym, ani w jutrzejszym konkursie. Oznacza to, że Norweg zakończył mistrzostwa bez złotego medalu, choć ten „wieszano na jego szyi” już od kilku tygodni.

Z tego samego powodu podczas mistrzostw świata nieobecna jest cała włoska kadra. Dlatego Norwegowie i tak mieli odrobinę szczęścia, ponieważ Granerud miał kontakt z kolegami z kadry oraz norweską gwiazdą żeńskich skoków Maren Lunby, która wczoraj sięgnęła po złoty medal.

Polacy najlepsi w kwalifikacjach. Dziś czekamy na potwierdzenie formy

We wczorajszych kwalifikacjach polscy skoczkowie wypadli znakomicie. Gdyby zsumować ich wyniki, okazałoby się, że podopieczni Michala Doleżala drużynowo sięgnęliby po złoty medal. Piotry Żyła był 4., Dawid Kubacki 9., Kamil Stoch 13., a Andrzej Stękała 18., zatem miejmy nadzieję, że był to dobry prognostyk przed dzisiejszymi zawodami indywidualnymi i jutrzejszą „drużynówką”.

Do tej pory na dużej skoczni złotymi medalistami z Polski zostawali Adam Małysz (w 2003 roku) oraz Kamil Stoch (w 2013 roku), a w 2017 roku Piotr Żyła wywalczył brąz. Biorąc pod uwagę to, że na trwających mistrzostwach wiślanin został już mistrzem świata na skoczni normalnej, a na obiekcie dużym również radzi sobie dobrze, dziś również możemy spodziewać się dobrej postawy z jego strony.

Dzisiejsze zmagania, których start zaplanowano na godzinę 17:00, będzie można oglądać na kanałach Eurosportu 1, TVP 1 i TVP Sport oraz w serwisach Eurosport Player, a także sport.tvp.pl.

Źródło: skaczemy.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Aleksy Kiełbasa

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Skoki narciarskie

Dramat syna byłego trenera polskich skoczków. "Nie czułem nóg"

Czytaj więcej >
Kamil Stoch kontuzja skoki narciarskie

Skoki narciarskie

Kamil Stoch wraca do formy. Po kontuzji niemal nie ma już śladu

Czytaj więcej >
Tuomo Ylipulli

Skoki narciarskie

Nie żyje Tuomo Ylipulli, mistrz olimpijski i dwukrotny mistrz świata w skokach narciarskich

Czytaj więcej >
Kamil Stoch Letnie Grand Prix Kubacki Żyła

Skoki narciarskie

Stoch, Żyła i Kubacki poza reprezentacją Polski

Czytaj więcej >

Skoki narciarskie

Dawid Kubacki wygrywa zawody Letniego Grand Prix w Wiśle

Czytaj więcej >

Skoki narciarskie

Kamil Stoch pokazał zdjęcie kontuzjowanej nogi. "Serce pęka"

Czytaj więcej >