Skoki narciarskie Oberstdorf Żródło: via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

Niepokojące prognozy przed piątkowym konkursem MŚ w Oberstdorfie

5 Marzec 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Niestety, ale dzisiejszy konkurs o tytuł indywidualnego mistrza świata w skokach narciarskich na skoczni Schattenbegschanze może zostać zakłócony przez niesprzyjające warunki pogodowe. Najnowsze prognozy zwiastują nagły powrót zimy do Oberstdorfu, z którym nadejdą intensywne opady śniegu. Niestety meteorolodzy nie mają dobrych wieści odnośnie pogody na czas zawodów.

  • Dziś na godzinę 17:00 zaplanowany jest konkurs indywidualny MŚ na skoczni Schattenbergschanze (HS 137)
  • O ile do tej pory warunki pogodowe dla skoczków były sprzyjające, o tyle teraz mają one ulec pogorszeniu
  • Meteorolodzy przewidują dziś intensywne opady śniegu, zwłaszcza wieczorem, a już rano odwołano trening kombinatorów norweskich

Skoki narciarskie na trwających mistrzostwach świata miały na razie duże szczęście do pogody. Zarówno treningi, kwalifikacje, jak i konkursy przebiegały bez poważniejszych zakłóceń i rozgrywano je dosyć płynnie. Niestety, ale dziś możemy być świadkami zawodów, których już nie ogląda się tak przyjemnie.

Według najnowszych prognoz dziś do Oberstdorfu ma powrócić zima. Przewidywane są intensywne opady śniegu, które powinny pojawić się już około godziny 14:00 i potrwać do późnych godzin wieczornych. Takie warunki mogą okazać się poważnym problemem dla organizatorów, bowiem muszą oni zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo oraz sprawiedliwą rywalizację.

Niepokojące prognozy na wieczorny konkurs skoków narciarskich

Do tej pory warunki pogodowe w Oberstdorfie dla skoczków narciarskich były bardzo łaskawe, niestety dziś wszystko ma ulec zmianie. O godzinie 14:00 do niemieckiej miejscowości ma powrócić zima i to z wielkim przytupem.

Spodziewane są intensywne opady śniegu, a już dziś odwołano poranny trening kombinatorów norweskich, co może wskazywać, że sytuacja od rana nie jest najlepsza. Meteorolodzy przewidują, że dziś wieczorem w Oberstdorfie może spaść od 8 do 15 cm śniegu i są oni tego niemal pewni.

Piotr Żyła czwarty w trakcie kwalifikacji do konkursu w OberstdorfiePiotr Żyła czwarty w trakcie kwalifikacji do konkursu w OberstdorfieCzytaj dalej

Na dodatek mają to być opady śniegu z deszczem, a ujemna temperatura ma powodować, iż ciągle będzie go przybywać. Dobrą wiadomością jest to, że nie należy spodziewać się powtórki z Seefeld. Skocznia Schattenbergschanze (HS 137) w przeciwieństwie do austriackiego obiektu jest wyposażony w sztuczne tory najazdowe, które zdecydowanie łatwiej utrzymać w odpowiednim stanie w tak trudnych warunkach. Ponadto wiatr ma być korzystny dla zawodników i nie powinien negatywnie wpływać na rywalizację, ponieważ jego porywy mają sięgać 1-2 m/s.

Polacy powalczą dziś o medale mistrzostw świata. Piotr Żyła może pobić rekord

Już dziś o 17:00 skoczkowie narciarscy powalczą o tytuł indywidualnego mistrza na skoczni dużej Schattenbergschanze. Na starcie zobaczymy czterech reprezentantów Polski: Dawida Kubackiego, Andrzeja Stękała, Kamila Stocha oraz nowo koronowanego mistrza świata na skoczni normalnej, Piotra Żyłę.

W sumie w rywalizacji weźmie udział 50 zawodników, w tym obrońca tytułu Markus Eisenbichler. Niestety w zawodach nie może wziąć udziału lider tego sezonu i zwycięzca Pucharu Świata, Halvor Egner Granerud, u którego wykryto koronawirusa.

Zmagania będzie można oglądać na kanałach Eurosportu 1, TVP 1 i TVP Sport oraz w serwisach Eurosport Player, a także sport.tvp.pl.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł