Swiatsportu.pl
Skoki narciarskie Planica

East News

Turniej Planica 7 na zakończenie sezonu w Pucharze Świata. Fantastyczne wiadomości dla skoczków

16 Marca 2021

Autor tekstu:

Piotr Bernaciak

Udostępnij:

Skoki narciarskie mają za sobą rewelacyjny sezon, który z powodu pandemii przebiegał inaczej niż zazwyczaj. Zakończy go cykl Planica 7, który wyłoni ostateczny wygląd klasyfikacji generalnej. Pojawiły się pierwsze informacje o nowym turnieju, który zorgan

  • Zapowiedziano turniej Planica 7

  • Nowy cykl zakończy sezon Pucharu Świata

  • Polacy mają wielkie szanse na dobry występ

  • Niemal na pewno zabraknie Halvora Egnera Graneruda

Skoki narciarskie w Planicy od kilku tygodni elektryzują kibiców, którzy czekają na dalekie skoki Biało-czerwonych na mamuciej skoczni. Niewykluczone, że nasi zawodnicy powalczą o czołowe miejsca, zwłaszcza wobec prawdopodobnej nieobecności Halvora Egnera Graneruda. Wielce prawdopodobne jest, że Norweg nie wystąpi w ostatnim konkursie tego sezonu w Pucharze Świata, co jest spowodowane względami zdrowotnymi.

Granerud jest już pewny zwycięstwa w Pucharze Świata, bo udało mu się je zapewnić wobec odwołania części konkursów. W Planicy rozgrywki toczyć się więc będą tylko o to, by w klasyfikacji generalnej zająć jak najwyższe możliwe miejsce, ale również o nagrodę finansową. Jej wysokości oczywiście nie podano, jednak możemy być pewni, że zwycięzca cyklu będzie mógł liczyć na dość dużą gratyfikację finansową.

Póki co pojawiają się jedynie pierwsze informacje o cyklu Planica 7, który ma być nowinką w świecie skoków narciarskich, ale jednocześnie zachętą dla kibiców, którzy mogą oglądać kolejny turniej o stawkę na zakończenie sezonu w Pucharze Świata. Zawody nie będą dzięki temu pozbawione jakiejkolwiek stawki, co może cieszyć.

Skoki narciarskie w Planicy zakończone nowym cyklem

- Turniej Planica 7 zostanie rozegrany, a na jego klasyfikację składać się będą wyłącznie ostatnie trzy dni rywalizacji (26-28 marca) - piątkowe kwalifikacje i konkurs, sobotnia drużynówka oraz niedzielny finał sezonu - poinformował na Twitterze Adam Bucholz, dziennikarz portalu Skijumping.pl.

Wiemy już, że w Planicy rozegranych zostanie więcej konkursów - w ramach cyklu Planica 7 obejrzymy nie tylko zmagania weekendowe, ale również konkursy w środku tygodnia. Dzięki temu kibiców czeka jeszcze więcej emocji po długiej przerwie. Po mistrzostwach świata zawodnicy mieli aż trzy tygodnie przerwy, co jest długą przerwą w trakcie sezonu. Pozostaje wierzyć w to, że najlepsi skoczkowie nie stracili swojej formy.

Pomimo kilku konkursów klasyfikacja generalna Pucharu Świata nie ulegnie większym zmianom. Już teraz wiemy, że pierwsze miejsce zajmie Halvor Egner Granerud, który może nie wystąpić w Planicy. Dopiero niedawno zakończył on swoją kwarantannę w Oberstdorfie i nie wiadomo, czy uzyska zgodę od lekarzy na tak szybki powrót do treningów. Nie można niczego przesądzać, choć wydaje się to mimo wszystko mało prawdopodobne.

Polacy mogą jeszcze natomiast liczyć na poprawę swojej pozycji w Pucharze Świata. O wyższą lokatę powalczy choćby Piotr Żyła, który póki co przegrywa rywalizację z Robertem Johannsonem. Swoją formę udowodnić musi także Kamil Stoch, jeśli chce walczyć o dalszą obecność na podium klasyfikacji generalnej. Z pewnością nic nie jest jeszcze przesądzone, więc będzie ciekawie.

Skoki narciarskie w Planicy nie będą pozbawione stawki

Póki co ujawniono również fakt, że konkursy w Planicy w weekend zorganizowane w ramach konkursu Planica 7 odbędą się jeszcze przed południem, jak działo się to w poprzednich latach. Zawody w środku tygodnia zostaną natomiast zorganizowane w takich godzinach, by mogło je obejrzeć więcej kibiców.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Znamy ostateczną listę powołanych do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie

  • Apoloniusz Tajner widzi następców Kamila Stocha i Dawida Kubackiego. "Mają na to papiery"

  • Tragedia w rodzinie Ireneusza Jelenia. Stracił brata, grali razem w klubie

Piotr BernaciakAutor

Redaktor portalu Swiatsportu.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Skoki narciarskie

Martin Schmitt totalnie zignorował Kamila Stocha. Niemiec się tłumaczy, “niezły wstyd”

Czytaj więcej >
Dawid Kubacki podczas Pucharu Świata

Skoki narciarskie

Eurosport ma dalej transmitować PŚ. Nie wiadomo, co z TVP

Czytaj więcej >

Skoki narciarskie

Dramat znanego skoczka narciarskiego. Straci cały sezon, musi przejść operację

Czytaj więcej >
Gregor Schlierenzauer i reprezentanci Austrii w skokach narciarskich

Skoki narciarskie

Gregor Schilerenzauer zakończy karierę? Legenda zastanawia się nad swoją przyszłością

Czytaj więcej >

Skoki narciarskie

Dramat syna byłego trenera polskich skoczków. "Nie czułem nóg"

Czytaj więcej >
Kamil Stoch kontuzja skoki narciarskie

Skoki narciarskie

Kamil Stoch wraca do formy. Po kontuzji niemal nie ma już śladu

Czytaj więcej >